33 Niedziela zwykła, 13 listopada 2011 r.

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA, 13.11.2011 r.
Ostatnie dni roku liturgicznego, w tym dzisiejsza niedziela, przypominają nam, że perspektywa życia człowieka wykracza poza ten świat i rozciąga się daleko poza granicę śmierci - ku wieczności. Wśród wielu spraw, którymi zajmujemy się na co dzień, sprawy związane z naszą wiecznością powinny znaleźć się na miejscu pierwszym. Módlmy się dziś o zwrócenie się każdego człowieka ku sprawom duchowym.

NIEDZIELNE INTENCJE MSZALNE:
8.00 – Żuków: Waltraut, Stanisław Wójcik i Jadwiga Piękoś
10.00 – Przywodzie: Wiktor Baturo i Tomasz Jałkiewicz
11.30 – Lubiatowo: +Helena i Stanisław Skwarkowie
13.00 – Żuków: + Weronika i Zenon

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj solidaryzujemy się też z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy. Nie ustawajmy w prośbach, aby rychło nastała jedna Owczarnia i jeden Pasterz!

2. Zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Przyszła niedziela – to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 17 XI – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica, a najpierw żona Ludwika IV, landgrafa Turyngii, która po jego śmierci poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu, potem przywdziała habit tercjarki świętego Franciszka (wspomnienie obowiązkowe);
• 18 XI – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości; jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc (wspomnienie obowiązkowe);
• 19 XI – bł. Salomea (†1268), zakonnica, córka Leszka Białego, która poślubiła węgierskiego księcia Kolomana, a po jego śmierci wstąpiła do klarysek (wspomnienie obowiązkowe).

Msze Święte w tygodniu:

Poniedziałek, Żuków, 17.00 - Msza Św. + Czesław i Helena
Wtorek, Lubiatowo, 17.00 – Msza Św. -
Środa, Żuków, 17.00 – Msza Św.
Czwartek, Przywodzie, 17.00 – Msza Św. + Maria Matyszczyk

Piątek, Żuków, 17.00 – Msza Św.: + Piotr, Lesław, Stanisław
Sobota, Żuków, 10.00 – Msza Św. z chrztem: Wojniłowicz
16.00 – Msza Św. o Boże błogosławieństwo z okazji 18 urodzin
Dawida Jaworskiego.
INTENCJE W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ:
8.00 – Żuków:
10.00 – Przywodzie: Rudolf Szaper, Wiktoria i Jakub Chmielek.
11.30 – Lubiatowo: dziękczynna z OKAZJI 35 rocznicy ślubu Józefy i Lecha Skawińskich.
13.00 – Żuków: + Krystyna Korpalska, 7 rocznica

Do nabycia nowy numer: „Niedzieli”

Na nowy tydzień „Szczęść Boże