II NIEDZIELA ZWYKŁA - 20.01.2008

Niedziela w ramach Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan
W tych dniach Kościół w szczególny sposób gromadzi się i zachęca, by kierować do Boga usilną prośbę o zjednoczenie wszystkich chrześcijan, przeżywamy bowiem Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Różne bolesne podziały raniły wielokrotnie i nadal ranią Kościół, Mistyczne Ciało Chrystusa.
Wieczernikowa modlitwa i prośba Jezusa o jedność Jego uczniów czeka jeszcze na pełną realizację historyczną i domaga się od wszystkich zaangażowania, zwłaszcza modlitewnego. Włączamy się w tę modlitwę także w czasie obecnej Mszy Świętej, wierząc mocno, że Eucharystia jest najskuteczniejszym źródłem jedności Kościoła. Tutaj sam Chrystus łączy nas ze sobą i między nami, dając nam najwyższy udział w Jego Ciele. Stąd wychodzimy umocnieni, by jedność wśród wierzących budować codzienną walką z grzechem i wytrwałym na¬szym świadectwem pełnienia woli Bożej.

Intencje:
8.00 – Żuków: w pewnej intencji
10.00 - Przywodzie: + Teofil Karolkowski
11.30 - Lubiatowo: + Maria, Jan, Leszek, Władysława Dembowscy
13.00 – Żuków: + Agnieszka i Jan Kusiak

TYDZIEŃ MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN
1. Od 18 do 25 stycznia w całym Kościele trwa Oktawa Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Niestrudzenie o potrzebie tej modlitwy przypominał Sługa Boży Ojciec Święty Jan Paweł II. Będąc we Wrocławiu, powiedział: „Proszę o wspólne świadectwo składane przed światem Chrystusowy. [...] W imię Jezusa proszę o wspólne chrześcijańskie świadectwo". W to nawo¬ływanie Kościoła włączmy także nasze osobiste modlitwy. Niech będą one skromnym wkładem w budowanie jedności, w dzieło ekumenizmu.
MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU:
W poniedziałek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a we wtorek, 22 stycz¬nia - Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.

21 stycznia – Kolęda w Żukowie
15.00 – Msza Św. – od Plebanii do bloku 42.
(Patryk Połczyński –Hubert - Mateusz)
Wtorek, 22 stycznia 2008 r.
15.00 – Msza Św. – od bloku 43 do p.Laskowskiej.
(Filip Walczak – Paweł Komorowski)
Środa, 23 stycznia, 17.00 - Msza Św. - + Jerzy Rybak, 10 rocznica
Czwartek, Przywodzie, 17.00 – Msza Św.- o Boże błogosławieństwo dla Karowskiej Oliwii z okazji 3 urodzin i Małgorzaty Tomczak.
Piątek, Żuków, 17.00 Msza Św.
W piątek, 25 stycznia, będziemy celebrować święto Nawrócenia świętego Pawła Apostoła. Tego dnia prośmy o łaskę, aby Pan również nas chociaż trochę zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Jak święty Paweł powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, kroczyć wiernie po drogach wiary.
Sobota, Przywodzie, 16.00 – Msza Św. z chrztem: Klaudia Koanka-Lipka
SPRZĄTANIE KOŚCIOŁÓW:
Przywodzie: pp.
Lubiatowo: pp.
Żuków: pp.

INTENCJE W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ
8.00 – Żuków:
10.00 - Przywodzie: + Gral Stanisław, 14 rocznica
11.30 - Lubiatowo: + Adam Wełpa, Feliksa, Antoni, Władysława, Mieczysław, Jani zmarłych z rodziny Kubickich.
13.00 – Żuków: + Wanda Połczyńska, 12 rocz.

Dziś do nabycia nowy numer NIEDZIELI: warto przeczytać: język Internetu; Ekumenizm misją zleconą przez Chrystusa; Chłopcy z ulicy; Nawrócony pod Damaszkiem; w hołdzie babciom i dziadkom.

POMOC KOŚCIOŁOWI W POTRZEBIE
W dzisiejszą niedzilę – przy wychodzeniu z kościoła – przeprowadzana jest zbiórka na pomoc biedniejszym kościołom, szczególnie w krajach Afryki i byłego Związku Radzieckiego.

Podziękowanie
Wszystkim parafianom, którzy złożyli ofiary na zakup nowych szat liturgicznych serdecznie dziękuję

Na nowy tydzień: „Szczęść Boże”.