VIII Niedziela Zwykła, 26.02.2017 r.

WPROWADZENIE LITURGICZNE
W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy 50 Tydzień Modlitw o Trzeźwość narodu. Chciejmy dobrze wykorzystać ten szczególny czas modlitwy i ofiary w intencji trzeźwości naszej Ojczyzny. Przed laty w Ślubach Jasnogórskich przyrzekaliśmy wypowiedzieć walkę pijaństwu. Dzisiaj musimy uczynić wielki, narodowy rachunek sumienia, czy jesteśmy wierni ślubowaniu Najświętszej Maryi Pannie, Królowej Polski.

Intencje niedzielne:
Żuków, 8.00 – + Klara Urbaniak od uczestników pogrzebu.
Przywodzie, 10.00 – + Jerzy Szuber, 22
Lubiatowo, 11.30 – + Jan, Jan, Stanisława Nowak, Leokadia, Stanisław Kałuziński
Żuków, 13.00 – + Wanda Połczyńska, 21

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj rozpoczynamy 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych.

2. Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 1 marca, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia o godz. (…). Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. W kulturze Izraela gest ten był wyrazem wielkiego smutku, żałoby. Popiół przypomina też, że wszystko, co ziemskie, powstało z prochu ziemi i znów w proch się obróci. Ten rozpad jest skutkiem grzechu. Jednak kapłan, posypując głowy wiernych popiołem, czyni nad nimi znak krzyża, który oznacza oczyszczenie i zmartwychwstanie. Zatem Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy – ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

3. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Przyjdźmy do świątyni na chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu, ofiarując ją w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego, także z naszej wspólnoty parafialnej. Pierwszy piątek to dzień Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Chrystusa Eucharystycznego możemy przyjąć tylko czystym sercem.

5. Pierwsza sobota miesiąca. Siostra Lucja powiedziała, że Pan Jezus wyraził życzenie, aby to nabożeństwo praktykować”. Przypomina też obietnicę Pani Fatimskiej, daną tym, którzy praktykują to nabożeństwo, że w godzinę śmierci przyjdzie z pomocą, ze wszystkimi łaskami potrzebnymi do zbawienia.
Następnie Siostra Łucja wyjaśnia, na czym polega praktykowanie nabożeństwa pięciu pierwszych sobót miesiąca. Mówi: „Nabożeństwo to składa się z następujących elementów: przez pięć miesięcy, w pierwsze soboty, przyjmujemy Jezusa w Najświętszym Sakramencie, odmawiamy różaniec, spędzamy piętnaście minut towarzysząc Matce Najświętszej w rozważaniu tajemnic różańcowych i idziemy do spow

MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU

Poniedziałek, Żuków, 17.00 – Msza Św. + Jan Laskowski, 29

Wtorek, Lubiatowo, 15.30 – Msza Św. + Janina Kluza (gregorianka 1)

Środa Popielcowa:
16.00 – Lubiatowo, Msza Św. + Janina Kluza gr.2
17.15 – Przywodzie, Msza Św. + Marian Szczęsny od uczestników jego pogrzebu.
18.30 – Żuków, Msza Św. – za parafian

Czwartek, Przywodzie, 17.00 - Droga Krzyżowa,– Msza Św. + Janina Kluza gr. 3. Od 16.00 – odwiedziny chorych

Piątek, Żuków, 17.00 – Droga Krzyżowa i Msza Św. + Janina Kluza gr. 4
Od godz. 11.00 - odwiedziny chorych. Od 16.00 – adoracja, spowiedź.
Obecność na Drodze Krzyzowej obowiązkowa dla dzieci pierwszokomunijnych i kandydatów do bierzmowania.

Sobota, Żuków, 09.00 – Msza Św. - + Janina Kluza gr. 5

Intencje w przyszłą niedzielę:
Żuków, 8.00 – Aby prześladowani chrześcijanie doświadczyli wsparcia całego Kościoła przez modlitwę i w postaci pomocy materialnej.
Przywodzie, 10.00 – Intencja Żywego Różańca
Lubiatowo, 11.30 – Dziękczynna z okazji 80 urodzin p. Cecylii Kubickiej
Żuków, 13.00 – + Janina Kluza greg. 6

Żuków 17.00 – Gorzkie Żale z nauką pasyjną.

Kurs przygotowujący do zawarcia sakramentu małżeństwa
Zaraz po Gorzkich Żalach rozpocznie się się kurs przygotowujący do zawarcia sakramentalnego małżeństwa dla tych, którzy planują wziąć ślub w tym roku. .

Niedziela- 5 zł.
Na nowy tydzień „ Szczęść Boże”!
.