UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PANA JEZUSA, 13 maja 2018 r.

Wprowadzenie do Liturgii

Dzisiejsza uroczystość kieruje nasz wzrok ku niebu, gdzie zasiada Chrystus po prawicy Ojca. Ta prawda  skupia dziś nasze myśli i kieruje je ku Zbawcy,  który i nam przygotował mieszkanie w niebie. Niech Eucharystia – cząstka nieba na ziemi – pozwoli i nam już teraz radować się obietnicą niebieskiego szczęścia.

Dzisiaj też dzieci z klasy IV przeżywają rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Wspólnie z rodzicami, krewnymi i wychowawcami i p. katechetką dziękujemy Panu Jezusowi za wszystkie dary, którymi ich obdarzył.

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca.

2. W tym tygodniu, razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy zesłania Ducha Świętego. Codziennie odprawiamy nowennę do Ducha Świętego na zakończenie nabożeństwa majowego.

3. Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za dwa tygodnie.

4. Codziennie radośnie głosimy chwałę Niepokalanej Maryi, naszej niebieskiej Matki. Nabożeństwo majowe w kościele o godz. 18.00,  wieczorem gromadzimy się przy kapliczkach.

6. Niech zmartwychwstały Pan obficie błogosławi z nieba solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

7. Od poniedziałku codziennie próba dzieci pierwszokomunijnych w kościele w Żukowie.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 14 V – św. Maciej (I w.), uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik.
  • 16 V – św. Andrzej Bobola (1591-1657), polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski.

Rocznica Pierwszej Komunii Świętej

Żuków:

Jałkiewicz Liwia, Kalinowski Dawid, Sajkowski Piotr, Spałka Dawid, Stęplowski Igor, Miżyński Jakub

Lubiatowo:

BiskupAleksander, Fedorowicz Julia, Rzepiak Julia, Skawińska Anastazja, Szymik Amelia, Zadrożny Dominik.

Przywodzie:

Kalitka Zuzanna, Skrzypczuk Alan, Szuplak Michalina, Wójcik Jakub.

Msze Święte w tygodniu

Poniedziałek, Żuków, 18.00 –  nabożeństwo

14.00 - Pogrzeb śp. Genowefy Jaworskiej

15.00 – Próba dzieci pierwszokomunijnych w kościele w Żukowie.

Wtorek, Lubiatowo, 18.00 – Msza Św. z nabożeństwem dla dzieci i młodzieży –

kandydatów do bierzmowania.

Środa, Żuków, Msza Św. godz. 18.00 z nabożeństwem majowym dla dzieci.

Czwartek, Przywodzie, 18.00 – Msza Św. z nabożeństwem dla dzieci i kandydatów do bierzmowania.

Piątek,  Żuków, 18.00  Msza Św. z  nabożeństwem dla kandydatów do bierzmowania.

Sobota, 18.00 Msza Św. z  nabożeństwem

10.00 – spowiedź dzieci i rodziców przed Pierwszą  Komunią

Na nowy tydzień Szczęść Boże!