III Niedziela Wielkanocna - Niedziela Biblijna, 15.04.2018 r.

Rozpoczynamy X Tydzień Biblijny, którego hasłem są słowa: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Nawiązuje ono do wydarzenia z życia apostołów, którzy pośród prześladowań ze strony Żydów modlili się do Boga o pomoc. I – jak pisze św. Łukasz: „wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym i głosili odważnie słowo Boże” (por. Dz 4,31).

Wraz z całym Kościołem w Polsce przeżywamy tę Niedzielę Biblijną jako drugi Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Jak kiedyś apostołowie, tak i my dzisiaj modlimy do Boga o tę samą Moc i Mądrość – o nowy dar Ducha Świętego. Otrzymujemy Go jako Moc i Mądrość właśnie pod postacią słowa, które od Boga pochodzi. Wsłuchajmy się w mądrość tego słowa i otwórzmy na jego moc – otwórzmy się na Ducha Prawdy, Ducha Wspomożyciela, Ducha Stworzyciela i Odnowiciela.

1. Zmartwychwstały Jezus ukazał się przestraszonym, uciekającym z Jerozolimy uczniom, którzy nie potrafili Go rozpoznać. Poznali Go dopiero, gdy pisma im wyjaśniał i łamał dla nich chleb.

2. Dzisiaj i przez cały tydzień chcemy pochylać się nad Pismem Świętym. W Tygodniu Biblijnym zachęcamy przede wszystkim do osobistej lektury słowa Bożego, a także do wzięcia udziału w różnych wydarzeniach zaplanowanych w naszej okolicy, które pomogą nam zgłębić prawdę o Bogu przemawiającym do swojego ludu w księgach Starego i Nowego Testamentu.

3. Za tydzień, w Niedzielę Dobrego Pasterza, będziemy modlić się o nowe powołania do służby w Kościele: kapłańskie, zakonne i misyjne.

4. Niech Zmartwychwstały oświeca swoim słowem każdy dzień życia solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

5. Dziś przy wyjściu z kościoła zbiórka na akcje dobroczynne Caritasu.

Msze Święte w tygodniu

Poniedziałek, Żuków, 18.00 – Msza Św.

Wtorek, Lubiatowo, 18.00 – Msza Św. Z nowenną do MB NP

Środa, Żuków, Msza Św. godz. 18.00 Nowenna do MBNP.

Czwartek, Przywodzie, Msza Św. godz. 18.00

Piątek, Żuków, Mszy Św. o godz. 18.00

Sobota, Żuków, Msza Św. nie będzie Mszy Św..

Celebrasns na zakończenie zachęca do zabrania fragmentu z Listu do rzymian:

W Niedzielę Biblijną, która jest równocześnie Narodowym Dniem Czytania Pisma świętego, każdy z nas po Komunii św. otrzyma wyjątkowy dar. Będzie to Chleb życia pod postacią fragmentu Pisma św. Z przygotowanych koszyczków – po krótkiej osobistej modlitwie - weźmiemy kartkę z zaznaczonymi wersetami Listu do Rzymian i Księgi Psalmów.

Po powrocie do domu otwórzmy rodzinne Pismo święte i każdy w najgłębszym skupieniu i powadze niech odczyta sobie otrzymany dzisiaj tekst. Niech on nam posłuży jako przedmiot medytacji w codziennej modlitwie i w rachunku sumienia – przez cały rok. Zaznaczmy go sobie. Niech będzie dla nas światłem i mocą na drodze naszego osobistego i narodowego życia przez wszystkie dni aż do następnej Niedzieli Biblijnej.

Na nowy tydzień Szczęść Boże!

Intencje mszalne – III Niedziela Wielkanocna 15.04- 22.04.2018

III  Niedziela