V Niedziela Wielkiego Postu, 18.03.2018 r.

Wprowadzenie do Mszy Święte

Przychodzimy do świątyni jako wspólnota Ludu Bożego na rozpoczęcie naszych wielkopostnych rekolekcji, które prowadzą  do nawrócenia. Jest to czas intensywnego działania łaski, abyśmy oczyścili nasze serca poprzez pokutę i umartwienie, a szczególnie przez słuchanie Bożego słowa i przystąpienie do sakramentu pokuty i Eucharystii. W Ewangelii dzisiejszej usłyszymy słowa Chrystusa, które jak apostołów tak i nas mają przygotować na owocne przeżycie misterium paschalnego naszego Zbawiciela. Otwórzmy więc nasze serca na przemieniający dar Bożego Miłosierdzia.

Intencje niedzielne:

8.00 – Żuków – + Sebastian Ryfa, 20 rocz.

10.00 – Przywodzie - + Jan, Marian, Stefania Ura.

11.30 – Lubiatowo - + Leokadia, Stanisław Kałuzińscy, Stanisława, Jan, Jan Nowk

13.00 – Żuków - + Jan Laskowski, 30 rocz.

16.00 Gorzkie Żale z nauką pasyjną.

OGŁOSZENIA

1. Rozpoczynamy REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Rekolekcje przeprowadza ks. Robert Gnych – proboszcz Parafii Św. Michała w Starym Przylepie. Ofiary z rekolekcji przeznaczone będą na pomoc w budowie nowej plebanii, którą z tak wielkim trudem buduje ks. Robert.

2. W piątą niedzielę Wielkiego Postu Pan Jezus mówi otwarcie, że musi umrzeć, aby wydać plon obfity, że zostanie nad ziemię wywyższony na krzyżu, aby pociągnąć wszystkich do siebie. Starajmy się jak najpełniej przez osobiste nawrócenie współuczestniczyć z Panem Jezusem w Jego dziele odkupienia każdego z nas.

3. Jutro przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła.

4. W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek i  gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.00 w Żukowie.

5. Za tydzień Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy Świętej pobłogosławię palmy. Przed Sumą o godz. 13.00 zgromadzimy się przed kościołem, skąd wyruszy uroczysta procesja na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.

6. W Niedzielę Palmową młodzież przygotowująca się do światowego spotkania w przyszłym roku w Panamie gromadzi się w swoich diecezjach, aby pod przewodnictwem biskupa świętować Dzień Młodzieży. W tym roku towarzyszy mu hasło: „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga” (Łk 1,30).

Plan Rekolekcji od poniedziałku do środy

Poniedziałek 19 marca Świętego Józefa Oblubieńca NMP

16.00 – Lubiatowo Msza Święta z nauką rekolekcyjną; + Teresa Jaworska, Krystyna

i Ignacy Sztandera

17.00 – Żuków Msza Święta z nauką rekolekcyjną; + Zofia, Józef Połczyńscy

18.00 – Przywodzie Msza Święta z nauką rekolekcyjną; + Czesław Balcerczak

Wtorek 20 marca

16.00 – spowiedź w Lubiatowie

16.45 – Lubiatowo Msza Święta z nauką rekolekcyjną; + Józef Mazur,

Genowefa, Franciszek i Wiesław Wiankowscy

17.30 – spowiedź w Przywodziu

18.00 – Przywodzie Msza Święta z nauką rekolekcyjną

18.30 – spowiedź w Żukowie

19.00 – Żuków Msza Święta z nauką rekolekcyjną; + Józef Pacholik

Środa 21 marca

16.00 – Lubiatowo Msza Święta z nauką rekolekcyjną, + Antoni, Rozalia Gajos,

Katarzyna i Bronisław Kula

17.00 –  Przywodzie Msza Święta z nauką rekolekcyjną

18.00 –  Żuków Msza Święta z nauką rekolekcyjną, + Anna Trzoniec od Kółka   Różańcowego.

Msze Święte w tygodniu

Czwartek, Przywodzie, 17.00 – Droga Krzyżowa, Msza Św. dla dzieci

Pierwszokomunijnych, kandydatów do bierzmowania i starszych.

Piątek, Żuków, 17.00  Msza Św., a po niej – Droga Krzyżowa dla dzieci

Pierwszokomunijnych, kandydatów do bierzmowania i starszych.

Sobota, 18.00 – Żuków – Msza Św.

Intencje mszalne w przyszłą niedzielę

8.00 – Żuków – + Marianna Kowalska, 10

10.00 – Przywodzie - + Józef Bartczak rocznica śmierci i imienin i za zmarłych z

Rodziny Bartczaków

11.30 – Lubiatowo - + Leokadia, Stanisław Kałuzińscy

13.00 – Żuków - + Czesław Walczak

Na nowy tydzień „ Szczęść Boże”!