XXX Niedziela zwykla, 23.10.2011

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA, 23.10.2011 r.
„Biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii"- wołał św. Paweł, Apostoł Narodów. Biada mi, jeśli nie głoszę Ewangelii - powinien zawołać każdy z nas.
Poprzez chrzest zostaliśmy włączeni do Kościoła, który jest misyjny. Jeśli zatem swoim życiem nie będziemy głosić Ewangelii, stracimy swoją tożsamość. Warto tę prawdę przypominać sobie często, a szczególnie dziś, gdy obchodzimy Światowy Dzień Misyjny. Biada mi, jeśli przestanę głosić Ewangelię, bo Kościół, do którego należę, ze swojej natury jest misyjny. Swą łączność z Kościołem zachowam tylko wtedy, gdy będę swoim życiem głosił Chrystusa.

NIEDZIELNE INTENCJE MSZALNE:
8.00 – Żuków: + Zofia, Władysław i Marian Jaworscy
10.00 – Przywodzie: + Irena Majserek, 8 rocz., Kazimierz Lewicki, 20 rocz.
11.30 – Lubiatowo: Dziękczynna z okazji 10 rocznicy ślubu Justyny i Roberta Dietrich
Do tej modlitwy dziękczynnej dołącza się Kółko Różańcowe.
13.00 – Żuków: + Zdzisław Komorowski, 16 rocznica

17.00 – Żuków – nabożeństwo różańcowe.
17.00 – Nabożeństwo różańcowe w Przywodziu – spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, różnobarwny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów dotknięta światłem Ewangelii. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne. Przy wychodzeniu z kościoła zbiórka na misje.

2. Każdy chrześcijanin na mocy sakramentu chrztu powołany jest do bezpośredniego zaangażowania się na rzecz głoszenia Ewangelii, a tym samym przyczyniania się to tego, aby społeczeństwo coraz bardziej kierowało się nauką głoszoną przez Jezusa Chrystusa. Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek widzimy, jak wielka przepaść ryzuje się pomiędzy naszym codziennym życiem, nie wspominając już o ekonomii i polityce, a zawartą w Ewangelii Dobrą Nowiną. Pamiętamy, że naszym celem jest budowanie komunii z Bogiem i naszymi braćmi. Jako chrześcijanie nie możemy być niekonsekwentni, rozdwojeni. Może właśnie te trudne sprawy powinniśmy powierzyć Maryi i omodlić je na różańcu!? Zapraszam do tej modlitwy w naszym kościele codziennie o godz.18.00.

3. W piątek, 28 października, w liturgii czcimy świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza.

Zapatrzeni w ich świadectwo, będziemy prosić Boga o tak samo silną wiarę. Na chrzcie świętym
prawdziwie staliśmy się dziećmi Bożymi. Zatem nieustannie powinniśmy kroczyć z Jezusem, całkowicie oddać Mu siebie, stosownie do obranego stanu i życiowej drogi. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach. W wielu kościołach w Polsce raz w tygodniu odbywają się specjalne nabożeństwa ku jego czci, połączone z odczytaniem próśb i podziękowań. Może warto powierzyć mu swoje problemy nie tylko w dniu jego liturgicznego wspomnienia!?

4. W przyszłą niedzielę w kalendarzu liturgicznym przypada uroczysta rocznica poświęcenia własnego kościoła dla wszystkich świątyń, poza katedrami, których data poświęcenia nie jest znana.

Msze Święte w tygodniu:

Poniedziałek, Żuków, 9.00 - Msza Św. z nabożeństwem
Wtorek, Żuków, 18.00 – Msza Św. z nabożeństwem
Wtorek, Lubiatowo, 18.00 – nabożeństwo dla dzieci i kandydatów do bierzmowania
18.30 – Msza Św.
Środa, Żuków, 18.00 – nabożeństwo różańcowe dla dzieci.
18.30 – Msza Św.
Czwartek, Żuków, 8.00 – Msza Św. z nabożeństwem .
Czwartek, Przywodzie,9.30 - Msza Św.
Piątek, Żuków, 18.00 – Różaniec dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu bierzmowania.
18.30 Msza Św. + Katarzyna Okoń.

Sobota, Żuków, 18.00 – Msza Św. + Stefan, Eugeniusz Gralak ( od Ochmanów)

INTENCJE W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ:
8.00 – Żuków: O Boże błogosławieństwo z okazji 86 rocznicy urodzin p. Henryka Szagańskiego – od dzieci, wnuków i żony.
10.00 – Przywodzie: + Halina Fiałkowska (1 rocz.) i Stefan Fiałkowski (25 rocz.)
11.30 – Lubiatowo: + Józefa, Antoni, Franciszek Balcerakowie.
13.00 – Żuków: O Boże błogosławieństwo i łaskę dobrego zdrowia p. Teresy Stalinger (urodzinowo-imieninowa).

Projekt godny pochwały
Z inicjatywy p. Sołtys Reginy Wieczorkiewicz i z aprobatą Wójta Gminy i mieszkańców rozpoczynają się prace przy naszym Cmentarzu. Projekt obejmuje ułożenie pieszo jezdni z polbruku o szerokości 3.30 m. od bramy wejściowej aż do końca Cmentarz. Do Uroczystości Wszystkich Świętych będzie gotowa połowa pieszo jezdni, a Krzyż, który obecnie usytuowany jest pośrodku Cmentarza już w tym tygodniu będzie przesunięty – ze względów praktycznych – na koniec Cmentarza i ta druga część będzie też wyłożona polbrukiem. Koszty pokrywa fundusz sołecki. Sądzę, że parafianie przyjmą tę cenną inicjatywę z wdzięcznością i zadowoleniem, że wreszcie nie będziemy brnąć w błocie podczas większych opadów. Wykonawca projektu prosi, aby groby położone blisko środka porządkować dopiero tuż przed Uroczystością Wszystkich Świętych, bo trwające prace mogą powodować różnego rodzaju odpryski i zanieczyszczenia.

Dobra Nowina
Pragnę z radością powitać nowy informator pt. „Dobra Nowina” , który zawiera krótkie informacje z życia Kościoła i naszej parafii. Ten biuletyn ma ukazywać się co tydzień. Wydawcami są: Maria Ostrowska i Krystian Stalinger. Cieszę się z tej nowej inicjatywy i życzę błogosławieństwa Bożego w tej pracy dla Chwały Bożej i duchowego pożytku Parafian.

Do nabycia nowy numer: „Niedzieli”
Na nowy tydzień „Szczęść Boże!