Wielkanoc 2017

Wraz z całą wspólnota Kościoła Chrystusowego przeżywamy dzisiaj najważniejsze święto religii chrześcijańskiej – uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Niech budzi ona w naszych sercach radosną nadzieję, że i my kiedyś przejdziemy ze śmierci do niekończącego się życia, aby z miłością wpatrywać się w oblicze zmartwychwstałego Chrystusa i dzielić radość nieba wraz z tymi, którzy przeszli z życia ziemskiego do wieczności.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA
6.00 – Żuków – Rezurekcja: + Zbigniew Stalinger
8.00 - Lubiatowo – + Zdzisław Pijewski, gr. 13
11.00 - Przywodzie: o Boże błogosławieństwo dla Łucji Antoninie Szuplak z okazji
Chrztu Świętyego.
12.30 – Żuków: Dziękczynna z okazji 40 –lecia małżeństwa Krystyny i Stanisława
Komorowskich – od dzieci.

Poniedziałek Wielkanocny
8.00 – Żuków - + Bartek Kadłubek
10.00 – Przywodzie - + Rudolf Szper
11.30 – Lubiatowo – Zdzisław Pijewski, gr. 14
13.00 – Żuków – chrzest: Brajan Mirzejewski
1.Jutro Poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Zbiórka przy wyjściu z kościoła we wszystkich parafiach archidiecezji na działalność Parafialnych Zespołów Caritas oraz na działalność statutową Caritas
Chociaż tylko jutro jest dzień wolny od pracy, postarajmy się w naszych domach i rodzinach utrzymać świąteczny charakter całej paschalnej oktawy – do przyszłej niedzieli włącznie. Przywróćmy w naszych rodzinach wielkanocne pozdrowienie Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! i w dniach oktawy się nim pozdrawiajmy. Postarajmy się w kolejnych dniach uczestniczyć w Eucharystii.
Z racji oktawy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W przyszłą niedzielę – drugą niedzielę Wielkanocy, czyli niedzielę Miłosierdzia Bożego, rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia, którego hasłem jest „Idźcie i głoście”. W pierwszą niedzielę po Wielkanocy świętujemy Miłosierdzie Boże. Wyjątkowość przeżywanych tajemnic paschalnych przynosi za każdym razem nową okazję do odnalezienia głębokiej motywacji do życia miłością i czynienia miłosierdzia.

MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU:
W tym tygodniu w liturgii trwa oktawa Zmartwychwstania Pańskiego, a to oznacza, że przez kolejnych osiem dni będziemy świętować uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa.

Wtorek Wielkanocny, Lubiatowo, 18.00 – + Zdzisław Pijewski, gr. 15

Środa Wielkanocna, Żuków, godz. 19
4.00 Msza Św. + Zdzisław Pijewski, gr. 16

Czwartek Wielkanocny, Żuków 14.00 – Msza Św. + Zdzisław Pijewski, gr. 17

Piątek Wielkanocny, Lubiatowo 17.00 – Msza Św. + Zdzisław Pijewski, gr. 18
Żuków, 18.00 – Msza Św. + Krystyna Fiłka od uczestników
jej pogrzebu.

Sobota Wielkanocna, Przywodzie, 16.00 – Msza Św. ślubna Maciej Jakubczyk i Sandra Gołuch
Żuków, 18.00 – Msza Św. + Zdzisław Pijewski, gr. 19

Intencje mszalne w przyszłą niedzielę:
8.00 – Żuków – + Józef i Maria Maćkowiak
10.00 – Przywodzie – + Łukasz Lewandowski, Zofia i Józef nowak
11.30 – Lubiatowo – + Zdzisław Pijewski, gr. 20
13.00 – Żuków – o B oże błogosławieństwo dla chrzestnego Józefa Mamczaka od Ewy i Bogdana.

Do nabycia nowy numer „Niedzieli”.

Na nowy tydzień: „Szczęść Boże!

Życzenia

Z okazji przeżywania Świąt Zmartwychwstania wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom składam najlepsze życzenia, aby wiara w to, że Jezus zmartwychwstał, że żyje i jest wśród nas, przeniknęła nasze wnętrze i była obecna w naszym codziennym życiu.
Radosnych, trzeźwych Świąt. Wesołego Alleluja.