V Niedziela Wielkanocna, 29.04.2018 r.

Jezus jako krzew winny, w który jesteśmy wszczepieni, zaprasza nas dziś na swoją ucztę. W jej trakcie wino zmienia się w krew, a chleb w ciało, by pokrzepić nas w pielgrzymce do królestwa Bożego. By złączyć nas w jedności, którą przezywać możemy tylko w Kościele. Prośmy, by Pan odsunął od nas to, co oddziela nas od jedności i by obdarzył nas swoim miłosierdziem.

1. Pan Jezus porównał dzisiaj siebie do krzewu winnego, a nas wierzących w Niego do latorośli. Tylko latorośl, która trwa w krzewie, może wzrastać. Trwać w Chrystusie to czerpać żywotne soki z Jego nauki i sakramentów. Kto nie stara się być blisko Zbawiciela, naraża się na bycie niegodnym udziału w królestwie Bożym.

2. Dzisiaj, z inicjatywy MIVA Polska, modlimy się za kierowców i innych użytkowników dróg, przypominając sobie obowiązek przestrzegania zasad ruchu drogowego, jako fundamentu bezpieczeństwa.

3. Dzisiaj także przypada 73. rocznica wyzwolenia obozu w Dachau. W Dniu Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego pamiętajmy w modlitwie o kapłanach, którzy złożyli wielką ofiarę z życia w czasie II wojny światowej.

4. Od wtorku, 1 maja rozpoczynamy codzienne nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej w kościołach o godz. 18.00, a także przy kapliczkach rozsianych w różnych zakątkach naszej parafii. W ramach przygotowań do I Komunii i młodzieży do sakr. Bierzmowania udział we Mszy Św. I nabożeństwie jest obowiązkowy. Po nabożeństwie spotkanie. W Żukowie w środę przychodzą dzieci, a w piątek kandydaci do bierzmowania.

5. Dnia 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a nazajutrz wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji.

5. W czwartek, 3 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. W tym dniu z racji czwartku przed pierwszym piątkiem miesiąca będziemy modlić się także o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, poświęcony wynagrodzeniu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. W tym dniu starajmy się także umożliwić naszym chorym w domach przyjęcie Komunii św. wynagradzającej.

7. W pierwszą sobotę miesiąca w duchu fatimskim chcemy rozważać tajemnice różańcowe i uczcić Niepokalane Serca Maryi.

8. Życzymy, aby przeżywający w tym tygodniu imieniny, urodziny czy inne jubileusze obficie zaczerpnęli duchowych łask od Chrystusa, prawdziwego krzewu winnego.

8. Dziś zapraszam rodziców dzieci Pierwszokomunijnych i dzieci Rocznicowych na spotkanie organizacyjne i modlitwę godz. 17.00 Żuków.

Msze Święte w tygodniu

Poniedziałek, Żuków, 18.00 – Msza Św.

Wtorek, 1 maja Wspomnienie Św. Józefa Robotnika

Lubiatowo, 11.30 – Msza Św.

Żuków, 13.00 – Msza Św.

18.00 – Nabożeństwo majowe

Środa, Żuków, Msza Św. godz. 18.00 z nabożeństwem majowym.

Czwartek, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, 3 maja

10.00 – Przywodzie, Msza Św.

11.30 – Lubiatowo, Msza Św..

13.00 – Żuków, Msza Św.

I Piątek miesiąca,  Żuków, Msza Św. o godz. 17.00

Od godz. 11.00 – odwiedziny chorych

Miesięczna Adoracja Najświętszego Sakramentu:

15.00 –  18.00 Żuków

15.30 – 18.30 Lubiatowo

16.00 – 19.00  Przywodzie

Sobota, Żuków, Msza Św. o godz. 18.00

Na nowy tydzień Szczęść Boże!