Uroczystość Trójcy Świętej, 3 czerwca 2018 r.

Kiedy wchodziliśmy do kościoła, wodą święconą uczyniliśmy pobożnie znak krzyża, a usta wypowiedziały słowa: „W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego“ Z najwyższą czcią przyzywamy Boga w Trójcy Świętej Jedynego. Pragniemy złożyć Mu należny hołd, wyrazić naszą radość z Jego obecności wśród nas i prosić o błogosławieństwo na nowy tydzień naszego życia.

Niedziela, Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – Odpust parafialny

8.00 – Żuków – Msza Św.

10.00 – Przywodzie – Msza Św.

11.30 – Lubiatowo – Msza Św.

17.00 – Żuków – Msza Św. z Bierzmowaniem

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o Ojcu, o sobie i Duchu Świętym oraz o więzi łączącej Boga Trójjedynego. Z wiarą wyznawajmy wiarę za każdym razem, gdy czynimy znak krzyża: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

2. W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi.

3. Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne w naszej parafii, dawniej znane jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas.

4. W czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a w pierwszy piątek zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. W pierwszą sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi.

5. Do czwartku zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe a od piątku, 1 czerwca rozpoczniemy codzienne nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Sakrament Bierzmowania

W Uroczystość Trójcy Świętej przystępują do Sakr. Bierzmowania następujące osoby:

Żuków

1. Konecka Łucja
  2. Radzymińska Joanna
  3. Ziajka Wiktoria

Przywodzie:

1. Kontroniewicz Maria

Lubiatowo

1. Majchrowicz Oskar
  2. Sitkowski Jakub
  3. Zaborowski Jakub
  4. Zaborowski Kacper
  5. Kwaśniewski Filip
  6. Lewandowicz Wiktoria

MSZE SWIĘTE W TYGODNIU

Poniedziałek, Żukow, 18.00 – Msza Św. z nabożeństwem

Wtorek, Lubiatowo, 18.00 - Msza Św. z nnabożeństwem

Środa, Żuków, 18.00 – Msza Św. z nabożeństwem

Czwartek - UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA:

8.30 – Przywodzie : Msza Św. z procesją – ołtarze tak jak w ubiegłym roku.

11.00 – Żuków: Msza Św. z procesją.

15.00 – Lubiatowo: Msza Św.  z procesją – ołtarze tak jak w ubiegłym roku.

I Piątek - Miesięczne Wystawienie Najświętszego Sakramentu

15.00 – Żuków: 17.00 nabożeństwo i Msza Św.

15.30 – 18.30 – Lubiatowo

16.00 – 19.00 - Przywodzie

Sobota, Żuków, 11.00 – Msza Św. z nabożeństwem

Święto Dziękczynienia, niedziela, 3 czerwca 2018 r.

W Święto Dziękczynienia będzie przeprowadzona przykościelna zbiórka na kontynuację prac w Świątyni Opatrzności Bożej w |Warszawie – Wilanowie.