VI Niedziela zwykła, 12.02.2012

VI Niedziela Zwykła - 12.02.2012 r.

W dzisiejszą niedzielę, myślami i modlitwą stajemy przed Jezusem - lekarzem, aby na nowo stać się uczestnikami Jego miłosierdzia i świętości. On leczy nas z choroby grzechu i włącza w lud święty, lud Boży. Wysłuchajmy z uwagą Ewangelii, w której Chrystus swoją mocą oczyścił z choroby trędowatego. Zaś w drugim czytaniu Święty Paweł wzywa Koryntian, a także nas do naśladowania go, byśmy oczyszczeni z trądu naszych grzechów byli jak on wiernymi naśladowcami Chrystusa. Jezus bowiem i dzisiaj głosi Ewangelię o królestwie i leczy wszelkie choroby współczesnego człowieka.

Intencje niedzielne:
8.00 – Żuków: o Boże błogosławieństwo dla p. Krystyny Szagańskiej od dzieci.
10.00 - Przywodzie: + za zmarłych z rodziny Wawrejków i Kozjanów.
11.30 - Lubiatowo: o Boże błogosławieństwo dla Janiny Zych z okazji 80 urodzin od wnuków i prawnuków.
13.00 – Żuków: + Cecylia Bzdyra, 1 rocznica

Ogłoszenia duszpasterskie
1. W człowieku jest bardzo dużo tajemnic, a jedną z nich jest zderzenie wielkiego cierpienia z mocą ludzkiego ducha. Te dwie siły stały się przedmiotem wielu analiz psychologicznych, a także inspiracją dla pisarzy i poetów. Niech i nas pobudzą do dalszej refleksji.
2. Przed nami ostatnie dni karnawału, tłusty czwartek. Przeżyjmy je w duchu chrześcijańskiej radości, która zawsze musi się łączyć z odpowiedzialnością za swoje czyny.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• we wtorek, 14 lutego – święci Cyryl i Metody. Żyli w IX wieku, pochodzili z miasta Saloniki w cesarstwie bizantyńskim. Znali wiele języków, dzięki czemu podjęli wiele udanych wypraw misyjnych, między innymi do Bułgarii i na Morawy, gdzie wprowadzili do liturgii język słowiański pisany przystosowanym alfabetem greckim, używany w Kościołach wschodnich do dziś. Cyryl przetłumaczył na ten język Pismo Święte. W 1980 roku papież Jan Paweł II ogłosił świętych Cyryla i Metodego współpatronami Europy, podnosząc tym samym wspomnienie do rangi święta;
• we wtorek, 14 lutego – święty Walenty, kapłan, który poniósł śmierć męczeńską, gdyż podczas tortur nie chciał się wyrzec Chrystusa. Od lat także u nas przyjęło się go czcić jako patrona zakochanych. Niech to będzie okazja do radości, ale także do modlitwy, podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył, i za bliskich, którzy nas kochają. Pamiętajmy też o wszystkich narzeczonych z naszej wspólnoty parafialnej i prośmy, aby ich wzajemna miłość się umacniała i aby z Bogiem weszli na wspólną drogę życia.

INTENCJE W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ
8.00 – Żuków:
10.00 - Przywodzie: + Sylwester Rudzki
11.30 - Lubiatowo: + Jan Gaj
13.00 – Żuków:

Msze Święte w tygodniu:

Poniedziałek, Żuków, 17.00 – Msza Św.
Wtorek, Lubiatowo, 17.00 – Msza Święta, + Maria Filipczak

Środa, Żuków, 17.00 Msza Św., z nowenną do MB Nieustającej Pomocy. + Janusz Kaczorowski, 1 rocznica od przyjaciela p. Gąsiorowskiego
19.00 - Spotkanie Grupy Biblijnej.
Czwartek, Przywodzie, 17.00 - Msze Święte: + Teofil Karolkowski

Piątek, Żuków, 17.00 – Msza Św. + Eleonora Piszczał, 5 rocznica
Sobota, Żuków, 17.00 – Msza Św.

Ogłoszenie dla narzeczonych
Od II Niedzieli Wielkiego Postu rozpocznie się kurs przygotowawczy , obowiązkowy, do przyjęcia Sakramentu Małżeństwa. Osoby, które zamierzają zawrzeć związek małżeński w najbliższym czasie proszone są o zgłoszenie chęci uczestniczenia w zakrystii lub na plebanii, albo też telefonicznie 91 5630190. Spotkania będą odbywały się w niedziele od godz. 17.00.

Dziś do nabycia nowy numer NIEDZIELI

Na nowy tydzień: „Szczęść Boże