VII Niedziela Zwykła, 19.02.2012 r.

VII Niedziela Zwykła - 19.02.2012 r.
Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który przeżywać będziemy pod hasłem: Rodzina szkołą trzeźwości. W pierwszym dniu Tygodnia Modlitw pragniemy ogarnąć polskie rodziny, aby wierne Bogu i Kościołowi, umacniały się w trzeźwości i służyły Ojczyźnie. Niech we wszystkich naszych rodzinach zapanuje miłość, zgoda i poczucie bezpieczeństwa. Rodzinom osób uzależnionych wypraszajmy łaskę powrotu na drogę życia w trzeźwości. Wszyscy w tych dniach wynagradzajmy Bogu za grzechy pijaństwa i grzechy popełniane przez niestosowne zabawy karnawałowe.
Na początku Eucharystii przeprośmy Boga za nasze słabości i grzechy, abyśmy mogli godnie uczestniczyć w świętych obrzędach.

Intencje niedzielne:
8.00 – Żuków: o Boże błogosławieństwo i łaskę zdrowia dla Anny Trzoniec (urodzinowa)
10.00 - Przywodzie: + Sylwester Rudzki
11.30 - Lubiatowo: + Jan Gaj
13.00 – Żuków: + Zofia, Władysław i Maria Jaworscy

Ogłoszenia duszpasterskie
Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu Kościół w Polsce rozpoczyna niedzielą przed Popielcem. Jego celem jest włączenie wiernych w nurt przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także wyproszenie łaski nawrócenia dla grzeszników. Jest to czas refleksji, modlitwy i pokuty w intencji tych, którzy nadużywają napojów alkoholowych. Głównym motywem rozpoczęcia Tygodnia Modlitw w ostatnią niedzielę karnawału jest nawiązanie do tradycji chrześcijańskiej, polegającej na wynagradzaniu za grzechy popełniane w czasie zabaw karnawałowych.
Logo na rok 2012 nawiązuje do hasła „Rodzina szkołą trzeźwości". Widoczny jest dom z mocnym fundamentem, którym jest trzeźwa miłość. Pijaństwo, alkoholizm jest zawsze złem, które niszczy więzi międzyludzkie. „Pijana miłość" to zaprzeczenie prawdziwej miłości, która jest trzeźwa i wyraża się w czułej trosce i odpowiedzialności za rodzinę.
Rodzice i dzieci trzymają się za ręce i w ten sposób rysują obraz podobny do zapisu fal wytwarzanych przez bijące serce.
Rodzina, w której praktykowana jest trzeźwa miłość, tworzy prawdziwą wspólnotę życia dla wszystkich jej członków - od chwili poczęcia aż po naturalną śmierć. Stanowi bezpieczne miejsce życia na ziemi, wśród różnych niebezpieczeństw współczesnego świata.
Trzeźwi rodzice są doskonałymi nauczycielami dla swoich dzieci. Uczą je czujności, wdrażają do praktykowania cnoty wstrzemięźliwości i czystości.
Trzeźwa rodzina jest miejscem harmonijnego rozwoju osobowości jej członków i szczęśliwego życia w wolności dzieci Bożych.

1. Najbliższa środa – to Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Przypominam, że w Środę Popielcową obowiązuje wszystkich post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Kościół jednak zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy w sensie ścisłym nie są do niego zobowiązani. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych.
2. We wtorki Droga Krzyżowa w Lubiatowie, czwartki w Przywodziu i w piątki przed Mszą Św. o godzinie 17.00, a po niej Msza Święta. OBECNOŚĆ dla kandydatów do bierzmowania obowiązkowa.
3. Od przyszłej niedzieli o godz. 17.00 Gorzkie Żale, a zaraz po nich kurs przygotowawczy dla narzeczonych.

INTENCJE W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ
8.00 – Żuków: + Jan Podrzycki
10.00 - Przywodzie: + Pelagia Prawudzka, 9 rocz.
11.30 - Lubiatowo: + Jan Pijewski
13.00 – Żuków: + Arkadiusz Lewandowicz

Msze Święte w tygodniu:
Poniedziałek, Żuków, 10.00 – Msza Św.
Wtorek, Lubiatowo, 17.00 – Droga Krzyżowa, Msza Święta

Środa Popielcowa:
19.00 - Żuków
Czwartek, Przywodzie, 17.00 –Droga Krzyżowa, Msze Święte: + Tomczak Jadwiga

Piątek, Żuków, 17.00 – Droga Krzyżowa, Msza Św. - + Piotr, Lesław i Stanisław
Sobota, Żuków, 17.00 – Msza Św.

Zapowiedzi:
Krzysztof Król syn Eugeniusza, kawaler, zam. w Żukowie i Dorota Kostrzewska, córka Henryka, panna, zam. Sądów zap. I.

Ogłoszenie dla narzeczonych
Od II Niedzieli Wielkiego Postu rozpocznie się kurs przygotowawczy , obowiązkowy, do przyjęcia Sakramentu Małżeństwa. Osoby, które zamierzają zawrzeć związek małżeński w najbliższym czasie proszone są o zgłoszenie chęci uczestniczenia w zakrystii lub na plebanii, albo też telefonicznie 91 5630190. Spotkania będą odbywały się w niedziele od godz. 17.00.

Dziś do nabycia nowy numer NIEDZIELI

Na nowy tydzień: „Szczęść Boże