Bierzmowanie w Uroczystość Świętej Trójcy w Żukowie, 27 maja 2018 r.

27 maja, w Uroczystość Świętej Trójcy odbyło się Bierzmowanie w naszej parafii. Do sakramentu umocnienia Duchem Świętym przystąpiło 27 kandydatów (10 osób z tutejszej parafii, a reszta z parafii NMP Matki Kościoła z Warnic.

Mszy Św. przewodniczył i sakramentu Bierzmowania udzielił ks. biskup Marian Błażej Kruszyłowicz.

Bierzmowani rozumieją, że bierzmowanie jest on dopełnieniem łaski chrztu. Ochrzczony jeszcze silniej wiąże się z Kościołem i otrzymuje szczególną moc Ducha Świętego, by szerzyć swoją wiarę słowem, czynem i bronić ją. Znakiem sakramentu bierzmowania jest namaszczenie oraz wyciśnięcie pieczęci duchowej. Bierzmowany otrzymuje znamię czyli „pieczęć Ducha Świętego”. Istotny obrzęd sakramentu składa się z trzech elementów: namaszczenia olejem Krzyżma na czole, nałożenie ręki biskupa na jego głowę wraz z wypowiedzeniem słów: ”Przyjmij znamię Daru Ducha Świętego Skutkiem sakramentu jest pełne wylanie Ducha Świętego. Jak niegdyś w dniu Pięćdziesiątnicy, było udziałem Apostołów. Bierzmowany otrzymuje dar ducha mądrości, rozumu, rady, męstwa, poznania i pobożności i ducha bojaźni Bożej. Skutki przyjęcia sakramentu to: wzrost i pogłębienie łaski chrztu świętego, zakorzenienie w synostwie Bożym, ściślejsze zjednoczenie z Chrystusem, pomnożenie darów Ducha Świętego, udoskonalenie więzi z Kościołem, umocnienie do mężnego świadczenia o wierze słowem i czynem.