XXVIII Niedziela Zwykła, 09.10.2016

WPROWADZENIE DO LITURGII
Liturgia Słowa mówi o potrzebie wytrwałości w modlitwie. Obraz współdziałania z Bogiem i wytrwałości człowieka, a nawet całej wspólnoty wierzących, przedstawia Księga Wyjścia. List do Tymoteusza zawiera konkretne rady, jak być wytrwałym na drodze do Stwórcy, trzymając się słowa Bożego i Kościoła, który to słowo głosi i mu służy. Także Ewangelia mówi o wytrwałości w modlitwie. Bóg słucha uważnie naszych modlitw i zawsze staje po naszej stronie.

INTENCJE NIEDZIELNE
8.00 – Żuków – o Boże błogosławieństwo dla Ewy i Bogdana Stelmaszczyk z okazji urodzin od chrzestnej Leokadii z rodziną.
10.00 – Przywodzie – + Weronika i Kazimierz Staruch i Jerzy Szuber.
11.30 – Lubiatowo - Marianna, Piotr Woźniak, Jan i Józefa
13.00 – Żuków – za parafian
17.00 - Nabożeństwo różańcowe

1.Wprowadzenie w życie religijne dla dzieci przedszkolnych.
W najbliższą środę, godz. 15.00 serdecznie zapraszamy rodziców z małymi dziećmi na plebanie w Żukowie. Zajęcia prowadzone będą po kierunkiem p. Marylki Ostrowskiej. W programie: opowieści biblijne, bajki, gry i zabawy.

2. Dzisiaj, już po raz 16., obchodzimy w całym kraju Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Rozważania różańcowe podczas wieczornego nabożeństwa w tym dniu pragniemy osnuć wokół nauczania papieża Polaka. Chcemy również dołożyć swoją „cegiełkę” do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Przy drzwiach kościoła do specjalnej skarbonki można złożyć swoja ofiarę. „Bóg zapłać” za składane ofiary.

4. W piątek, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach nie zapominajmy o tych, którzy trudzą się nad przekazywaniem wiedzy i kształtowaniem postaw młodego pokolenia w naszym kraju. W ich intencji będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństwa różańcowego i na wieczornej Eucharystii o godz. 17.00

MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU
Poniedziałek, Żuków, 17.00 – Nabożeństwo różańcowe, Msza Św.
+ Bartek Kadłubek, 3
Wtorek, Lubiatowo, 17.00 – Nabożeństwo różańcowe, Msza Św.
+ Domicela, Henryk, Jan Dorota Resiak

24-godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu
Wtorek, Żuków od 19.00 – 03.00 – rozpoczynamy nabożeństwem
Środa, Przywodzie, od 03.00 – 11.00
Lubiatowo, od 11.00 – 19.00

Środa, Żuków, 17.00 – Nabożeństwo różańcowe, Msza Św. + Mirosława
Lubiatowo, 18.30 – Różaniec dla dzieci i kandydatów do bierzm.
19.00 – Msza Św. + Zdzisław Pijewski

Czwartek, Dzień Fatimski Przywodzie, 18.00 – Msza Św. Nabożeństwo Fatimskie zapraszam dzieci, kandydatów do bierzmowania i starszych, intencja: + Danuta Lewandowska

Piątek, Żuków, 17.00 – nabożeństwo różańcowe i Msza Św. dla dzieci
Pierwszokomunijnych i kandydatów do bierzmowania.
+ Klaus Kadłubek, 9, Bartek Kadłubek, 3
Sobota, Żuków, 17.00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu i pokutne czuwanie w ramach Narodowej Modlitwy Pokutnej przeżywanej w ramach 1050 rocznicy Chrztu polski. Dziś nasz naród potrzebuje Bożego błogosławieństwa, bo toczy się walka podobna do tej z 1920 r. Chcemy uznać na kolanach całe zło, które toczy się w naszym kraju, i wyprosić interwencję Pana Boga.
18.00 Msza Św. + Józef Korpalski, 2

Intencje w przyszłą niedzielę:
8.00 – Żuków – + Władysław, 3 od żony, dzieci i wnuków
10.00 – Przywodzie – + Irena, Edward Najsterek i Kazimierz Lewicki
11.30 – Lubiatowo - + Stanisław Januchta
13.00 – Żuków – o Boże błogosławieństwo dla p. Teresy Stalinger z okazji
Imienin.
17.00 – Nabożeństwo Różańcowe

Na nowy tydzień: „Szczęść Boże”.
Niedziela – 5.00 zl