Chrzest Pański, 11 stycznia 2009 r.

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO - 11.01.2009
Wraz z całym Kościołem przeżywamy dzisiaj święto Chrztu Pańskiego. Wspominając chrzest Jezusa w rzece Jordan, uświadamiamy sobie, że nasze życie z Chrystusem rozpoczęło się wraz z przyjęciem przez nas sakramentu chrztu świętego.
Niech udział w tej Najświętszej Ofierze będzie dla nas okazją do dziękczynienia za dar włączenia nas w Chrystusa i do Kościoła. Prośmy także, abyśmy wiernie trwali przy Chrystusie i we wspólnocie dzieci Bożych - w Kościele.
Przeprośmy teraz Boga za nasze grzechy, zwłaszcza za to, że niekiedy sprzeniewierzyliśmy się przyrzeczeniom chrzcielnym, abyśmy mogli godnie uczestniczyć w tej Mszy Świętej.

INTENCJE NIEDZIELNE
8.00 – Żuków – + Piotr Kolec, Lesław i Stanisław Szagańscy.
10.00 - Przywodzie: - + Edmund Szlinger, 36 rocz. I Janina Szlinger.
11.30 – Lubiatowo: - + Henryk Nowacki z okazji imienin.
13.00 – Żuków: + Kazimierz, Maria i Tadeusz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany okres zwykły. Jednak tradycyjnie przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.

2. Trwa wizyta duszpasterska zwana „kolędą”. Niech ona będzie okazją do wspólnej modlitwy, wzajemnego poznania się, zbliżenia i rozmowy o problemach nie tylko konkretnej rodziny, ale także o sprawach naszej parafialnej wspólnoty. Kapłan przynosi w nasz dom Boże błogosławieństwo. Program Kolędy na najbliższy tydzień:
Poniedziałek, Przywodzie, 14.00 Msza Św.
Blok 7B i 7A, Czwrak Nr 6, Nr 22, Czworak Nr 5, Nr 4, Nr 3, Nr 23.

Wtorek, Żuków, 14.00 – Msza Św. Karska: pp. Piotrowscy do Nr 7 pp. Urbaniaków.

Środa, Żuków, 14.00 Msza Św. Karsko od 6/1 p. Iwona Brzozowska – Żuków pp. Józef i Krystyna Fiłka.

Czwartek, Żuków, 14.00 Msza Św. Kolęda: od Nr 25B p. G. Trzoniec do Nr 12/2 p. Zofia Pietrzela

Piątek, Żuków, 14.00 Msza Św. Kolęda od Nr 11 p. G. Jaworskiej do Nr 3/4 pp. Mirosława Walczaka.

Sobota, Żuków, 10.00 Msza Św. Kolęda od Nr 2A/1 p. Anna Kinert do 57B/6 Władysława Matusiak.

3. W sobotę, 17 stycznia, przypada Dzień Dialogu Chrześcijańsko-Żydowskiego. Tego dnia pamiętajmy szczególnie o naszych starszych braciach w wierze, prosząc Boga o wzajemne przebaczenie krzywd, uprzedzeń, coraz lepsze zrozumienie i wzajemną miłość. Te intencje włączmy w naszą codzienną modlitwę.

4. W przyszłą niedzielę, 18 stycznia, rozpoczniemy obchody Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

INTENCJE W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ

8.00 – Żuków –
10.00 - Przywodzie: - o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny Wawrejków.
11.30 – Lubiatowo: - + Maria, Jan, Leszek i Władysława Dębowscy
13.00 – Żuków: + Bolesław Bażant.

SPRZĄTANIE KOŚCIOŁÓW
Przywodzie: pp.
Lubiatowo: pp.
Żuków:
Do nabycia nowy numer ‘NIEDZIELI’ – 6 zł. – dołączony album z życia ks. Jerzego Popiełuszki

Na nowy tydzień: „Szczęść Boże”!