MIKOŁAJKI W ZUKOWIE I PRZYWODZIU, 14 GRUDNIA 2008 R.

Mikołajki w Parafii Żuków

Œw. Mikołaj obdarował w niedzielę tj. 14 grudnia 2008 r. paczkami dzieci z miejscowoœci: Żuków, Karsko, Ukiernica i Przywodzie. Wœród radoœci i zabawy towarzyszšcej imprezie mikołajkowej, dzieci mogły dowiedzieć się również o historycznej postaci œw. Mikołaja.
Rozdanie paczek dzieciom przez œw. Mikołaja poprzedził występ Zespołu „ITCHIS” z Żukowa. Ze względu na dużš liczbę dzieci, spotkanie ze œw. Mikołajem odbyło się w dwóch turach. Pierwsza tura, w której udział wzięło 60 dzieci odbyła się w Koœciele Filialnym w Przywodziu, a druga, w której udział wzięło 70 dzieci odbyła się w Koœciele Parafialnym w Żukowie. Oprócz najmłodszych, w spotkaniach uczestniczyli rodzice i opiekunowie dzieci.
Po zakończeniu uroczystoœci mikołajkowej dzieci entuzjastycznym okrzykiem zaprosiły œw. Mikołaja już na następny rok!
Spotkanie ze œw. Mikołajem zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie „U Pana Boga Za Piecem”. Znacznš częœć œrodków na zakup paczek sfinansowano ze sprzedaży żukowskich aniołków i ozdóbek œwištecznych, które przygotowały Panie: Iwona Fesner i Anna Szelšg wraz z zaangażowanš grupš dzieci. Ponadto sponsorami paczek byli: Rada Sołecka w Żukowie, „Caritas” działajšcy przy Parafii Żuków, Radni Rady Gminy w Przelewicach: Pan Eugeniusz Turtoń i Pan Jerzy Szczęsny oraz Pan Krzysztof Musiatowicz z Firmy „4C”.

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włšczyli się w organizację Mikołajek dla dzieci składamy serdeczne podziękowania!

Autor:
Anna Garzyńska