Uroczystość Chrystusa Króla, 20 listopada 2011

Uroczystość Chrystusa Króla, 20.11.2011 r.

Dzisiaj, w uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, z uwagą wpatrujemy się w naszego Pana, który rozpościerając ręce na krzyżu, przygarnął do swego serca każdego człowieka.
W prawdzie o królestwie Bożym odczytujemy prawdę o nas samych - o godności każdego z nas, o powinności życia na miarę miłości, jaką obdarzył nas Chrystus. Rozważając zbawcze wydarzenia, wsłuchując się w pouczające słowo Chrystusa Króla i wpatrując się w Jego dzieła, chcemy coraz bardziej angażować się w budowanie komunii z Bogiem i z człowiekiem, której pełni doświadczymy w królestwie Bożym.
Świadomi, że każdy grzech burzy nasze relacje z Bogiem i zamyka nas na drugiego człowieka, przeprośmy za nasze winy i zaniedbania.

NIEDZIELNE INTENCJE MSZALNE
8.00 – Żuków: + Stanisław Trzoniec
10.00 – Przywodzie:+ Rudolf Szaper, Wiktoria i Jakub Chmielek.
11.30 – Lubiatowo: dziękczynna z OKAZJI 35 rocznicy ślubu Józefy i Lecha Skawińskich.
13.00 – Żuków: + Krystyna Korpalska, 7 rocznica

W dzisiejszą niedzielę modlimy się za

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół uroczystość tę obchodzi się w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

2. Dziś, w niedzielę Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, po Mszach Świętych wystawiamy Najświętszy Sakrament i odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. W poniedziałek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, święty Joachim i święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu

świętego Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie
obchodzono specjalne święto. Dziś wspominając tamto Ofiarowanie, powinniśmy odnawiać w sobie pragnienie poświęcania się Bogu i szukania Jego woli.

5. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo przygotowani.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 22 XI – św. Cecylia (†III wiek), dziewica i męczennica, patronka chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych (wspomnienie obowiązkowe);
• 24 XI – św. św. Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773-1862 (wspomnienie obowiązkowe).

Msze Święte w tygodniu:

Nie będzie Mszy Św. od poniedziałku do środy włącznie.

Czwartek, Przywodzie, 17.00 – Msza Św. O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Oli z okazji 1 rocznicy urodzin.

Piątek, Żuków, 17.00 – Msza Św.: o błogosławieństwo Boże dla rodziców i całej rodziny.

Sobota, Żuków, 17.00 – Msza Św. + Katarzyna Okoń

INTENCJE W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ:
8.00 – Żuków: + Zdzisław Komorowski (imieninowa).
10.00 – Przywodzie: + Janina Stankiewicz
11.30 – Lubiatowo: + Amanda Gaj. 5 rocz.
13.00 – Żuków: + Tadeusz i Hanna Maćkowiak

Dziś pragniemy wspierać modlitwą i materialnie chrześcijan w Sudanie i Sudanie Południowym.
Warto wiedzieć, że ponad 11 milionów Sudańczyków cierpi głód i nie ma dostępu do wody pitnej. Na skutek wojen ponad 4 min ludzi zostało wysiedlonych ze swoich domów.
Obecnie chrześcijanie bywają niewolnikami i robotnikami. Dzieci są przymusowymi wojownikami, dziewczynki i kobiety nałożnicami i prostytutkami muzułmańskich panów i milicji arabskiej.
Nie możemy być obojętni wobec ich cierpień. Pamiętajmy o Chrystusowych słowach: „Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili.”
Przy wychodzeniu z kościoła można wesprzeć Kościół
Prześladowany w Sudanie swoją ofiarą.

Do nabycia nowy numer: „Niedzieli”

Na nowy tydzień „Szczęść Boże