Niedziela Dobrego Pasterza, 13 kwietnia 2008 r.

Wprowadzenie do Mszy Świetej
Rozpoczynamy 45 Tygodzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego Ojciec Św. Benedykt XVI w swoim orędziu nawiązał do służby w Kościele misyjnym. Dzisiejsza Ewangelia przynosi nam przykład służby Pasterzy Kościoła w jego misji. Obraz Jezusa jako Dobre¬go Pasterza stał się szczególnym wizerunkiem już od samego początku chrześcijaństwa. Zwiedza¬jąc rzymskie katakumby, wielokrotnie można spotkać na grobach pierwszych chrześcijan obraz Jezusa Dobrego Pasterza, który niesie na ramionach odnalezioną owieczkę. Obraz ten miał i ma swoje szczególne znaczenie w Tradycji Starego Testamentu. Naród Wybrany był przecież narodem pasterskim. I dlatego ten obraz był widziany codziennie. Był dobrze znany wszystkim i przema¬wiał swoją wymową. Bóg posłużył się nim, aby przybliżyć nam Siebie, swoją miłość. Daje nam wzór, kim jest dla nas i jak my sami mamy Go nazywać i odczuwać. Jesteśmy dla niego jak owce, o które On się troszczy. Zna nas, wie, czego nam potrzeba. Potrafi przeprowadzić bezpiecznie na¬wet przez ciemną dolinę, do spokojnej zagrody. On czuwa nad nami.

Intencje:

8.00 – Żuków: + Piotr Kolec
10.00 - Przywodzie: + Józef Bartczak, 6 rocz.
11.30 – Lubiatowo: + Zofia, Jan, Eugeniusz, Jan, Regina, Marian, Zofia,Jan, Jadwiga, Teresa z rodziny Zająców.
13.00 – Żuków: + Sebastian, 10 rocznica.
19.00 – Zebranie Rady Parafialnej w Domu Parafialnym.

Sprzątanie kościołów:
Przywodzie: pp. Reata Zych i Krystyna Balcerczak
Lubiatowo: pp.
Żuków: pp. Teresa Jambor i Bogumiła Trzepizor

Do nabycia nowy numer „ Niedzieli”- warto przeczytać: Pokolenie – dodatek do Niedzieli; By bliźnim dla drugiego człowieka; Młodzi o kapłaństwie; Piętno przeszłości; Benedykt XVI ukazuje nam sedno chrześcijaństwa; Wierzę w życie wieczne; Pokrzywa nie tylko parzy Cena egzemplarza – 4 zł.

Dziś dzieci, które zbierały karteczki uczestnictwa we Mszy Św. oddają w zakrystii i dostają nowe.

Uwaga: dzieciom nie wolno chodzic na chór podczas Mszy Św. i innych nabożeństw!
Na Chór idzie młodziez po bierzmowaniu.

Na nowy tydzień „Szczęść Boże”