Dożynki Parafialne w kościele parafialnym i Dzień Sportu na Orliku w Żukowie

Tegoroczne Dożynki odbyły się 9 września br. w kościele parafialnym w Żukowie. Uroczystość dożynkowa rozpoczęła się Mszą Świętą koncelebrowaną przez ks.  proboszcza Franciszka Kokoszyńskiego. Tradycyjnym zwyczajem Pani Sołtys Ewa Połczyńska wraz z przedstawicielem Rady Sołeckiej p. Józefem Swatem przekazali Proboszczowi chleb do poświęcenia, prosząc o odprawienie Mszy Świętej Dziękczynnej za tegoroczne plony i w  intencji parafian.

W tym roku mieszkańcy naszej parafii przygotowali 2 wieńce dożynkowe, które przynieśli przedstawiciele Żukowa i Ukiernicy.

Na zakończenie Mszy świętej ks. Proboszcz  podziękował wszystkim biorącym w niej udział i tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie  uroczystości dożynkowej,  na czele z Panią Sołtys.

Druga część integracyjna  dożynek odbyła się w piękne słoneczne niedzielnie popołudnie na boisku ORLIK, gdzie na wszystkich uczestników czekały liczne atrakcje. Spotkanie dożynkowe połączono z wydarzeniem ogólnopolskim pn. „Dzień Sportu na Orliku”. Chcieliśmy w ten sposób włączyć się w ogólnopolską imprezę, aby jednego dnia wspólnie z Wójtem Gminy,  organizacjami sportowymi oraz Fundacją Orły Sportu, zorganizować  imprezę integracyjną promującą sport i aktywny tryb życia. W ramach tego wydarzenia Anna Garzyńska i animator Orlika Konrad Data przygotowali szereg gier i konkursów sportowych dla wszystkich uczestników.

Ponadto wiele radości dzieciom sprawili animatorzy i wolontariusze, którzy umilili im swój czas  różnymi grami i zabawami na wesoło. Byli to członkowie Fundacji Razem dla Rozwoju Obszarów Wiejskich w osobach: Agnieszka Odachowska, Mirella Dziwińska, Jacek Głuszczak oraz grupa nieformalna  Daniel Nowacki i Iwona Brodzińska. Piękna temu wydarzeniu i wyjątkowej atmosfery dodał występ zespołu „Złota Jesień” z Dolic.

W trakcie spotkania odwiedził nas również wójt gminy Mieczysław Mularczyk wraz z małżonką i licznie zgromadzeni mieszkańcy Żukowa, Karska oraz Ukiernicy.

Podczas imprezy można były skosztować darmowej kiełbaski i pysznego ciasta upieczonego przez mieszkanki naszego Sołectwa, a dla dzieci były darmowe lody.

Pani Sołtys składa serdeczne podziękowanie wszystkim tym, którzy aktywnie włączyli się w organizację imprezy, a w szczególności: Józefowi Swatowi, Annie Duk,  Robertowi Wieczorkiewiczowi, Annie i Arturowi Spałką, Ewie  i Bogdanowi Stelmaszczykom, Krystianowi Stalingerowi, Elżbiecie Kadłubek, Teresie Pietruszkiewicz, Danucie Łyskawej, Malwinie Szagańskiej, Sandrze Piwowarczyk, Natalii Walczak i  Remigiuszowi Stankiewiczowi.  Dziękuje też prezes Agnieszce Odachowskiej i wszystkim członkom Fundacji oraz Zespołowi ZŁOTA JESIEŃ.

Szczególne słowa podziękowania kieruje również do naszych sponsorów, w tym do wójta Mieczysława Mularczyka  i Łukasza Mularczyka oraz Ryszarda Kaczmarka.

Anna Garzyńska