IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - OGŁOSZENIA

Dzień Modlitw o Powołania, obchodzony co roku w IV Niedzielę Wielkanocną, to inicjatywa Pawła VI, który postanowił, że jedna z niedziel okresu wielkanocnego będzie przeznaczona na modlitwę o powołania do stanu kapłańskiego i życia zakonnego. Była to odpowiedź papieża na utrzymujący się, a nawet pogłębiający się już wówczas kryzys w Kościele, którego jednym z najjaskrawszych i najboleśniejszych przejawów był spadek powołań, i to zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet.

Rozpoczynamy więc  tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej. Modlitw o Powołania odbywa się po raz pięćdziesiąty piąty - tym razem pod hasłem "Słuchać, rozeznawać, żyć powołaniem Pana".

1. Pan Jezus sam siebie nazywa Dobrym Pasterzem, który daje swoje życie za owce. Wypełnił to całkowicie, ofiarując siebie na ołtarzu krzyża. Po swoim zmartwychwstaniu przekazał misję pasterską tym, których sam wybiera, aby ją wypełniali aż po krańce świata i aż do końca czasu.

2. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.

Obecnie w Polsce (stan z jesieni 2012) w seminariach diecezjalnych przygotowuje się do kapłaństwa 3091 kleryków (z tego na pierwszym roku 664). W 60 zakonach męskich w okresie formacji jest 1864 zakonników, natomiast w 100 zgromadzeniach zakonnych żeńskich w okresie formacji jest 1485 sióstr (226 postulantek, 275 nowicjuszek i 984 profeski czasowe). Ogólna liczba duchownych w Polsce to (dane za 2010 r.) 133 biskupów i 22200 księży (w tym 6300 zakonnych). Natomiast w zakonach jest 23300 sióstr zakonnych oraz 1500 braci zakonnych (bez święceń kapłańskich).

3. Jutro, w uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, modlimy się za naszą Ojczyznę.

4. W środę przypada święto św. Marka, Ewangelisty. Jest to tradycyjnie dzień modlitw o urodzaje.

5. W przyszłą niedzielę zapraszam  rodziców dzieci Pierwszokomunijnych i dzieci Rocznicowych do Żukowa na godz. 17.00.- spotkanie z modlitwą w kościele.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 23 IV – św. Wojciech (ok. 956-997), biskup Pragi, misjonarz wśród Prusów, męczennik za wiarę, patron Gniezna i Polski.
  • 25 IV – św. Marek (I w.), pochodzący z Jerozolimy towarzysz wypraw misyjnych św. Piotra i św. Pawła, autor drugiej Ewangelii kanonicznej.

Msze Święte w tygodniu

Poniedziałek, Żuków, 18.00 – Msza Św.

Wtorek, Lubiatowo, 18.00 – Msza Św. Z nowenną do MB NP. dla kandydatów do bierzmowania, a po Mszy Św. Spotkanie z kl. II i III gimnazjum.

Środa, Żuków, Msza Św. godz. 18.00 Nowenna do MBNP.

Czwartek, Przywodzie, Msza Św. godz. 18.00 – po Mszy Św. Spotkanie z bierzmowanymi

Piątek, Żuków, Msza Św. O godz. 18.00 dla kandydatów do bierzmowania i po Mszy spotkanie.

Sobota, Żuków, Msza Św. O godz. 15.00

Na nowy tydzień Szczęść Boże!