loading...
Zamknij wpis
« Strona glówna

VII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C - 24.02.2019r.

Liturgia Słowa zachęca nas do miłości naszych nieprzyjaciół. Starajmy się kochać i szanować każdego człowieka, którego Bóg stawia na naszej drodze życia.

„Miłujcie waszych nieprzyjaciół; dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą; błogosławcie tym, którzy was przeklinają i módlcie się za tych, którzy was oczerniają” (Łk 6, 27-28)

Miłość jest jednym z pojęć, które znajduje chyba najwięcej odniesień w różnych przejawach ludzkiej aktywności. W kulturze, w sztuce nie brakuje dzieł, które odnoszą się do miłości i ukazują różne jej formy. Już sam ten fakt wskazuje na rozległość i doniosłość tego pojęcia. Pokazuje również, że niezależnie jak wiele by nie było do niej odniesień, to jest praktycznie niemożliwe wyczerpanie bogactwa znaczeń, jakie ze sobą niesie. Każdy przejaw miłości ma swoje zaczepienie w Bogu, który sam „jest miłością”. Takim się On objawił i każde Jego działanie jest miłością motywowane. Z miłości do człowieka posłał również na świat swojego Syna, który w sposób najbardziej wymowny objawił oblicze miłującego Ojca. Całe nauczanie Jezusa zmierza do ukazania czym jest prawdziwa miłość. On sam złożył największy jej dowód, kiedy umarł na krzyżu za grzechy świata. Bóg kocha człowieka miłością bezgraniczną i bezwarunkową, dlatego też człowiek jest wezwany, aby cały czas miłości się od Niego uczyć i nią się kierować. Takie przesłanie zawiera dzisiejsza Ewangelia. Miłość nie jest obca żadnemu człowiekowi, również poganom. Jednak to, co powinno wyróżniać uczniów Chrystusa to miłość wszystkich, również nieprzyjaciół: „Miłujcie waszych nieprzyjaciół; dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą; błogosławcie tym, którzy was przeklinają, i módlcie się za tych, którzy was oczerniają”. Kto pragnie być uczniem Jezusa musi wybrać miłość trudną, która nieraz realizuje się poprzez cierpienie. O ile łatwo przychodzi modlić się za osoby bliskie, za przyjaciół, o tyle pamięć modlitewna o nieprzyjaciołach, czy wręcz wrogach wymaga spojrzenia na rzeczywistość oczami Syna Bożego i przez pryzmat Jego Męki. „Miłość nieprzyjaciół jest zaczątkiem «rewolucji chrześcijańskiej», rewolucji, która nie bazuje na strategiach władzy ekonomicznej, politycznej czy medialnej. Jest to rewolucja miłości, miłości, która w ostatecznym rozrachunku nie opiera się na ludzkich zasobach, ale jest darem Boga, który się otrzymuje, gdy ufa się tylko i bez zastrzeżeń w Jego miłosierną dobroć. Oto nowość Ewangelii, która bez rozgłosu zmienia świat. Oto heroizm „małych”, którzy wierzą w miłość Bożą i ją szerzą nawet za cenę życia”, (Benedykt XVI, Rozważanie przed modlitwą Anioł Pański, 18 lutego 2007).

Niedzielne  intencje mszalne

 

8:00 Żuków: + Lucyna Bronisław Obuchowscy,    + Zenobia Mirzejewska

10:00 Przywodzie: + Henryk Świąder, 1 roczn.

11:30 Lubiatowo:  + Józef Skwarek, 6 roczn.

13:00 Żuków:  + Arkadiusz, Zygmunt, Zofia Lewandowicz,  + Henryk i Genowefa Zielińscy


MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU

  • Poniedziałek, 25.02.2019 r. Msza św. w Żukowie, godz. 8:00
  • Wtorek, 26.02.2019 r. Msza św. z nowenną do MB Nieustającej Pomocy w Lubiatowie, godz. 17:00.   Inten. + Dorota Skwarek, + Anna Pelka
  • Środa, 27.02.2019 r. Msza św. nowenną do MB Nieustającej Pomocy w Żukowie godz. 17:00.
  • Czwartek,  28.02.2019 r.   Msza św. w Przywodziu  godz. 17:00
  • Piątek, 01.03.2019 r.  Pierwszy piątek miesiąca,  Msza św.  i nabożeństwo pierwszo piątkowe w Lubiatowie godz. 16:30 i w Żukowie godz. 18:00. Przed Eucharystią okazja do spowiedzi. 

          Od godz. 10:00 odwiedziny chorych w Żukowie i w Karsku

  •  Sobota, 02.03.2019 r. Msza św. w Żukowie godz. 9:00                 

                             Inten. Za parafian


VIII  niedziela zwykła, rok C

  • Żuków, 8:00 - intencja żywego Różańca - za wspólnoty chrześcijańskie, szczególnie te prześladowane, aby odczuwały bliskość Chrystusa, a ich prawa były respektowane.
  • Przywodzie, 10:00 intencja żywego Różańca
  • Lubiatowo, 11:30 intencja żywego Różańca
  • Żuków, 13:00  + Stanisław  + Wanda

W dniu dzisiejszym  można kupić kawałek ciasta do niedzielnej kawy, serdecznie dziękujemy Paniom z osiedla "Zdunowo" za upieczenie ciasta  Na przyszłą niedzielę o upieczenie ciasta prosimy Panie z osiedla od strony jeziora.

Zapraszamy!!!

Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętej Trójcy w Żukowie
Żuków 36, 73 -115 Dolice / tel./fax 91 563 01 90 

Msze święte

Niedziela i święta

8.00 – Żuków 
10.00 – Przywodzie 
11.30 – Lubiatowo
13.00 – Żuków 

 

Spowiedź

 przed Mszą Świętą

WSPÓLNOTY

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Trójcy w Żukowie

Żuków 36, 73 -115 Dolice
tel./fax: 91 563 01 90,
email: kontakt@zukow.eparafia.pl
Profil parafii

Kancelaria czynna
w każdą sobotę

od godz. 10.00 - 12.00
oraz po Mszy Św. w tygodniu w Żukowie.
© 2018 Wszelkie Prawa Zastrzeżone