IV Niedziela Zwykła B

IV Niedziela Zwykła - 29.01.2012
Gromadzimy się na dzisiejszej liturgii eucharystycznej, aby słuchać Chrystusa Pana, który przemawia do nas z całą mocą miłości i prawdy orędzia zbawczego. Jego słowo nie jest jedynie informacją, czy opowiadaniem, ale wydarzeniem. Treść wypowiadanego do nas słowa Jezusowego uobecnia się tu i teraz - zmienia nasze serca, motywuje wolę do dobrych postanowień i daje odpowiednio dużo sił, by świat naszego wnętrza i świat wokół nas czynić lepszym. Nie zamykajmy więc naszych serc, gdy Pan będzie do nas dziś przemawiał, ale przyjmujmy Jego słowa z wiarą, ufając, że mają one moc zbawczą.

Intencje niedzielne:
8.00 – Żuków: + Bolesław Bażant i Anna Łuczyniec
10.00 - Przywodzie: + Jerzy Szuber, 17 rocznica
11.30 - Lubiatowo: + Zdzisław, Józef, Jadwiga z rodziny Rutkiewiczów i Stanisława, Rozalia i Katarzyna z rodziny Mazurkiewiczów, Jana, Marianny i Stanisława z rodziny Wilkowskich.

13.00 – Żuków: + Wanda Połczyńska w15 rocznicę.

Ogłoszenia duszpasterskie
1. Chrystus krótko i zdecydowanie rozprawił się ze złym duchem: „Milcz i wyjdź z niego!” – rozkazał. I duch nieczysty opuścił dręczonego człowieka. Wniosek „na jutro” nasuwa się sam: Trzeba zdecydowanie walczyć ze złem, grzechem i swoją słabością, wtedy łatwiej usłyszymy głos
2. W czwartek 2 lutego będziemy obchodzić święto Ofiarowania Pańskiego. Tego dnia przyjdźmy do świątyni ze świecami. Zostaną pobłogosławione i przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, będą nam przypominały o Jezusie – Światłości Narodów. W tym dniu rodzice są zaproszeni do wspólnej modlitwy ofiarowania swoich dzieci Bogu
Świece dla dzieci pierwszokomunijnych i gromnice są do nabycia w zakrystii w cenie 12 zł.
3. Święto Ofiarowania Pańskiego jest Dniem Życia Konsekrowanego, a więc osób, które obrały drogę życia zakonnego – szczególnego naśladowania Jezusa przez czystość, ubóstwo i posłuszeństwo. Ogarnijmy ich tego dnia naszą modlitwą i ofiarą pieniężną. Składka na ten cel.
4. W piątek, 3 lutego przypada wspomnienie świętego Błażeja, biskupa i męczennika, patrona wstawiającego się za cierpiącymi na choroby gardła. Tego dnia na zakończenie Mszy Świętej będziemy mogli przyjąć specjalne błogosławieństwo za przyczyną tego świętego.
5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• we wtorek, 31 stycznia – święty Jan Bosko, założyciel salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielki pedagog i apostoł młodzieży;
• w piątek, 3 lutego – święty Błażej, żyjący w IV wieku biskup Sebasty w Armenii i męczennik, patron wstawiający się za cierpiącymi na choroby gardła.

INTENCJE W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ
8.00 – Żuków: Intencja Żywego Różańca
10.00 - Przywodzie: Intencja Żywego Różańca
11.30 - Lubiatowo: Intencja Żywego Różańca
13.00 – Żuków: + Jarosław Lelis od syna Janusza

Msze Święte w tygodniu:

Poniedziałek, Żuków, 17.00 – Msza Św.
Wtorek, Lubiatowo, 17.00 – Msza Święta, + Józefa, Marianna i
Wiesław z rodziny Grzelków.
Środa, Żuków, 17.00 Msza Św. z nowenną do MB Nieustającej Pomocy.

Czwartek, Święto Ofiarowania Pańskiego - Msze Święte:
Lubiatowo, 16.00 Msza Św. z poświęceniem świec; + Jan Zych 15 rocz.
Przywodzie, 17.30 Msza Św. z poświęceniem świec; + Jan, Małgorzata, Maria Zych.

Żuków, 19.00 Msza Św. z poświęceniem świec
Piątek, Żuków, Pierwszy Piątek miesiąca od godz. 14. odwiedziny chorych,
Od 16.00 wystawienie Najśw. Sakramentu, spowiedź.
17.00 Msza Św. dla kandydatów do bierzmowania, po Mszy Św. miesięczne spotkanie.
Sobota, Żuków, 16.00 Msza Św. z chrztem Amelii Bęczkowskiej.

Pokłosie po kolędowe
Dzięki odwiedzinom duszpasterskich czyli kolędzie kapłan poznaje lepiej swoich parafian i więcej wie o ich codziennym życiu. Po kolędzie nie patrzy się w kościele na anonimowe twarze, ale na konkretnych ludzi, a szczególnie gdy ich przybywa na niedzielnej Eucharystii. Kolęda pozwala też na osobisty kontakt, nie raz krótką rozmowę, która wystarcza, by zainspirować do podjęcia ważnych decyzji życiowych.
Chciałbym też na zakończenie kolędy serdecznie podziękować za miłe i życzliwe przyjęcie mnie i ministrantów. Bardzo dziękuję za staropolską gościnność i za złożone ofiary z tej okazji.
Bóg zapłać.
Ogłoszenie dla narzeczonych
Od II Niedzieli Wielkiego Postu rozpocznie się kurs przygotowawczy , obowiązkowy, do przyjęcia Sakramentu Małżeństwa. Osoby, które zamierzają zawrzeć związek małżeński w najbliższym czasie proszone są o zgłoszenie chęci uczestniczenia w zakrystii lub na plebanii, albo też telefonicznie 91 5630190. Spotkania będą odbywały się w niedziele od godz. 17.00.

Dziś do nabycia nowy numer NIEDZIELI

Na nowy tydzień: „Szczęść Boże