I Niedziela Adwentu - Rok B

Pierwsza Niedziela Adwentu - 27.11.2011
Zaproszeni przez Chrystusa na Ucztę eucharystyczną, gromadzi¬my się w naszej świątyni. Tu spotykamy braci i siostry, a przede wszystkim spotykamy się z Boskim Przyjacielem, który nas oczekuje. Oczekuje, bo nas kocha, bo pragnie naszej przyjaźni. Niech to nas zachęci do czuwania i gotowości na każde z Nim spotkanie, zarówno to adwentowe, jak i zwłaszcza to ostateczne.
Jak będzie wyglądało dzisiejsze, niedzielne, spotkanie z Przyjacielem? O czym będziemy z Nim mówić? Jak blisko Niego będziemy stać? Czy będziemy mieli śmiałość popatrzeć Przyjacielowi w oczy? Jeśli są przeszkody utrudniające pełne zjednoczenie w Komunii eucharystycznej z Jezusem Chrystusem, wyznajmy winę, prośmy o przebaczenie czy też podejdźmy do konfesjonału.

NIEDZIELNE INTENCJE MSZALNE:
8.00 – Żuków: + Zdzisław Komorowski (imieninowa).
10.00 – Przywodzie: + Janina Stankiewicz
11.30 – Lubiatowo: + Amanda Gaj. 5 rocz.
13.00 – Żuków: + Tadeusz i Hanna Maćkowiak

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on nam pod hasłem: „W komunii z Bogiem”. W ciągu poszczególnych miesięcy tego roku będziemy się starali pogłębiać naszą komunię z Panem Bogiem. Chodzi o to, aby nasze osobiste relacje z Bogiem, a także te we wspólnocie rodzinnej i we wspólnocie Kościoła, były bardziej dojrzałe, świadome. Żeby na nowo odkrywane i pogłębiane, również poprzez lekturę Pisma Świętego, kształtowały nasze osobiste i wspólnotowe codzienne życie.
2. Jednocześnie wchodzimy w okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Zaś kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia. Właśnie ten czas dobrze wykorzystajmy dla odnowienia i umocnienia więzi z Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Bogu i ludziom.
3. Tradycyjnie od jutra będą odprawiane Msze Św. Roratnie dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Dla dzieci pierwszokomunijnych, rocznicowych i kandydatów do bierzmowania uczestnictwo obowiązkowe. Gorąca prośba do rodziców o przyprowadzenie swoich dzieci i towarzyszenie młodzieży w przyjściu do kościoła. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnich i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z biednych rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu, które są już do nabycia.
Dla dzieci lampiony na Msze Św. roratnie w cenie 3 zł. W przyszłą niedzielę poświęcenie opłatków i możliwość nabycia w zakrystii.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek wspominamy ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Zapraszam na adorację przed Najświętszym Sakramentem - ofiarujmy w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego i o nawrócenie grzeszników.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 30 XI – św. Andrzej Apostoł, brat św. Piotra. Tradycja mówi, że ewangelizował tereny, na których dziś dominuje prawosławie; jest też bardzo uroczyście czczony w Kościołach wschodnich (święto);
• 4 XII – św. Barbara, dziewica i męczennica z przełomy III i IV wieku, szczególna patronka górników i hutników (wspomnienie dowolne);

Msze Św. w tym tygodniu:

Poniedziałek, Żuków, 9.00 – Msza Św. roratnia.
Wtorek, Lubiatowo, 17.00 - Msza św. roratnia dl dzieci i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
Środa, Żuków, 17.00 – Msza Św. roratnia dla dzieci.
Czwartek, 17.00 - Przywodzie – Msza Św.roratnia dla dzieci i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Po Mszy spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
Piątek, Żuków, 17.00 – Msza Św. roratnia dla kandydatów do bierzmowania.
Od 13.30 – odwiedziny chorych
Od 16.00 – wystawienie Najśw. Sakramentu z okazji I piątku miesiąca – okazja do Spowiedzi, miesięczne spotkanie z kandydatami po Mszy Św.
Sobota, Żuków, 14.00 – Msza Św. z chrztem Adriana Mieczysława Mularczyka.
17.00 – Dziękczynna i o Boże błogosławieństwo dla Czesława Walczaka w 70 rocznicę urodzin – od żony i dzieci.
Intencje w przyszłą niedzielę:

8.00 – Żuków: Intencja żywego Różańca: o dobre przeżycie Adwentu.
10.00 – Przywodzie: Intencja żywego Różańca: o dobre przeżycie Adwentu.
11.30 – Lubiatowo: Intencja żywego Różańca: o dobre przeżycie Adwentu.
13.00 – Żuków: + Helena, Franciszek, Barbara i Jerzy Arkuszewscy

Sprzątanie kościołów:
Przywodzie: pp. Dorota Śliwińska, Wioletta Gołuch
Lubiatowo: pp. Anna Januchta,

Dziś do nabycia „Niedziela”

Na nowy tydzień „ Szczęść Boże”!