II NIEDZIELA ADWENTU, 7 grudnia 2008 r.

II NIEDZIELA ADWENTU, 07.12.2008 r.

Wprowadzenie do Mszy Œwiętej
Liturgia drugiej niedzieli Adwentu kieruje nasze spojrzenie ku czasom ostatecznym. Zanim one jednak nastšpiš, Bóg daje nam czas nawrócenia, czas kształtowania życia tak, by móc z nadziejš oczekiwać nowego nieba i nowej ziemi. Troska o naszš przyszłoœć zaczyna się już teraz.
Oczekujšc odnowienia œwiata w Chrystusie, nie możemy myœleć tylko o sobie, dlatego przeżywajšc dziœ Dzień Modlitw za Koœciół na Wschodzie, chcemy go wspierać naszš modliŹtwš, ofiarš cierpienia i w sposób materialny. Wspólna adoracja Najœwiętszego Sakramentu i ofiary składane dzisiaj do puszek niech będš tego konkretnym œwiadectwem.

intencje niedzielne:
8.00 – Żuków: intencja żywego różańca.
10.00 – Przywodzie: intencja żywego różańca
11.30 – Lubiatowo: intencja żywego różańca
13.00 – Żuków: + Józef Pacholik

1. Dzień modlitwy za Koœciół na Wschodzie.
Celem tego DNIA MODLITW jest zwrócenie myœli i oczu w stronę odradzajšcego się koœcioła Katolickiego w krajach Europy Wschodniej i popieranie wszelkich inicjatyw podejmowanych na rzecz ewangelizacji Wschodu. Dziœ w całej Polsce przy wychodzeniu z Koœcioła wierni składajš ofiary na rzecz POMOCY KOŒCIOŁOWI NA WSCHODZIE.
2. Dziœ druga niedziela Adwentu. Wœród adwentowych umartwień i wyrzeczeń niech znajdzie się także miejsce na walkę z nałogami i słaboœciami, zwłaszcza z alkoholizmem. Może warto właœnie w tym czasie włšczyć się w wielkš krucjatę walki o trzeŸwoœć naszego narodu. Ten adwentowy wysiłek pięknie wpisuje się w zadania, jakie stawia przed nami tegoroczny program duszpasterski, kiedy szczególnš troskš mamy otoczyć całe ludzkie życie. Poprzez trzeŸwoœć i wolnoœć od nałogów wypowiadamy stanowcze „nie” cywilizacji œmierci.

3. Wszystkich Parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w roratach, odprawianych w naszym koœciele w poniedziałek, œrodę i sobotę o godz. 17.00 a w pištek o godz. 18.00.
W Lubiatowie i Przywodziu o godz. 18.00

4. W tych dniach grudnia pamięciš sięgamy do bolesnych doœwiadczeń z naszej najnowszej historii (16 grudnia 1970 roku dokonano masakry robotników na Wybrzeżu, 13 grudnia 1981 roku wprowadzono stan wojenny, a 16 grudnia tegoż roku dokonano pacyfikacji kopalni „Wujek” na Œlšsku). Ojciec Œwięty Jan Paweł II cišgle przypominał: „[…] ogromna jest cena, jakš zapłacił naród polski za niepodległoœć, za prawo do istnienia jako państwo. Przechowujmy w sercach tę œwiadomoœć i niech ona stanie się zachętš do głębokiej refleksji o Polsce, nad tym, jakš była, jakš jest i jakš powinna być”.

MSZE ŒWIĘTE W TYGODNIU:
Poniedziałek, uroczystoœć Niepokalanego Poczęcia Najœwiętszej Maryi Panny. Żuków, 17.00- Msza Œw. W intencji parafian.
Wtorek, Lubiatowo, 18.00 – Msza Œw. + Marian Jaskólski, Józefa i Marianny..
Œroda, Żuków, 17.00 – Msza Œw. Int. + Marianna i Marian Górny, Honorata i Franciszek Fiłka.
Czwartek, Przywodzie,18.00 Msza Œw. - Int. + Wyborny Stefan, 25 rocz.
Pištek, Przywodzie, 18.00 – Msza Œw.
Sobota, Żuków, 17.00 – Msza Œw. int. + Dariusz Kadłubek, urodzinowo-imieninowa.

SPOTKANIE MIKOŁAJKOWE
Stowarzyszenie „U Pana Boga za piecem” zaprasza dzieci w wieku od 3 do 12 lat z Żukowa i Karska na SPOTKKANIE MIKOŁAJKOWE, które odbędzie się w koœciele w niedzielę 14 grudnia o godz. 16.00.

ZEBRANIE STOWARZYSZENIA ‘U PANA BOGA ZA PIECEM’
W niedzielę, 14 grudnia o godz. 18.00 zebranie nowego Stowarzyszenia
„U Pana Boga za piecem”.

SPRZĽTANIE KOŒCIOŁÓW:
Przywodzie: pp.
Lubiatowo: pp.
Żuków: pp.

INTENCJE W PRZYSZŁĽ NIEDZIELĘ
8.00 – Żuków - + Piotr Kolec
10.00 - Przywodzie: + Stefan Fiałkowski, 22 rocz. Bolesław Pawłowski
11.30 - Lubiatowo: + Władysław Nocoń
13.00 – Żuków: + Roman i Antonina Bażant

W przyszłš niedzielę poœwięcenie medalików dla dzieci pierwszokomunijnych. Zapraszam szczególnie rodziców dzieci pierwszokomunijnych i rodziców młodzieży przygotowujšcej się do sakr. Bierzmowania – specjalna homilia dla nich.

Dziœ do nabycia nowy numer NIEDZIELI : Warto przeczytać: Adwent z Janem Pawłem II; Życie jak Adwent; Czy niszczenie œrodowiska to grzech; Trzeci pogrzeb Gen. Sikorskiego; Dechrystianizacja Bożego Narodzenia;

Na nowy tydzień: „Szczęœć Boże”!