III Niedziela Adwentu, 11 grudnia 2011 r.

Trzecia Niedziela Adwentu - 11.12.2011

Dzisiejsza niedziela w tradycji nosi nazwę „Gaudete" (Radujcie się) i jest szczególnym wezwaniem do radości. Dzisiejsze pierwsze czytanie pokazuje, że źródłem owej radości jest obecność i działanie Boga w naszym życiu. Święty Paweł uświadamia nam, że bliskość Pana jest źródłem radości nawet w czasach kryzysu. Podaje też narzędzia wychodzenia z niego: modlitwa i dziękczynienie oraz uznanie, że trudności są wpisane w Boży plan wobec każdego z nas. Wreszcie Ewangelia wskazuje na Jana Chrzciciela, który sens życia i radość czerpie z tego, że jest tylko świadkiem Chrystusa i nie zajmuje Jego miejsca.
Prośmy Pana, by udział w dzisiejszej Eucharystii umocnił nas w pełnieniu naszej misji na wzór misji Jana Chrzciciela, byśmy pełni wiary, nadziei i pokoju, w chrześcijańskiej radości przeżywali naszą ziemską pielgrzymkę.

INTENCJE MSZALNE:
8.00 – Żuków: + Dariusz (urodzinowo-imieninowa).
10.00 – Przywodzie: Dziękczynna za otrzymane łaski przez rodzinę Hinc.
11.30 – Lubiatowo: Wiesław Grzelka, 15 rocz.
13.00 – Żuków: + Gerhard Rutz

W dzisiejszą niedzielę witamy w naszej wspólnocie parafialnej kleryka Macieja Błaszkowskiego, studenta piątego roku teologii w naszym Arcybiskupim Seminarium Duchownym w Szczecinie. Będziemy wspólnie się modlić o dar nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
Dziś po Mszy Św. nasz Gość będzie zbierał ofiary do puszki na utrzymanie ASD w Szczecinie.

Dziś 24-godzinne wystawienie
Najświętszego Sakramentu
Przywodzie, niedziela, 19.00 – 03.00 rano
Lubiatowo, poniedziałek, 03.00 – 11.00 rano
Żuków, poniedziałek,11.00 – 19.00

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. Przeżywamy w Kościele okres Adwentu. Niedziela dzisiejsza nosi nazwę Gaudete – „Radujcie się!”. Nazwa ma swoje źródło w Biblii, w znanym nam tekście świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”.
2. Na trzeci tydzień Adwentu wyznaczono kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Pamiętajmy o tej intencji.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• we wtorek, 13 grudnia – święta Łucja, dziewica i męczennica, która oddała życie w obronie wiary około 304 roku w Syrakuzach na Sycylii. Jest patronką ociemniałych;
• w środę, 14 grudnia – święty Jan od Krzyża, żyjący w XVI wieku reformator zakonu karmelitańskiego i autor wybitnych dzieł duchowości chrześcijańskiej. Wzywajmy orędownictwa tego świętego, wypraszając łaski potrzebne do pełnego przeżywania zbliżających się tajemnic Bożego Narodzenia.

Msze Św. w tym tygodniu:
Poniedziałek,Żuków, 19.00 – Msza Św.na zakończenie adoracji: + Bronisława Łodygowska
Wtorek, Lubiatowo, 17.00 - Msza św. roratnia dla dzieci i młodzieży przygotowującej się bierzmowania;
Środa, Żuków, 17.00 – Msza Św. roratnia dla dzieci; + Bronisława Łodygowska

Czwartek, Przywodzie, 17.00 – Msza Św. roratnia dla dzieci i młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania. Int. + Teofil Karolkowski.
Od godz. 16.00 - odwiedziny chorych
Piątek, Żuków, 17.00 – Msza Św. roratnia dla kandydatów do bierzmowania;
Sobota, Żuków, 17.00 – Msza Św. chrzest : Igor Filip Konecki

Intencje w przyszłą niedzielę:
8.00 – Żuków: + Cecylia, Jan, Stanisław, Jan, Eleonora z rodziny Trzoniec
10.00 – Przywodzie: Dziękczynna i o Boże błogosławieństwo dla Emilii i Tadeusza Wawrejko z okazji 45-lecia małżeństwa.
11.30 – Lubiatowo: + Marian Jaworski, 5 rocz.
13.00 – Żuków: + Damian Piątkowski

Sprzątanie Kościołów – 17 grudnia 2011 r.
Przywodzie – p. Beata Jałkiewicz, p. Anna Świąder
Lubiatowo - p. Kubicki Dariusz i Jakubczyk Irena
Żuków – p. Genowefa Maćkowiak, p. Maria Litkowiec

Dziś do nabycia „Niedziela”

Na nowy tydzień „ Szczęść Boże”!
mailbox:///C|/Documents%20and%20Settings/Miros%B3aw%20G%EAbicki/Dane%20aplikacji/Thunderbird/Profiles/sl7089wa.default/Mail/pop.zukow.eparafia.pl/Inbox?number=42903320&part=1.2&filename=KnAO.gif