XXXII niedziela zwykła, rok B 100–lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości 11. 11. 2018 r.

Wspaniały jubileusz 100-lecia niepodległości to doskonała okazja do tego, by przypominać te piękne chwile z historii naszego kraju, zachwycać się postawą ludzi, którzy o tę niepodległość walczyli i oddawali swoje życie z miłości do ojczyzny, ginęli, abyśmy my mogli żyć w wolnym i suwerennym kraju. Z wielkim respektem przypominamy więc sobie najbardziej znaczące wydarzenia z ostatniego stulecia, takie jak tzw. „cud nad Wisłą”, zakończenie drugiej wojny światowej czy przezwyciężenie komunizmu. Oddajemy hołd tym, którzy byli głównymi pozytywnymi bohaterami tych wszystkich wydarzeń. Jako ludzie wierzący dziękujemy jednak przede wszystkim Bogu, który działał i działa w historii.  Lecz nie powinniśmy jedynie na tym poprzestawać. Należałoby pójść krok dalej i postawić sobie pytanie o to, jak ja dzisiaj mogę walczyć za ojczyznę i dla ojczyzny. W jaki sposób dzisiaj tę moją miłość do ojczyzny mogę wyrażać? Co mogę zrobić, by nasza ojczyzna była prawdziwą wspólnotą miłości? Tak naprawdę każdy z nas znajduje się w sytuacji podobnej do tej, w jakiej znalazła się uboga wdowa z dzisiejszej Ewangelii. Bo nawet gdybyśmy dali od siebie wszystko, co mamy, chociaż zaangażowalibyśmy wszystkie nasze siły i talenty w to, by nasza ojczyzna była wspólnotą miłości, to zawsze będzie to zbyt mało, bo każdy z nas to jedynie niewielki ułamek, maleńka cząstka narodu polskiego. Jednak nie powinno nas to w żaden sposób demobilizować, bo każdy choćby najmniejszy wysiłek ma tutaj niebywałe znaczenie. By móc powiedzieć, że kocha się ojczyznę, że jest się patriotą, nie trzeba wygrywać wielkich międzynarodowych bitew, ale wystarczy walczyć o te drobne zwycięstwa miłości w naszym codziennym życiu.

Niedzielne  intencje mszalne:

8:00,  Żuków, + Jerzy Połczyński

10:00,  Przywodzie, + Julian Kazimiera Gradtka

11:30,  Lubiatowo, + Jan, Józef, Cecylia Pijewscy

13:00,  Żuków, o Boże Błogosławieństwo opiekę Matki Bożej dla Natalii  i Kamila

Msze Święte w tygodniu:

Poniedziałek, 12.11.  Żuków  Wspomnienie obowiązkowe św. Jozafata, biskupa i męczennika. Msza św. g. 8:00, następnie wypominki

Intencja o zwycięstwo Matki Bożej nad całym światem

Wtorek, 13.11. Żuków  Wspomnienie obowiązkowe świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, Krystyna, pierwszych męczenników Polski. Msza św. g. 9:00

Intencja + Ks. Henryk Merelski

Lubiatowo, Msza św. godz. 17:00 i wypominki.  Przed Mszą nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

Intencja + Józefa (K), Marianna, Jan, Wacław, Mieczysław Grzelka

Środa, 14.11.  Żuków  Msza św. g. 17:00 i wypominki,  przed Mszą św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

Intencja za parafian

Czwartek, 15.11. Przywodzie Wspomnienie dowolne św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła.  Msza św. g. 17:00 i wypominki.

Intencja za dusze w czyśćcu cierpiące

Piątek, 16..11. Żuków  Wspomnienie dowolne św. Małgorzaty Szkockiej. Msza św. godz. 15:00 i wypominki.

Intencja za parafin

Sobota, 17.11. Żuków Wspomnienie obowiązkowe św. Elżbiety Węgierskiej.  Msza św. godz. 9:00 i wypominki.

Intencja + Dariusz Kadłubek, imieninowo-urodzinowa

XXXIII niedziela zwykła, rok B

Żuków, 8:00 + Stanisława, Stefan Stanisławscy, Elżbieta, Jadwiga Stasik

Przywodzie, 10:00, + Anna Karpowicz, 5 rocz.

Lubiatowo, 11:30 , + rodziny Myśliborskich

Żuków, 13:00, + Krystyna 14 rocz. I Józef Korpalscy

Za dwa tygodnie od 23 – 30 listopada,  nasza parafia będzie przeżywać Misje u stóp Krzyża. Misje u stóp Krzyża są to tygodniowe medytacje, zamyślenia i czuwania zarówno całych parafii, jak również osób indywidualnych, trwających u stóp Krzyża – kopi najstarszego zachowanego na Pomorzu Zachodnim Krzyża Ottonowego z Konkatedry w Kamieniu Pomorskim oraz przy Relikwiach Drzewa Krzyża Świętego w Relikwiarzu z Sanktuarium Pana Jezusa Ukrzyżowanego i Matki Boskiej Bolesnej w kaplicy Brzozdowieckiej w Konkatedrze w Kamieniu Pomorskim.

Już dziś zarezerwujmy sobie ten święty czas, aby trwać przy Krzyżu Chrystusowym. Za tydzień przedstawimy szczególowy plan misji.