XXIX Niedziela Zwykła, 16.10.2011 r.

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA, 16.10.2011 r.

Po raz kolejny mamy szczęście sprawować niedzielną Eucharystię. W ten sposób odpowiadamy na wezwanie Pana Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: „Oddajcie Bogu to, co należy do Boga". Dobremu Bogu chcemy dziś podziękować za zbawienie w Chrystusie i za Papieża-Polaka. Okazją po temu jest przypadająca dziś 33. rocznica jego wyboru na Stolicę Piotrową.

NIEDZIELNE INTENCJE MSZALNE:
8.00 – Żuków: + Bogdan, Henryk Reguła
10.00 – Przywodzie: + Józef i Zofia Nowak
11.30 – Lubiatowo: + Stanisław Januchta
13.00 – Żuków: + Mikołaj, Agnieszka Kaniewicz, Helena i Marian, Andrzej Garzyńscy i za zmarłych z rodziny.
17.00 – Nabożeństwo różańcowe w Lubiatowie – spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. Dokładnie dzisiaj przypada 33. rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II. W ten sposób naród polski składa uznanie „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”. Dziś Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę Papieża – Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.
2. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. „Kto mieczem wojuje, od miecza ginie”! Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołania Ojca Świętego Jana Pawła II: „Zło dobrem zwyciężaj”! Codziennie w naszym kościele o godz. (…) gromadzimy się na wieczornej Eucharystii, a po niej odprawiamy nabożeństwo różańcowe. Wszystkich Parafian zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.

3. We wtorek, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto świętego Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.

Msze Święte w tygodniu:
Poniedziałek, Żuków, 18.00 - Msza Św. z nabożeńswem
Wtorek, Żuków, 18.00 - Msza Św. z nabożenstwem.
Wtorek, Lubiatowo, 18.00 – nabożeństwo dla dzieci i kandydatów do bierzmowania
18.30 – Msza Św.
Środa, Żuków, 18.00 – nabożeństwo różańcowe dla dzieci.
18.30 – Msza Św. .
Czwartek, Przywodzie,18.00 - nabożeństwo dla dzieci i kandydatów do bierzmowania -
18.30 – Msza Św.: + Pelagia i Stanisław Gral i Jan Nowak
Piątek, Żuków, 18.00 – Różaniec dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu bierzmowania.
18.30 Msza Św.

Sobota, Żuków, 18.00 – Msza Św. Po raz pierwszy wspominamy w Liturgii Błogosławionego Jana Pawła II. Odmówimy litanię do nowego błogosławionego.

INTENCJE W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ:
8.00 – Żuków:
10.00 – Przywodzie:+ Irena Majserek, 8 rocz., Kazimierz Lewicki, 20 rocz.
11.30 – Lubiatowo:Dziękczynna z okazji 10 rocznicy ślubu Justyny i Roberta Dietrich
13.00 – Żuków: + Zdzisław Komorowski, 16 rocznica

Ojciec Święty Benedykt XVI w tegorocznym Orędziu na Światowy Dzień Misyjny przypomniał, że głoszenie Ewangelii „to najcenniejsza posługa, jaką Kościół może ofiarować ludzkości i każdej poszczególnej
nej osobie, poszukującej głębokich racji, by żyć pełnią swojego życia”. Prawda ta w szczególny sposób będzie przez nas rozważana w Tygodniu Misyjnym, który rozpoczniemy 23 października. Właśnie po to, aby przygotować się duchowo do owocnego wykorzystania tego czasu, a jednocześnie, aby uzmysłowić sobie znaczenie Światowego Dnia Misyjnego dla życia Kościoła. W przyszłą niedzielę przy wychodzeniu kościoła zbiórka na misje.

Do nabycia nowy numer: „Niedzieli”

Na nowy tydzień „Szczęść Boże!”