32 Niedziela Zwykła, 06.11.2011

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA, 06.11.2011 r.
Gromadzimy się w naszej wspólnocie parafialnej na niedzielnej Eucharystii. Stajemy obok siebie, aby wspólnie wielbić naszego Boga, od którego pochodzi wszelkie dobro i wszelka łaska. Dzisiaj, w pierwszą niedzielę listopada, chcemy szczególnie dziękować Chrystusowi za to, że możemy Go spotykać w Kościele. Kościół bowiem to nie tylko miejsce, w którym gromadzimy się na modlitwie, ale przede wszystkim wspólnota uczniów, połączona wewnętrznie łaską chrztu z Chrystusem. Podczas każdej Eucharystii sprawowanej we wspólnocie Kościoła przychodzi do nas Chrystus. Otwórzmy zatem nasze serca na spotkanie z Nim i prośmy miłosiernego Boga o wybaczenie naszych grzechów i win.

NIEDZIELNE INTENCJE MSZALNE:
8.00 – Żuków: Intencja Żywego Różańca.
10.00 – Przywodzie: Intencja Żywego Różańca: za wszystkich zmarłych i za zmarłą Martę Mazur – członkinie Żywego Różańca
11.30 – Lubiatowo: Intencja Żywego Różańca.
13.00 – Żuków: + Piotr Jaworski

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. Dzisiejsza listopadowa niedziela, jak wszystkie pozostałe w ciągu roku liturgicznego, przypomina nam o zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Warto pamiętać, że czerpmy siły z sakramentów, ze stołu słowa Bożego, a przede wszystkim z Eucharystii, która gromadzi nas wokół ołtarza. Każdą Mszę Świętą sprawują z nami wszyscy aniołowie i całe zastępy świętych, choć ich nie widzimy. W centrum zawsze jest Chrystus, który gładzi grzechy świata.

2. Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Modlimy się też za zmarłych w naszym kościele na wymieniankach, które można jeszcze składać w zakrystii.

3. W piątek, 11 listopada, przypada nasze narodowe Święto Niepodległości. Wspominając czas miniony trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. I dzisiaj musimy myśleć o odrodzeniu się naszego Narodu w wielu różnych wymiarach. Chcemy w tym momencie szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Niech w tych dniach nie zabraknie nas przy mogiłach żołnierzy z lat 1918-1920 i modlitewnej o nich pamięci.

Msze Święte w tygodniu:

Poniedziałek, Żuków, 7.00 - Msza Św.
Wtorek, Żuków, 18.00 – Msza Św.
Lubiatowo, 17.00 – odwiedziny chorych.
18.00 – Msza Św. – spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
. + Arkadiusz, Kazimiera, Józef, Wincenty, Agnieszka i
Andrzej.
Środa, Żuków, 18.00 – Msza Św. – spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
Czwartek, Żuków, 17.00 – Msza Św.
Przywodzie,17.00 – Msza Św. - + Helena, Bolesław i Marian Pawłowscy
Piątek, 11 listopada - Święto Niepodległości
Przywodzie, 10.00 – Msza Św.: + Józef, Adam Kośmider; poświęcenie książeczek
Lubiatowo, 11.30 – Msza Św.: + Stanisław Szustka; poświęcenie książeczek