xxviii nIEDZIELA rOKU, 15.10.2017 R,

Liturgia dzisiejszej niedzieli koncentruje naszą uwagę na uczcie, jaką Bóg przygotowuje dla wszystkich ludzi. Jest to uczta mesjańska, na którą zaprosił nas Bóg dopiero w przyszłym świecie, wolnym od cierpień i śmierci. Zadatkiem i obrazem tej uczty jest Eucharystia, na którą jesteśmy zapraszani codziennie, a szczególnie w każdą niedzielę i święto nakazane. Przyjęcie tego zaproszenia jest dowodem nie tylko naszej kultury, naszego dobrego wychowania, ale jest świadectwem wyboru dokonanego w naszym życiu – wyboru Boga i Jego nieskończonej miłości do nas.

INTENCJE MSZALNE
8.00 – Żuków: o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Najświętszej i łaskę zdrowia
dla p. Teresy Stalinger.
10.00 – Przywodzie: o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla rodziny Wawrejków
i Kozjanów
11.30 – Lubiatowo: + Stanisław Januchta
13.00 – Żuków - + Władysław Bartnik, 4 i Jarosław Klementowski, 1

16.30 Nabożeństwo różańcowe
1. Dziś na całym świecie obchodzony jest Dzień Dziecka Utraconego. Jest to dzień poświęcony rodzinom, które doświadczyły śmierci dziecka przed jego narodzeniem. Takie doświadczenie jest zjawiskiem niezwykle bolesnym, a także często przemilczanym. Dziś modlimy się za rodziców po stracie ich dzieci.

2. W środę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia.

3. Przyszłą niedzielę, 22 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, rozpocznie się również Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”, tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła. Przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiarę na misje.

4. POŚWIĘCENIE RÓŻAŃCÓW DLA DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH
ODBĘDZIĘ SIĘ W ODTATNIĄ NIEDZIELĘ PAŻDZIERNIKA – 29-TEGO.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 16 X – św. Jadwiga Śląska (1174 lub 1179-1243), żona Henryka I Brodatego, księcia Wrocławia, która po jego śmierci wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i

• czynów miłosierdzia; jest patronką pojednania narodów, szczególnie czczona jest na Śląsku, zarówno przez Polaków, jak i Niemców; z wyjątkowym duchowym męstwem znosiła liczne nieszczęścia, które na nią w życiu spadały (wspomnienie obowiązkowe);

17 X – św. Ignacy Antiocheński (†ok. 117), biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty i następca św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii (Syria); w czasie

Msze Święte w tygodniu:
Poniedziałek, Żuków, 17.00 – Msza Św. z nabożeństwem różańcowym
Wtorek, Lubiatowo, 17.00 – Msza Św. z nabożeństwem różańcowym
Środa, Przywodzie: 17.00 – Msza Św. z nabożeństwem różańcowym: Mateusz Karolkowski, Danuta Lewandowska i Teofil Karolkowski,
Czwartek, nie będzie Msza Św. w Przywodziu.
W piątek i sobotę nie będzie Mszy Św.

Intencje w przyszłą niedzielę:

8.00 – Żuków: + Zofia i Jan Bussa
10.00 – Przywodzie: + Pelagia Gral, 9 i Stanisław Gral
11.30 – Lubiatowo: + Jan Kondratiuk i Jerzy Radka
13.00 – Żuków – O Boże błogosławieństwo dla Krystyny Grzelka 71 i Mieczysława Grzelki 86 od Ewy i Bogdana.

Na nowy tydzień „Szczęść Boże”