IV Niedziela Roku, 3 lutego 2008 r.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA - 03.02.2008
Jako uczniowie Chrystusa stajemy przy ołtarzu w dzień Pański, by słuchać Jego słowa i umocnić się Jego Ciałem i Krwią. Jezus prowadzi nas dzisiaj na górę błogosławieństw, by przypomnieć nam „konstytucję" swojego królestwa. Kolejny raz wypada nam stanąć wobec pytania, czy jako Jego uczniowie wypełniamy jej wskazania. Idąc za wezwaniem Apostoła Narodów: „Przypatrzcie się, bracia, powołaniu waszemu" (l Kor 1,26), zechciejmy odpowiedzieć sobie w sumieniu na pytanie, jak wygląda nasze świadectwo o przynależności do Chrystusa i Kościoła w środowisku, w którym realizuje się nasza codzienność.
Za nasze grzechy, które zawsze są antyświadectwem naszej wiary i miłości do Boga i ludzi, przepraszajmy na początku tej Mszy Świętej, byśmy mogli godnie ją sprawować.

Intencje:
8.00 – Żuków: Intencja Żywego Różańca
10.00 - Przywodzie: Intencja Żywego Różańca
11.30 - Lubiatowo: Intencja Żywego Różańca
13.00 – Żuków: Dziękczynna za otrzymane łaski i o dalszą opiekę dla Marka.

MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU:
poniedziałek, Żuków, 17.00 – Msza Św.
wtorek, Lubiatowo, 17.00 – Msza Św.
ŚRODA POPIELCOWA,
Lubiatowo 16.00
Przywodzie 17.30 – Int. O zdrowie i błogosławieństwo
Boże dla rodziny Wawrejko.
Żuków, 19.00 – Msza Św.
czwartek, Przywodzie, 17.00 – Droga Krzyżowa, Msza Św.
int. + Teofil Karolkowski
piątek, Żuków, 18.00 - Droga Krzyżowa, Msza Św.
sobota, 17.00 – Msza Św. z chrztem: Dominik Siniawski
1. Szybko minął tegoroczny karnawał i już w tym tygo¬dniu, 6 lutego, mamy Środę Popielcową. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. W kulturze Izraela gest ten był wyrazem wielkiego smutku, żałoby. Popiół przypomina też, że wszystko, co ziemskie, powstało z prochu ziemi i znów w proch się obróci. Ten rozpad jest skutkiem grzechu. Jednak kapłan, posypując głowy wier¬nych popiołem, czyni nad nimi znak krzyża, który oznacza oczyszczenie i zmartwychwstanie. Zatem Wielki Post - czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy- ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
2. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrze¬mięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Pozo¬stałych także zachęcamy do włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości.
3. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie trwać będą Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Wielki Post powinien być naznaczony naszą współpracą z Bogiem, który „daje nam siłę zaczy¬nania od nowa" (KKK nr 1432).
4. Jednocześnie przez cały Wielki Post będzie trwała wielka akcja trzeźwościowa. W tym roku wszelki trud związany z abstynencją ofiarujemy w in¬tencji dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodzin, aby Chrystus naprawdę i w pełni zamieszkał w ich sercach i aby ta przyjaźń przetrwała wszelkie życiowe próby. Niech nasze rodziny staną się prawdziwymi Kościołami domowymi, które będą promieniowały żywą wiarą.

INTENCJE W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ
8.00 – Żuków: +Piotr Kolec, Lesław i Stanisław Szagańscy
10.00 - Przywodzie: + Władysław i Olga Komorowscy
11.30 - Lubiatowo: + Leszek Dembowski
13.00 – Żuków: + Zofia i Władysław Jaworscy
SPRZĄTANIE KOŚCIOŁÓW:
Przywodzie: pp.
Lubiatowo: pp.
Żuków: pp.

Dziś do nabycia nowy numer NIEDZIELI: warto przeczytać:
Malarka Papieży i rzymskiej arystokracji; Jan Gross szkaluje Polaków; Zakon Paulinów wczoraj i dziś; Posypmy głowy popiołem; Przymusowa modlitwa; Wielki Post dawniej i dziś; Cecha ludzi szlachetnych; Państwo świeckie nie znaczy państwo ateistyczne; program TV.

KOMUNIKAT KURII METROPOLITALNEJ
Dziś przy wychodzeniu z kościoła zbiórka na rzecz klasztorów klauzurowych.

Na nowy tydzień: „Szczęść Boże”.