XXVI niedziela zwykła, rok B 30. 09. 2018 r.

Kościół wypełniając wolę Bożą wzywa do nawrócenia
i napełnienia nadzieją, że Bóg troszczy się o ludzi, kocha każdego, wszystkich pragnie obdarzyć zbawieniem. Przez tę ofiarę Chrystusa zbliża się do nas zbawienie i staje się ono naszym udziałem. Niech więc nasz udział w niedzielnej Eucharystii będzie wyrazem naszego oczekiwania i pełnym wiary wypełnianiem woli Bożej, by otrzymać przebaczenie, nadzieję i obietnicę zbawienia. Zastanówmy się nad swoim postępowaniem, przeprośmy za zło naszych grzechów, by
 w pokorze oczekiwać przebaczenia. By przez pokorę wobec Boga dostąpić pełnego zwycięstwa, które jest darem zmartwychwstałego Pana.

Niedzielne  intencje mszalne:

8:00 + Bożena Jaworska od koleżanki Grażyny

10:00 + Tomasz Jałkiewicz, +Krystyna i Wiktor Baturo

11:30 + Zdzisław Pijewski, 3 rocz.

13:00 + Jan Kowalewski, 5 rocz, +Danuta, +Stanisław, +Wiesław

Msze Święte w tygodniu:

Poniedziałek  01.10.  Żuków, wspomnienie obowiązkowe św. Teresy od dzieciątka Jezus, dziewicy. Msza św. g. 18:00 i pierwsze nabożeństwo różańcowe.

Intencja za dusze w czyśćcu cierpiące.

Wtorek  02.10. Lubiatowo, wspomnienie obowiązkowe św. Aniołów Stróżów. Przed Mszą św. g. 18:00 nowenna do MB Nieustającej pomocy, natomiast po Mszy św. nabożeństwo różańcowe
z wystawieniem NS.

Intencja za dusze w czyśćcu cierpiące.

Środa 03.10. wspomnienie obowiązkowe bł. Jana z Dukli, kapłana. Przed Mszą św. g. 18:00 nowenna do MB Nieustającej pomocy, natomiast  po Mszy św. nabożeństwo różańcowe z wystawieniem NS.

Pierwszy czwartek miesiąca

Czwartek 04.10.  wspomnienie obowiązkowe św. Franciszka z Asyżu, dzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

Przywodzie 16:30  Msza św. i różaniec z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi świętej.

Intencja za kapłanów

Lubiatowo 18:00  Msza św. i różaniec z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi świętej.

Intencja żywego różańca.

Pierwszy piątek miesiąca

Piątek, 05.10.

Przywodzie 16:30 Msza św. i nabożeństwo pierwszo - piątkowe

Intencja za dusze w czyśćcu cierpiące.

Żuków 18:00  Msza św. i nabożeństwo pierwszo piątkowe z różańcem przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Przed Mszą okazja do spowiedzi świętej.

Intecja  wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy całego świata

Pierwsza sobota miesiąca

Sobota, 06.10. Żuków, Msza św. i nabożeństwo różańcowe o g. 9:00

Intencja wynagradzająca Najświętszemu Sercu NMP za grzechy całego świata.

Niedziela 07.10.2018 r.

• Żuków, 8:00 Intencja Żywego Różańca
  • Przywodzie, 10:00 Intencja Żywego Różańca
  • Lubiatowo, 11:30 + Bronisława Zaśko
  • Żuków, 13:00 + Bartek Kadłubek, 5 rocz. Śmierci

Od poniedziałku rozpoczynamy miesiąc Październik,  poświęcony Matce Bożej. Z tej to przyczyny pragniemy w imieniu Matki Bożej zaprosić wszystkich na nabożeństwa ku czci Maryi Różańcowej, które w naszej parafii odbywać się będą każdego dnia:

Dorosłych zapraszamy każdego dnia (poniedziałek, środa, piątek) po wieczornej  Mszy św.,  wtorki  i czwartki zapraszamy do indywidualnej modlitwy różańcowej w Kościele i  w soboty po porannej Mszy św.

Dzieci,  a w szczególności pierwszokomunijnych zapraszamy w każdą środę o g. 18:00

Młodzież przygotowującą się do  Sakramentu Bierzmowania zapraszamy w każdy październikowy piątek na godz. 18:00

Trakcie naszej modlitwy będziemy nieustannie przypominać historię życia Pana Jezusa i naszej Matki Maryi w Tajemnicach Radosnych, Bolesnych, Chwalebnych i Światła.

Za tydzień XVIII Dzień Papieski  pod hasłem Promieniowanie Ojcostwa, przy wyjściu z Kościoła zbiórka ofiar na stypendia papieskie dla ubogiej ale utalentowanej młodzieży.