XXII niedziela zwykła, rok B 02.09.2018 r.

Każdy nasz udział w sprawowaniu Eucharystii jest wyrazem wiary. Jest on nie tylko wypełnieniem przepisu Bożego Prawa, ale również spełnieniem potrzeby naszych serc, które dopiero wtedy czują się spokojnie, kiedy spoczną w Bogu, kiedy poczują Jego bliskość, kiedy napełnią się obficie darem Jego miłości.

O naszej wierze świadczy już nasza obecność w tej świątyni, w dniu poświęconym Panu. Wyrazimy ją również wspólnym śpiewem, wspólną recytacją, wykonywaniem liturgicznych gestów zajmowaną postawą, wspólną modlitwą, jednomyślnie zanoszoną do Boga.

Świadectwo wiary, osiągając w sprawowaniu Eucharystii swój szczyt, w niej również odnajduje źródło wciąż nowych sił do skutecznego urzeczywistniania się w naszym codziennym życiu. Prośmy więc Pana, aby nas obficie umocnił swoim słowem i Ciałem do mężnego wyznawania Go w słowach i postawie życia.

Niedzielne  intencje mszalne:

Żuków, 8:00  Intencja Różańcowa Intencja powszechna: Aby młodzież na kontynencie afrykańskim miała dostęp do edukacji i pracy we własnej ojczyźnie.

Przywodzie, 10:00 dziękczynienie za tegoroczne zbiory

Lubiatowo, 11:30  Intencja Różańcowa

Żuków, 13:00 + Zbigniew Stalinger, 14 roczn. Śmierci

+ Stanisława (K) i Stefan Stanisławscy

Msze Święte w tygodniu:

Poniedziałek 03.09.   Żuków, 8:00 Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego w intencji dzieci, nauczycieli i personelu szkoły.

Wtorek 04.09.   Lubiatowo, 18:00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza św.

Środa 05.09.  Żuków 18:00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza św.

Czwartek 06.09.  Pierwszy czwartek miesiąca

Przywodzie, 16:30 Msza św. i wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwami w intencji powołań. Serdecznie zapraszam kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania (kl. VII,  VIII i III Gimnazjum), będzie to pierwsze spotkanie formacyjne dla nich. Obecność obowiązkowa.

Lubiatowo, 18:00 Msza św. i wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwami w intencji powołań. Serdecznie zapraszam kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania (kl. VII,  VIII i III Gimnazjum), będzie to pierwsze spotkanie formacyjne dla nich. Obecność obowiązkowa.

Piątek 07.09.  Pierwszy piątek miesiąca

Przywodzie, 16:30 Msza św. i wystawienie Najświętszego Sakramentu. I nabożeństwo pierwszo piątkowe.

Żuków, 18:00 Msza św. i wystawienie Najświętszego Sakramentu.
I nabożeństwo pierwszo piątkowe.

Sobota 08.09.  Żuków, 18:00 Msza św. w święto Narodzenia NMP

XXIII  N:iedziela zwykła, 09.09. Dożynki parafialne.

Żuków, 08:00

Przywodzie, 10:00

Lubiatowo, 11:30

Żuków, 13:00

Paweł Dębowski, kawaler zamieszkały Grzybnie 43/2

Julita Szymczak, panna zamieszkała w Przywodziu 12/1

Zapowiedź II

Marek Domaracki, kawaler, zamieszkały w Szczecinie

Szalaty Sara, panna zamieszkała w Przywodziu.

Zapowiedź I

Odwiedziny chorych

Karsko, Żuków w piątek od godz. 10:00

Przywodzie w czwartek od godz. 15:30

Lubiatowo w czwartek po Mszy i nabożeństwie

W przyszłą niedzielę przy wyjściu z Kościoła zbiórka ofiar do puszek na KUL i wydział teologiczny US.