loading...
Zamknij wpis
« Strona glówna

Druga Niedziela Adwentu, rok C 09.12.2018 r.

Wprowadzenie do liturgii

              Dwa tysiące lat temu nad Jordanem, Jan Chrzciciel wołał: „Przygotujcie drogę Panu…”, w ten sposób zapowiadał nadejście Mesjasza. I stało się coś niezwykłego, wielu ludzi zmieniło swoje życie tylko dlatego, że chcieli być blisko Boga, chcieli doświadczyć Jego obecności wtedy, kiedy miał przyjść. Przychodzimy na  Eucharystię, do źródła Bożej łaski, aby usłyszeć wołanie: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego”, bo przyjście Zbawiciela jest już bliskie. Wspólnie z Janem Chrzcicielem wyprostujmy drogi naszego życia Jezusowi, który przychodzi w tej Eucharystii.

            Otwórzmy teraz Księgę Pisma Świętego, poprzez którą sam Bóg do nas mówić będzie. W pierwszym czytaniu prorok Baruch zachęca nas do radosnego oczekiwania na przyjście Pana, dla którego mamy przygotować drogę i wyprostować wszystkie ścieżki dla Niego. W drugim czytaniu dowiemy się, że Bóg pragnie naszego zbawienia. Zbawienie proponowane przez Stwórcę jest owocem sprawiedliwości, które zostanie nam dane w czasie sądu wtedy kiedy Chrystus przyjdzie w swej chwale. Jan Chrzciciel na kartach Ewangelii według świętego Marka wzywa każdego człowieka do nawrócenia i poprawy życia, bo nadejście tak długo Oczekiwanego jest już bliskie.

Niedzielne  intencje mszalne

8:00 Żuków,  za parafian

10:00 Przywodzie, + Krzysztof Mroczkowski, 1 rocz.

11:30 Lubiatowo, + Henryk Janina Nowaccy

13:00 Żuków, + Jerzy, Józef, Stanisława Piotrowscy

Msze Święte w tygodniu:

Poniedziałek, 10.12.  Żuków,  g. 17:00  Msza św. Roratnia.  Zapraszamy dzieci i młodzież

Intencja:  + Zbigniew Kozanka  miesiąc od pogrzebu od uczestników

 

Wtorek,  11.12.  Lubiatowo, g. 17:00 Msza św. Roratnia -  zapraszamy dzieci i młodzież

Intencja:  Za dusze w czyśćcu cierpiące

                                                                                           

Środa, 12.12.  Żuków, g. 17:00   Msza św. Roratnia - zapraszamy dzieci i młodzież

Intencja:  O zwycięstwo Matki Bożej nad całym światem

 

Czwartek, Przywodzie, 13.12. 17:00  Msza św. roratnia  .  Zapraszamy dzieci i młodzież

Intencja:   + Grzegorz Kośmider, od p. Karolkowskiej

 

Piątek, Żuków, 14.12. g. 16:00 Msza św. Roratnia. .  Zapraszamy dzieci i młodzież

Intencja:  + Roman Bajków

 

Sobota, 15.12. Żuków,  godz. 9:00 Msza św. roratnia .  Zapraszamy dzieci i młodzież

Intencja:  Za parafian


Trzecia Niedziela Adwentu, rok  C, 16.12.2018 r.

8:00 Żuków, + Wiesław Grzelka, 22 rocz, od siostry Ewy z mężem

10:00 Przywodzie, + rodzin Prawudzkich, Radziszewskich, Ditmarów

11:30 Lubiatowo, + Anna, Jan Pasternak

13:00 Żuków, int. Wolna zachęcamy do zamówienia intencji

 


Od jutra będą rozprowadzane świece Caritasu:

Świeca duża kula z podstawką,

Świeca duża kula bez podstawki, świeca duża podłużna w cenie 15 zł.

Świeca mała w cenie 5 zł.


           Dziś obchodzimy dzień  modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, W II Niedzielę Adwentu, z Kościołem w Polsce i poza jej granicami, łączą się wierni z wielu parafii za wschodnią granicą, dziękując Bogu za modlitwę i składane ofiary. „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie” jest dniem wdzięczności za tych, którzy pomagają duchowo i materialnie. Przy wyjściu z Kościoła zbiórka do puszek na ten cel.


 

           Spowiedź adwentowa w naszej parafii odbędzie się  w środę  po trzeciej niedzieli adwentu. Już dziś znajdźmy czas na pojednanie z Panem Bogiem, abyśmy z czystym sercem przeżywali święta Bożego Narodzenia.

Zapraszamy!!!

Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętej Trójcy w Żukowie
Żuków 36, 73 -115 Dolice / tel./fax 91 563 01 90 

Msze święte

Niedziela i święta

8.00 – Żuków 
10.00 – Przywodzie 
11.30 – Lubiatowo
13.00 – Żuków 

 

Spowiedź

 przed Mszą Świętą

WSPÓLNOTY

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Trójcy w Żukowie

Żuków 36, 73 -115 Dolice
tel./fax: 91 563 01 90,
email: kontakt@zukow.eparafia.pl
Profil parafii

Kancelaria czynna
w każdą sobotę

od godz. 10.00 - 12.00
oraz po Mszy Św. w tygodniu w Żukowie.
© 2018 Wszelkie Prawa Zastrzeżone