Pierwsza Niedziela Adwentu, rok C 02.12.2018 r.

Pierwsza niedziela Adwentu to początek nowego roku liturgicznego i duszpasterskiego. Będzie to kolejny rok refleksji nad Osobą i działaniem Ducha Świętego. Przez ostatnie dwanaście miesięcy Kościół przypominał nam, że w sakramencie bierzmowania zostaliśmy napełnieni Duchem Świętym. Sakrament ten, wyciskając w duszy człowieka niezatarte znamię, zobowiązuje nas do pogłębiania osobistej więzi z Chrystusem, do większej świadomości przynależności do Kościoła oraz do odkrywania parafii jako wspólnoty, w której rozwija się i dojrzewa nasza wiara i miłość. „W mocy Bożego Ducha” – bo tak brzmi hasło nowego roku duszpasterskiego – mamy podejmować nasze zadania w rodzinie, w Ojczyźnie i w Kościele, w różnych dziedzinach troski o dobro wspólne, także w ramach służby na rzecz wspólnoty parafialnej.

Niedzielne  intencje mszalne

8:00, Żuków  intencja różańcowa

10:00, Przywodzie intencja różańcowa

11:30, Lubiatowo intencja różańcowa

13:00, Żuków, o Boże błogosławieństwo opiekę Matki Bożej dla p. Krystiana Stalingera

RORATY – Z DUCHEM TWOIM

W drugim roku poświęconym w Kościele polskim Duchowi Świętemu materiały roratnie „z Duchem Twoim” przybliżają uczestnikom spotkań adwentowych Trzecią Osobę Trójcy Przenajświętszej. Ponieważ w I niedziele Adwentu nowy rok duszpasterski rozpocznie się pod hasłem „W mocy Ducha Bożego”, temat roratni może pomóc uczestnikom rozpoznać Jego moc i działanie.

W pierwszej części Rorat dzieci poznają dary Ducha Świętego poprzez historie z życia wybranych postaci biblijnych. W drugiej części natomiast na przykładzie ludzi bardziej nam współczesnych, przekonają się, jak działa Duch Święty, jak Jego dary mogą zaowocować w życiu tych, którzy pozwolą Mu się prowadzić.

Zwieńczeniem Rorat będzie osoba Matki Najświętszej, która jako pierwsza z ludzi została w pełni przez Ducha Świętego ukształtowana. W sposób doskonały otwarta na Jego działanie, z pewnością jest dla nas wzorem życia z Trzecią Osobą Boską.

Niech Duch Święty wszystkich prowadzących i uczestniczących w Roratach umacnia swoimi darami.

Roraty w parafii:

Żuków – poniedziałek, środa, piątek g. 17:00, sobota g. 9:00,  serdecznie zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i dzieci starsze i młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowani. Podczas rorat dzieci otrzymują karty uczestnictwa w roratach.

Lubiatowo – wtorek. g. 17:00 serdecznie zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i dzieci starsze i młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowani. Podczas rorat dzieci otrzymują karty uczestnictwa w roratach.

Przywodzie – czwartek g. 17:00 serdecznie zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i dzieci starsze i młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowani. Podczas rorat dzieci otrzymują karty uczestnictwa w roratach.

Msze Święte w tygodniu:

Poniedziałek, 03.12. Żuków,  g. 17:00  Msza św. Roratnia

Int.  O powodzenie w sprawach zawodowych

Wtorek,  04.12. Lubiatowo, g. 17:00 Msza św. Roratnia. Zapraszam młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, po Mszy katecheza.

Int. Za dusze w czyśćcu cierpiące

Środa, 05.12. Żuków, g. 17:00   Msza św. Roratnia.  Zapraszam młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, po Mszy katecheza.

Int. + Piotr Kadłubek, 27 rocz. śmierci

Czwartek, 06.12. Pierwszy czwartek miesiąca

Przywodzie, 16:30 Msza św. i nabożeństwo pierwszo czwartkowe. Zapraszam młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, po Mszy katecheza.

Int. Za kapłanów

Lubiatowo, 18:00 Msza św. i nabożeństwo pierwszo czwartkowe

Int. Za dusze w czyśćcu cierpiące

Piątek, 07. 12. Pierwszy piątek miesiąca

Przywodzie, 16:30 Msza św. i nabożeństwo pierwszo – piątkowe

Int. Wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy całego świata

Żukow, 18:00, Msza św. i nabożeństwo pierwszo-piątkowe

Int. + Józef Pacholik, 16 rocz. śmierci

Sobota, 08.12. uroczystość

Niepokalanego Poczęcia Najświętszej

Maryi Panny

Żuków, godz. 9:00 Msza św. podczas której dzieci pierwszokomunijne otrzymają z rąk rodziców poświęcone książeczki do nabożeństwa oraz medaliki. Serdecznie zapraszam dzieci wraz z rodzicami.

Druga Niedziela Adwentu, rok C

8:00 Żuków,  za parafian

10:00 Przywodzie, + Krzysztof Mroczkowski, 1 rocz.

11:30 Lubiatowo, + Henryk Janina Nowaccy

13:00 Żuków, + Jerzy, Józef, Stanisława Piotrowscy

Za tydzień 9 grudnia, który jest  Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, W II Niedzielę Adwentu, z Kościołem w Polsce i poza jej granicami, łączą się wierni z wielu parafii za wschodnią granicą, dziękując Bogu za modlitwę i składane ofiary. „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie” jest dniem wdzięczności za tych, którzy pomagają duchowo i materialnie. Za tydzień przy wyjściu z Kościoła zbiórka na ten cel.