XXX NIedziela Roku, 23.X.2016 r.

WPROWADZENIE DO LITURGII
Mamy szczęście żyć w kraju, który już 1050 lat temu przyjął wiarę chrześcijańską. Możemy czuć się wyróżnieni z tego powodu, że w sakramencie chrztu św. zostaliśmy oddani na zawsze Panu Bogu. Świadomi tego daru szczególną modlitwą obejmijmy dzisiaj tych wszystkich, którym Bóg jest dopiero niesiony, oraz tych, którzy często poświęcając swoje życie, głoszą Ewangelię po całym świecie. Chodzi oczywiście o misjonarzy i misjonarki. Rozpoczynamy w Kościele Tydzień Misyjny. Zechciejmy zatem całą moc naszej modlitwy skupić właśnie na tych wszystkich ludziach, którzy poświęcają się misjom, rozumiejąc, że najważniejszym zadaniem każdego ochrzczonego człowieka jest głoszenie Pana Jezusa.

INTENCJE NIEDZIELNE
8.00 – Żuków – za parafian
10.00 – Przywodzie – + Łukasz Lewandowski, Zofia i Józef Nowak
11.30 – Lubiatowo - + Marianna, Stanisław Włodarczyk
13.00 – Żuków – Msza Św. z chrztem Mateusza Skiby

17.00 – Nabożeństwo Różańcowe
1.Wprowadzenie w życie religijne dla dzieci przedszkolnych.
W najbliższą środę, godz. 15.00 serdecznie zapraszamy rodziców z małymi dziećmi na plebanie w Żukowie. Zajęcia prowadzone będą po kierunkiem p. Marylki Ostrowskiej. W programie: opowieści biblijne, bajki, gry i zabawy.

2. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, który w naszej Ojczyźnie rozpoczyna Tydzień Misyjny. Podczas różańcowych nabożeństw w tym tygodniu będziemy omadlać dzieło misyjne Kościoła.

3. Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za naszych zmarłych. W tym tygodniu zostaną dostarczone koperty z kartkami, na których możemy wypisać imiona naszych zmarłych, których pragniemy polecać Bożemu miłosierdziu we wspólnej modlitwie listopadzie. Wypełnione kartki można składać do wystawionego koszyka przed ołtarzem.

4. Pozdrawiamy serdecznie solenizantów i jubilatów tygodnia, przekazując im najlepsze życzenia. Zmarłych w ostatnim czasie parafian polecamy dobroci i miłosierdziu Boga.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 28 X – święci Apostołowie Szymon Gorliwy i Juda Tadeusz, wymieniani w „katalogu” Apostołów jako krewni Pana Jezusa; według niektórych pisarzy wczesnochrześcijańskich mieli razem głosić Ewangelię i ponieść śmierć męczeńską.

MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU
Poniedziałek, Żuków, 17.00 – Nabożeństwo różańcowe, Msza Św.
parafian.
Wtorek, Lubiatowo, 17.00 – Nabożeństwo różańcowe, Msza Św. + Arkadiusz, Kazimiera, Józef, Andrzej Kucharscy, Władysław, Agnieszka, Wincenty, Tomasz, Florentyna Szymczak

Środa, Żuków, 17.00 – Nabożeństwo różańcowe, Msza Św. dantis

Czwartek, Przywodzie, 17.00 – Nabożeństwo , Msza Św.
+ Mateusz Karolkowski (od rodziny)
Piątek, Żuków, 17.00 – nabożeństwo różańcowe i Msza Św. dla dzieci pierwszokomunijnych i kandydatów do bierzmowania.

Sobota, Przywodzie, 17.00 – Msza Św. z chrztem Anny Karowskiej i o Boże błogosławieństwo dla Władysława Tomczaka z okazji 60 urodzin.

Intencje w przyszłą niedzielę:
8.00 – Żuków – za parafian
10.00 – Przywodzie – + Irena i Edward Majsterek
11.30 – Lubiatowo - + Józef, Marianna, Jan Wiesław Grzelka
13.00 – Żuków – intencja dantis
17.00 – Nabożeństwo Różańcowe

Na nowy tydzień: „Szczęść Boże”.
Niedziela – 5.00 zl