VIII NIEDZIELA ZWYKŁA , ROK C 03. 03. 2019 r.

W każdej epoce powstawało wiele mądrych sentencji, które wprowadzone w życie miały je uczynić piękniejszym i lepszym. W dzisiejszej Ewangelii św. Łukasz zebrał aż pięć takich ważnych Jezusowych powiedzeń: o dwóch niewidomych, o nauczycielu i uczniu, o drzazdze  i belce, o drzewie dobrym i złym, wreszcie o człowieku mającym dobre lub złe serce. Wszystkie te powiedzenia mają jeden cel: pomóc człowiekowi stać się bardziej odpowiedzialnym za swoje słowa i czyny. Zazwyczaj szukamy obłudy u faryzeuszów żyjących w Palestynie
w czasach Chrystusa, a przecież wypowiedziane przez Jezusa słowo: „obłudniku” być może dotyczy także i nas. Można być dobrym ojcem, matką, wychowawcą, księdzem, kimś ważnym w społeczeństwie, a nie dostrzegać „grubej belki” w swoim oku, wytykając innym niewielkie przewinienia. Zarówno szlachetność, jak i fałsz mają swe źródło  w sercu człowieka. Jezus nazywa je skarbcem, skrywającym w sobie dobro i zło. Człowieka należy mierzyć miarą jego serca, jego duchowego wnętrza, a przede wszystkim sumienia. Jesteśmy chrześcijanami, więc „miejmy serce” i wydobywajmy z tego skarbca najpiękniejsze pokłady dobra.

Niedzielne  intencje mszalne

• Żuków, 8:00 intencja żywego Różańca,     + Anna Trzoniec

Za wspólnoty chrześcijańskie, szczególnie te prześladowane, aby odczuwały bliskość Chrystusa,
       a ich prawa były respektowane

• Przywodzie, 10:00 intencja żywego Różańca
  • Lubiatowo, 11:30 intencja żywego Różańca
  • Żuków, 13:00  + Stanisław  + Wanda

MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU

Poniedziałek, 04.03.2019 r. święto św. Kazimierza Królewicza,  Msza św. w Żukowie, godz. 8:00

•  inten.. Za parafian

Wtorek, 05.03.2019 r. Msza św. z nowenną do MB Nieustającej Pomocy  w Lubiatowie, g. 17:00.

•  inten. + Kazimierz Krzysztofik, 9 roczn.

Środa, 06.03.2019 r.  Środa Popielcowa

- rozpoczynamy WIELKI POST, czas pokuty  i nawrócenia, czas szczególnej modlitwy i chrześcijańskiej jałmużny! „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” – wzywa nas Chrystus!

W tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli post od potraw mięsnych oraz spożywając trzy posiłki w ciągu dnia,  tylko jeden jest do syta.  Zachęcamy na początku Wielkiego Postu do Spowiedzi św., do częstego udziału w Mszach św. i do częstej Komunii św., do udziału w Drogach Krzyżowych i Gorzkich Żalach oraz do podjęcia wielkopostnych postanowień. Osoby, które pragną podjąć abstynencję od alkoholu w czasie Wielkiego Postu mogą wpisać się do „Księgi Trzeźwości”, która wyłożona jest na stoliku.

Msze św. z posypaniem głów popiołem wg następującego porządku:

Lubiatowo, godz. 16:00

Przywodzie, godz. 17:30

Żuków, godz. 19: 00                                inten. + Józef Pacholik

Czwartek,  07.03.2019 r. Msza św. g. 17:00 w Przywodziu, następnie nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Serdecznie zapraszamy dzieci, kandydatów do bierzmowania i starszych.

Piątek, 08.03.2019 r.

• Żuków, Msza św. godz. 18:00, następnie nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Serdecznie zapraszamy dzieci, kandydatów do bierzmowania i starszych.
  • Lubiatowo, Msza św. godz. 16:30, następnie nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Serdecznie zapraszamy zieci, kandydatów do bierzmowania i starszych.

Sobota, 09.032019 r. Msza św. ze chrztem w Lubiatowie, godz. 10:00

I niedziela Wielkiego Postu, rok C

Żuków, 8:00      + Jan Gola, 24 roczn.

Przywodzie, 10:00   + Jolanta Szuplak,

Lubiatowo, 11:30   + Zofia, Antoni Sójka, + Maria Piotr Woźniak

Żuków, 13:00  + Jan Laskowski, 31 roczn.

Od pierwszej niedzieli Wielkiego Postu, nabożeństwo Gorzkich Żali 15 minut przed każdą Mszą św.

Żuków 7:45,   12:45,
Przywodzie  9:45,
Lubiatowo,  11:15

Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się po IV niedzieli Wielkiego Postu, już dziś zarezerwujmy
sobie czas.

Paniom z osiedla od Jeziora dziękujemy za upieczenie ciasta, a  na przyszłą niedzielę prosimy Panie z Żukowa blok nr 39 i 43.