NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 09.06.2019 R.

Tak jak Uczniowie Chrystusa, gromadzimy się w Wieczerniku, aby sprawować Najświętszą Ofiarę Ciała i Krwi Pańskiej. Dziś na sprawowaniu Eucharystii gromadzi nas uroczystość Zesłania Ducha Świętego. To w Niej przez Ducha Świętego dopełnione zostaje paschalne dzieło Jezusa Chrystusa. Darem Jego jest Duch Święty, przez którego nieustannie Bóg odnawia nasze serca i oblicze ziemi. Podczas każdej Liturgii Słowa, także i dzisiaj, Duch Święty poprzez karty Pisma Świętego wlewa do naszych umysłów i serc Bożą naukę, która zapala  „ogień miłości”. To Duch Święty, który przychodzi w Słowie, pozwala nam zrozumieć tajemnice naszej wiary, a także dokonuje w naszych sercach cuda, które miały miejsce „w początkach głoszenia Ewangelii”.  Wsłuchajmy się w Boże Słowa, które są miłością i mogą przemieniać nasze serca. Prośmy podczas tej Mszy Świętej, aby Duch Święty był obecny zawsze w naszym życiu, byśmy posiedli Jego dary dla dobra całej wspólnoty Kościoła.

NIEDZIELNE INTENCJE MSZALNE

Żuków, 8:00   o Boże błogosławieństwo opiekę MB dla Justyny i Jarosława Jaworskich, z okazji 25 rocz. ślubu

Przywodzie, 9:30         + Jan Nowak, 1 roczn. śmierci

Lubiatowo, 11:00         + Janina Henryk Nowaccy,

Żuków, 12:30                + Józef Kapela

MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU

Poniedziałek, 10.06.2019 r.  święto NMP Matki Kościoła, głównej patronki naszej Archidiecezji

Lubiatowo, g. 8:30   Msza św. i nabożeństwo czerwcowe

Inten. + Stanisława (K) Aleksy Bernaccy, + Kunegunda, Jan Pijewscy

W dniach od 10 – 13 czerwca ks. Proboszcz będzie przebywał na rekolekcjach kapłańskich. W sprawach nagłych proszę zgłaszać się do ks. Proboszcza z Pyrzyc (duży Kościół). Telefon do księdza można uzyskać u p. Krystiana.

Piątek, 14.06.2019 r.   wspomnienie obowiązkowe bł. Michała Kozala, bp i męczennika

Żuków, godz. 19:00 Msza św. i nabożeństwo czerwcowe

Inten. O Boże błogosławieństwo dla p. Eugeniusza.

Za dusze dawców organów do przeszczepu

Sobota, 15.06.2019 r.  wspomnienie obowiązkowe bł. Jolanty, zakonnicy

Lubiatowo, g. 9:00 Msza św. i nabożeństwo czerwcowe