XVII niedziela zwykła rok B, 29. 07. 2018 r. XVII niedziela zwykła rok B, 29. 07. 2018 r XVII niedziela zwykła rok B, 29. 07. 2018 r

„Oczy wszystkich zwracają się ku Tobie, a Ty ich karmisz we właściwym czasie. Ty otwierasz swą rękę i karmisz do syta wszystko, co żyje”   (Ps 145,15-16)

Ten Pan, który podtrzymuje wszystko w istnieniu, do którego zanosimy codziennie prośbę o chleb powszedni, gromadzi nas teraz wokół swojego stołu, by nakarmić nas Bożym Słowem oraz Ciałem i Krwią Jezusa Chrystusa. Niech ta Uczta będzie wielkim dziękczynieniem za dar chleba – pokarmu na doczesne i wieczne życie.

Niedzielne  intencje mszalne:

Żuków, 8:00    + Andrzej i Antonina Pawlak, + Czesław  Drewicz

Przywodzie, 10:00   + Danuta Lewandowska,

+ Mateusz  Karolkowski

Lubiatowo 11:30  + Jerzy Radka

Żuków 13:00  + Bożena Jaworska – od koleżanki Grażyny

Msze Święte w tygodniu:

Poniedziałek 30.07.  Żuków  Msza św. godz. 7:00

Wtorek  31.07. Lubiatowo godz. 18:00 -  Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza św. Wspomnienie obowiązkowe św. Ignacego z Loyoli

Środa 01.08.  Żuków,  Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, Msza św. godz. 18:00. Wspomnienie obowiązkowe św. Alfonsa Marii Liguoriego

Czwartek 02.08.  Pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

Przywodzie, 16:30  Msza św. i wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwami w intencji powołań. Przed Mszą św. okazji do spowiedzi.

Odwiedziny chorych po Mszy i nabożeństwie ok. 17:15

Lubiatowo, 18:00  Msza św. i wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwami w intencji powołań. Przed Mszą św. okazji do spowiedzi.

Odwiedziny chorych po Mszy i nabożeństwie ok. 19:00.

Piątek 03.08.  Pierwszy piątek miesiąca, dzień poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Przywodzie, 16:30  Msza św. i nabożeństwo pierwszopiątkowe, przed Mszą św. okazji do spowiedzi.

Żuków, 18:00   Msza św. i nabożeństwo pierwszopiątkowe, przed Mszą św. okazji do spowiedzi.  Odwiedziny chorych od g. 11:00 Karsko, Żuków.

Sobota 04.08. Pierwsza sobota miesiąca, dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Wspomnienie obowiązkowe Św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów.

Żuków, 9:00,  Msza św. i nabożeństwo  pierwszej soboty.

Przywodzie, 17:00  Ślub Kacpra Zycha i Joanny Jałkiewicz oraz chrzest Antoniego Tomasza Zycha

XVIII Niedziela zwykła, rok B; 05.08.2018 r.  Niedziela adoracyjna, po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu z krótkim rozważaniem.

8:00 Żuków

10:00 Przywodzie

11:30 Lubiatowo

13:00 Żuków

Sierpień – miesiącem trzeźwości

W sierpniu Kościół katolicki w Polsce zachęca do abstynencji i troski o trzeźwość. – Wciąż wzrasta spożycie alkoholu; jest on przyczyną cierpień i rozpadu wielu rodzin – podkreśla bp Tadeusz Bronakowski.  Przez cały miesiąc będzie wystawiona księga trzeźwości z prośbą o wpisywanie się do niej.

Zaproszenie na dożynki

25 sierpnia br. w Przelewicach odbędą się Dożynki Gminne, gdzie Sołectwo Żuków będzie gospodarzem. Zachęcamy do aktywnej pomocy Pani Sołtys w ich przygotowaniu, a w szczególności dożynkowej dekoracji, stoiska sołeckiego  i dożynkowego wieńca.

Natomiast nasze dożynki parafialne odbędą się na początku września, szczegóły w późniejszym czasie.

Z racji parafialnych dożynek w sierpniu będą rozprowadzone koperty z prośbą o pomoc w zakupieniu pieca do Domu Parafialnego.

Zaproszenie na badania kariologiczne

Badanie kardiologiczne odbędzie się 17 sierpnia 2018 r. w Przychodni lekarskiej w Dolicach, ul. Wiejska 44. Koszt badania z konsultacją 49 zł. Zapisy w rejestracji przychodni lub telefonicznie. Szczegóły na plakacie w przedsionku  Kościoła.

Na nowy tydzień wakacyjnego wypoczynku
i pracy – Szczęść Boże!