V Niedziela Zwykła B

V Niedziela Zwykła - 05.02.2012 r.
Gromadzimy się dziś na sprawowaniu Eucharystii jako wspólnota Kościoła. Mamy świadomość, że Kościół, do którego należymy, jest Kościołem apostolskim, gdyż wyznaje wiarę Apostołów i ją kontynuuje.
Eucharystia, którą sprawujemy, przenosi nas do Wieczernika, gdzie Chrystus wobec dwunastu Apostołów wziął chleb, pobłogosławił, połamał i rozdał im, dając również polecenie „czyńcie to na moją pamiątkę". To polecenie Jezusa realizowane poprzez wieki przez Apostołów i ich następców sprawiło, że dziś możemy spotykać się we wspólnocie Kościoła „na łamaniu chleba".
Mając świadomość naszych grzechów i słabości, z całego serca teraz szczerze przepraszajmy dobrego Boga, abyśmy godnie mogli uczestniczyć w tej świętej liturgii.

Intencje niedzielne:
8.00 – Żuków: Intencja Żywego Różańca
10.00 - Przywodzie: Intencja Żywego Różańca
11.30 - Lubiatowo: Intencja: o Boże błogosławieństwo i łaskę zdrowia dla p. Janiny Zych z okazji 80 urodzin oraz w intencji ludzi starszych i chorych.
13.00 – Żuków: + Jarosław Lelis od syna Janusza

Ogłoszenia duszpasterskie
1. W Ewangelii mamy wiele opisów uzdrowień dokonanych przez Chrystusa. Dzisiejsza Ewangelia przypomniała nam, że poza uzdrowieniem teściowej Szymona, Chrystus uzdrowił jeszcze wielu chorych i opętanych. Z pewnością, gdyby dłużej pozostał w domu Szymona, ludzie przyprowadziliby znacznie więcej chorych. Ale Chrystus w nocy odszedł z tej miejscowości. A czy ja jestem cierpliwy w modlitwie, zwłaszcza błagalnej?
2. W sobotę, 11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, będziemy obchodzić Światowy Dzień Chorego. Postarajmy się uczestniczyć w tym dniu we Mszy Świętej połączonej z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Warto o tej Mszy powiadomić chorych i pomóc im w dotarciu do kościoła.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• w poniedziałek, 6 lutego – święty Paweł Miki i towarzysze, męczennicy japońscy. Żyli w XVI wieku. Niech modlitwa za ich wstawiennictwem przyczyni się do rozkwitu chrześcijaństwa w Azji oraz do zaprzestania prześladowań Kościoła w Chinach;
• W piątek, 10 lutego – święta Scholastyka, siostra świętego Benedykta. Żyła w VI wieku. Już w dzieciństwie poświęciła się wyłącznie Bogu i była dla swojego brata wsparciem w jego wielkim dziele tworzenia reguły zakonnej.

INTENCJE W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ
8.00 – Żuków: o Boże błogosławieństwo dla p. Krystyny Szagańskiej od dzieci.
10.00 - Przywodzie: + za zmarłych z rodziny Wawrejków i Kozjanów.
11.30 - Lubiatowo: o Boże błogosławieństwo dla Janiny Zych z okazji 80 urodzin od wnuków i prawnuków.
13.00 – Żuków: + Cecylia Bzdyra, 1 rocznica

Msze Święte w tygodniu:

Poniedziałek, Żuków, 17.00 – Msza Św.
Wtorek, Lubiatowo, 17.00 – Msza Święta, + Józefa, Marianna, Jan i Wiesław z rodziny Grzelków.
Środa, Żuków, 17.00 Msza Św. z nowenną do MB Nieustającej Pomocy.

Czwartek, Przywodzie, 17.00 - Msze Święte:

Piątek, Żuków, 17.00 – Msza Św.
Sobota, Żuków, 19.00 – Msza Św..

24-godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu:
Sobota, 11 lutego, godz. 19.00
Żuków, Msza Św.: 19.00 – 11.00 rano
Przywodzie: od 11.00 – 15.00
Lubiatowo: 15.00 – 19.00
19.00 Nabożeństwo na zakończenie adoracji.

Adoracja Pana Jezusa poza Mszą Świętą jest wspaniałą formą spotkania z Bogiem, obecnym prawdziwie pod postacią Chleba.

Ogłoszenie dla narzeczonych
Od II Niedzieli Wielkiego Postu rozpocznie się kurs przygotowawczy , obowiązkowy, do przyjęcia Sakramentu Małżeństwa. Osoby, które zamierzają zawrzeć związek małżeński w najbliższym czasie proszone są o zgłoszenie chęci uczestniczenia w zakrystii lub na plebanii, albo też telefonicznie 91 5630190. Spotkania będą odbywały się w niedziele od godz. 17.00.

Dziś do nabycia nowy numer NIEDZIELI

Na nowy tydzień: „Szczęść Boże