XXXIII niedziela zwykła, rok B 18. 11. 2018 r.

Wprowadzenie do liturgii:

Kończy się rok liturgiczny, również dzisiejsza liturgia słowa zapowiada koniec tego świata, który znamy i zapowiada nadejście nowej rzeczywistości, o której nie wiemy nic.

Każdy z nas stanie kiedyś na sądzie przed Bogiem i odpowie za wszystkie czyny, jakich dokonał w obecnym życiu. Trzeba więc otwierać się na słowo Boże i tak ukierunkowywać swoją codzienność, aby zasłużyć na szczęśliwą wieczność.

Dzisiaj po raz drugi przeżywamy ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich pn. „Biedak zawołał i Pan go usłyszał”. Poprzez uczynki i dzieła miłosierdzia chciejmy usłyszeć głos ubogich i stać się narzędziami Boga w pomocy tym, którzy są najbardziej potrzebujący.

Niedzielne  intencje mszalne

Żuków, 8:00 + Stanisława, Stefan Stanisławscy, Elżbieta, Jadwiga Stasik

Przywodzie, 10:00, + Anna Karpowicz, 5 rocz.

Lubiatowo, 11:30 , + rodziny Myśliborskich

Żuków, 13:00, + Krystyna 14 rocz. I Józef Korpalscy

Msze Święte w tygodniu:

Poniedziałek, 19.11.  Żuków, wspomnienie obowiązkowe bł. Salomei, dziewicy. Msza św. godz. 17:00

Intencja: + Wiesława, w miesiąc od pogrzebu

Wtorek,  20. 11. Lubiatowo,  wspomnienie obowiązkowe św. Rafała Kalinowskiego. Msza św.  g. 17:00 i wypominki.  Przed Mszą nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

Intencja: O zdrowie i opiekę Matki Bożej dla Radosława

Środa, 21.11.   Żuków,  wspomnienie obowiązkowe Ofiarowanie NMP.  Msza św. g. 17:00 i wypominki, przed Mszą św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

Intencja: Za dusze w czyśćcu cierpiące

Czwartek, 22.11. Przywodzie, Wspomnienie obowiązkowe św. Cecyli, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej.  Msza św. g. 17:00 i wypominki.

Intencja: Dziękczynna w 80 rocznicę urodzin Kazimiery Rutz

Pow­i­tanie Krzyża i Relik­wii Krzyża Świętego

Piątek, 23..11. Żuków

Program:

17:15 – przywitanie Krzyża i Relikwii Drzewa Krzyża Świętego, w bramie głównej, wprowadzenie świętych znaków do Kościoła przez Ochotniczą Straż Pożarną z Lubiatowa.

• uroczysta Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. Roberta Gołębiowskiego,
  • błogosławieństwo indywidualne relikwiami Drzewa Krzyża,
  • adoracja w ciszy przy Krzyżu

20:00 Droga Krzyżowa i różaniec (tajemnice bolesne) za zmarłych polecanych w wypominkach,

21:00 Apel Jasnogórski i zakończenie pierwszego Dnia Misji.

Na powitanie Krzyża i Relikwii Krzyża Świętego zapraszamy serdecznie Wszystkich parafian z Żukowa, Karska, Ukiernicy, Lubiatowa i Przywodzia. Dzieci pierwszokomunijne z rodzicami oraz kandydaci do sakramentu bierzmowania z rodzicami  – obecność obowiązkowa. Serdecznie zapraszamy.

Sobota, 24.11. Żuków

15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego

Droga Krzyżowa i różaniec (tajemnice radosne)

Msza św. w int. Chorych i cierpiących parafian,

Nabożeństwo wspominkowe

Adoracja Krzyża w ciszy – 30 min.

Niedziela Chrystusa Króla, Króla Wszechświata

8:00 Żuków, za parafian

10:00 Przywodzie, + Józef Bąk, + Jadwiga Kępa

11:30 Lubiatowo, + Stanisław, + Mieczysław, + Józef Pijewscy

13:00, Żuków, + Piotr Łyskawa, 23 rocz. Śmierci, i za zmarłych z rodzin Madejskich i Łyskawów,

15:00 Żuków, Misje u Stóp Krzyża

Koronka do Miłosierdzia Bożego

Różaniec (tajemnice chwalebne)

Adoracja w ciszy przy Krzyżu.

Książeczki do nabożeństwa dla dzieci pierwszokomunijnych, w cenie 15 zł. Ofiary proszę złożyć do przyszłej niedzieli.