III Niedziela Zwykła, 22 stycznia 2012 r.

III Niedziela Zwykła - 22.01.2012
Dzisiaj, w niedzielę Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, stając przy ołtarzu, odczuwamy szczególną łączność ze wszystkimi, którzy należą do wspólnoty wyznawców Chrystusa i równocześnie błagamy Zbawiciela, by dokonał w swoim Kościele dzieła zjednoczenia, by wszyscy ochrzczeni mogli brać udział w jednej uczcie eucharystycznej. Pokorą, modlitwą, umartwieniem przybliżajmy upragniony dzień jedności wspólnoty Kościoła. Niechaj w tej liturgii Pan przebaczy nam wszystkie grzechy przeciwko jedności i solidarności serc; niech da nam ducha miłości i moc do przezwyciężenia wszelkich niechęci, urazów i uprzedzeń. Prośmy również o głęboką wiarę w jeden Kościół.

Intencje niedzielne:
8.00 – Żuków: O Boże błogosławieństwo Oskara Mazurkiewicza w pierwszą
rocznicę urodzin.
10.00 - Przywodzie: o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla p. Krystyny Lewandowskiej z okazji 60 urodzin.
11.30 - Lubiatowo: + Maria, Jan, Leszek i Władysława
13.00 – Żuków: + Jarosław Lelis, 2 rocznica

Ogłoszenia duszpasterskie
1. W wezwaniu, jakie kieruje do nas Chrystus, trzeba zwrócić uwagę na dwie sprawy: nawrócenie i wiarę w to, co jest zawarte w Ewangelii. Chrystusowi chodzi o to, byśmy nawracając się, zaczęli żyć zgodnie z wymaganiami Ewangelii, a zerwali z chrześcijaństwem sprowadzającym się tylko do obecności na Mszy świętej, często „od wielkiego dzwonu”.
2. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Tak bardzo upragniona przez Jezusa jedność została zniszczona przez ludzką pychę i jest zgorszeniem dla świata, dlatego nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej przywrócenia. W tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy i cierpienia.
3. Dziś Dzień Dziadka. Nie zapomnijmy w naszej modlitwie o dziadkach.
4. W środę, 25 stycznia obchodzimy święto nawrócenia świętego Pawła, upamiętniające wydarzenia pod Damaszkiem, gdy Pan Jezus ukazał się prześladowcy chrześcijan, Szawłowi, który odtąd stał się największym apostołem pogan, Pawłem.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• we wtorek, 24 stycznia – święty Franciszek Salezy, biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej;
• w czwartek, 26 stycznia – święci biskupi Tymoteusz i Tytus, uczniowie i współpracownicy świętego Pawła, który skierował do nich listy zawierające ważne polecenia zarówno dla pasterzy, jak i wiernych;
• w piątek, 27 stycznia – błogosławiony Jerzy Matulewicz, odnowiciel zakonu Marianów, biskup wileński. Jego beatyfikacja odbyła się w Watykanie podczas obchodów 600-lecia chrztu Litwy. Prośmy go, by przyczynił się do budowania jak najlepszych relacji między Polską i Litwą;
• w sobotę, 28 stycznia – święty Tomasz z Akwinu, doktor Kościoła i jeden z najwybitniejszych filozofów w dziejach kultury europejskie. Jego dzieła filozoficzne i teologiczne do dziś stanowią ważną inspirację dla nauczania Kościoła.

INTENCJE W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ
8.00 – Żuków: + Bolesław Bażant i Anna Łuczyniec
10.00 - Przywodzie: + Jerzy Szuber, 17 rocznica
11.30 - Lubiatowo: + Zdzisław, Józef, Jadwiga z rodziny Rutkiewiczów i Stanisława, Rozalia i Katarzyna z rodziny Mazurkiewiczów, Jana, Marianny i Stanisława z rodziny Wilkowskich.

13.00 – Żuków: + Wanda Połczyńska w15 rocznicę.

Msze Święte w tygodniu:

Poniedziałek, Żuków, 17.00 – Msza Św.

Wtorek, Lubiatowo, 17.00 – Msza Święta

Środa, Żuków, 15.00 Msza Św. z nowenną do MB Nieustającej Pomocy.

Czwartek, Przywodzie, 17.00 Msza Św. + Stanisław Gral, 18 rocz.

Piątek, Żuków, 17.00 Msza Św.

Sobota, Żuków, 17.00 Msza Św.

Dziś do nabycia nowy numer NIEDZIELI