II Niedziela Roku B, 18 stycznia 2009 r.

II NIEDZIELA ZWYKŁA - 18.01.2009
Niedziela w ramach Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan
W dzisiejszej Ewangelii usłyszymy słowa Jezusa, które skie¬rował do Apostoła Piotra: „Ty jesteś Szymon, syn Jana, ty będziesz nazywał się Kefas - to znaczy: Piotr" (J l ,42). Piotr jest bowiem skałą, opoką, na której Jezus Chrystus, Boski Zbawiciel, zbudował swój Kościół (por. Mt 16,18). Tę prawdę uświadamiamy sobie w sposób szczególny właśnie dziś, kiedy wraz z całym Kościołem rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jed¬ność Chrześcijan. Chrystus Pan ustanowił bowiem jeden święty Kościół, prosząc swego Ojca, aby wszyscy Jego wyznawcy „stanowili jedno" (J 17,11).
Gromadząc się na dzisiejszej liturgii, pragniemy zatem modlić się za wszystkich wierzących w Chrystusa, aby porzuciwszy wszelkie uprzedzenia, podjęli wysiłki na rzecz jedności Jezusowej owczarni.

INTENCJE NIEDZIELNE
8.00 – Żuków –
10.00 - Przywodzie: - o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej
rodziny Wawrejków.
11.30 – Lubiatowo: - + Maria, Jan, Leszek i Władysława Dębowscy
13.00 – Żuków: + Bolesław Bażant.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. Dzisiaj w całym Kościele rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. Niestrudzenie o potrzebie tej modlitwy podczas swojego długiego pontyfikatu przypominał Sługa Boży Ojciec Święty Jan Paweł II. Będąc we Wrocławiu powiedział: „Proszę o wspólne świadectwo składane przed światem Chrystusowi. W imię Chrystusa proszę! Zwracam się najpierw do wszystkich wiernych Kościoła katolickiego […]. Ośmielam się prosić również was, umiłowani Bracia i Siostry z innych Kościołów […]. W imię Jezusa proszę o wspólne chrześcijańskie świadectwo. Naszej wiary, żywej i głębokiej, potrzebuje bardzo Zachód na historycznym etapie budowania nowego systemu wielorakich odniesień. Mocnego znaku zawierzenia Chrystusowi potrzebuje Wschód, duchowo spustoszony przez lata programowej ateizacji. Europa potrzebuje nas wszystkich zebranych solidarnie wokół Krzyża i Ewangelii”. W to nawoływanie Kościoła włączmy także nasze osobiste modlitwy. Niech będą one skromnym wkładem w budowanie jedności, w dzieło ekumenizmu.

3. W środę, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a zaraz w czwartek, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.

2. Trwa wizyta duszpasterska zwana „kolędą”. Niech ona będzie okazją do wspólnej modlitwy, wzajemnego poznania się, zbliżenia i rozmowy o problemach nie tylko konkretnej rodziny, ale także o sprawach naszej parafialnej wspólnoty. Kapłan przynosi w nasz dom Boże błogosławieństwo. Program Kolędy na najbliższy tydzień:
Poniedziałek, Żuków, 14.00 Msza Św.
Osiedle 57A, 56B, 56A,

Wtorek, Żuków, 14.00 – Msza Św. 48B, 48A, 43B,
O łaskę zdrowia i szczęśliwą operację dla Maksymiliana.

Środa, Żuków, 14.00 Msza Św. – 43A, 42, 49B, 39A

Czwartek, Żuków, 14.00 Msza Św.
Zakończenie Kolędy: 54, 37, 35, 54, 34, 32, 33, 55/1, 55/2, 31.

Piątek, Żuków, 17.00 Msza Św.

Sobota, Żuków, 9.00 Msza Św.

INTENCJE W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ

8.00 – Żuków – za parafian
10.00 - Przywodzie: - + Teofil Karolkowski
11.30 – Lubiatowo: - + Franciszek i Genowefa Wiankowscy
13.00 – Żuków: o Boże błogosławieństwo dla Piotra Sajkowskiego z okazji urodzin.

SPRZĄTANIE KOŚCIOŁÓW
Przywodzie: pp.
Lubiatowo: pp.
Żuków:
Do nabycia nowy numer ‘NIEDZIELI’ – 4 zł. – do obecnego numeru dołączone są Listy Apostolskie i Apokalipsa Św. Jana.

POMOC KOŚCIOŁOWI W POTRZEBIE
Dziś przy wychodzeniu z kościoła zbiórka na pomoc biednym kościołom w krajach Afryki i byłego Związku Radzieckiego.

Na nowy tydzień: „Szczęść Boże”!