25 Niedziela, 23 września 2007 r.

XXV NIEDZIELA ROKU, 23 września 2007
W duchu wdzięczności za miniony tydzień, stajemy wokół oł¬tarza Chrystusowego, aby wielbić Boga za Jego nieskończoną miłość wobec nas. Każda Ofiara Eucharystyczna jest uobec¬nieniem męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Dlatego wdzięczni za okazaną nam przez Boga miłość dzię¬kujemy za wszystkie Jego dary, a jednocześnie prosimy, aby darzył nas nieustannie swoimi łaskami.
Wsłuchując się w dzisiejsze czytania mszalne, uczmy się wiernej służby Bogu i ludziom tak, aby nasza codzienność była kształtowana w duchu ewangelicznym. A za to, że nie zawsze chcieliśmy, aby słowo Boże kształtowało nasze życie, przepro¬śmy Boga, abyśmy godnie i owocnie mogli uczestniczyć w tej Eucharystii.

Intencje: 8.00 – Żuków: + Szagański Lesław – od teściów.
10.00 - Przywodzie: +Teresa Pawłowska z okazji imienin i 10tej rocznicę śmierci.
11.30 - Lubiatowo: o Boże błogosławieństwo dla pp. Henryki i Mariana Kulis z okazji 35-lecia sakr.mał.
13.00 – Żuków: + Bogdan Kowalski, 1 rocznica.

MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU:
Poniedziałek, Żuków, 18.00 – Msza Św. – int. + Marianna Górna.
Po Mszy świętej spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.
Wtorek, Lubatowo, 18.00 – Msza Św. – int. + Władysław i Marianna Skwarek.
Po Mszy Świętej spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.
Środa, Żuków, 18.00 – Msza Św. – int. + Franciszka i Stefan.
Czwartek, Przywodzie, 18.00 – Msza Św. – int. + Józef, Józef, Krystyna, Stanisława Bartczak.
Piątek, Żuków, 18.00 – Msza Św. – int. + Józef Pacholik.
Sobota, Żuków, 16.00 – Msza Św. – chrzest: Aleksandry Rutz
18.00 – Msza Św. – int.+ Jadwiga Głuszczak, 5 rocz. i Edward.

SPRZĄTANIE KOŚCIOŁÓW:
Przywodzie: pp. Streflik Beata i Zapałowska Halina
Lubiatowo: pp.
Żuków: pp. Kowalewska-Cytryna Honorata i Kwakszys Bogumiła.

INTENCJE W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ
8.00 – Żuków: + Michał – imieninowa.
10.00 - Przywodzie: + Bronisław Gołuch,7 rocz.
11.30 - Lubiatowo: + Władysław Skwarek, 8 rocz. 13.00 – Żuków: O łaskę zdrowiai ulgę w cierpieniu
Klausa Kadłubka.

Dziś do nabycia nowy numer NIEDZIELI: warto przeczytać:
Pokolenie; Patriotyzm jutra; Peregrynacja wielką szansą; Nadprzyrodzony krwiobieg miłości; Granica, której przekroczyć nie wolno; Katyń; program telewizyjny.

Dziś przy wychodzeniu z kościoła zbiórka na KUL i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.

17 października wyjazd na film Andrzeja Wajdy „Katyń”. Jest to dzieło przejmujące i patriotyczne, przepełnione symbolami narodowymi i religijnymi. Towarzyszące akcji fragmenty utworów muzycznych Krzysztofa Pendereckiego nadają filmowi wymiar heroicznego misterium. Koszt przejazdu i biletu wstępu – 40 zł. Zapisy do 10 października.

Wójt Gminy Przelewice serdecznie zaprasza mieszkańców naszej parafii na DOŻYNKI GMINNE, które dziś odbywają się w Rosinach.
W programie: 14.00 – Msza Św. dziękczynna, a po niej część artystyczna, poczęstunek grochówką i bigosem, imprezy sportowe, kiermasze, a od godz. 18.00 zabawa dożynkowa.

Na nowy tydzień: „Szczęść Boże