loading...
Zamknij wpis
« Strona glówna

Jasełka w kościele parafialnym w Żukowie

W kościele parafialnym w Żukowie podczas obchodów Święta Objawienia Pańskiego, czyli Święta Trzech Króli, uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Żukowie wystawili Jasełka o Bożym Narodzeniu.

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stajemy się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominamy o wszelkich sporach i waśniach. W specjalnie przygotowanych strojach i w pięknej scenografii, młodzi aktorzy z kl. III przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Zgromadzeni parafialnie i goście po raz kolejny mogli przeżyć historię Maryi i Józefa szukających schronienia na noc.

W tym roku nieco inaczej została one zaprezentowane, a mianowicie poprzez  pantomimę. W przedstawieniu nie używano głosu, tylko ruchu, mowy ciała i gestów, co dla naszych młodych aktorów nie było łatwe. Odbył się też piękny śpiew kolęd i pastorałek w wykonaniu uczennic Oliwii Mazurek przy akompaniamencie p. Waldemara Klemenskiego.

Zaprezentowane przez dzieci Jasełka były dla wszystkim niezwykłym przeżyciem. Uczniowie swym pięknym występem zachwycili zgromadzoną w kościele publiczność. Jasełka przygotowane zostały przez nauczycieli: Bożenę Piwoni, Iwonę Krajewską, Annę Trzoniec i Waldemara Klemenskiego, a w przygotowanie strojów i dekoracji zaangażowali się rodzice. Wcześniej  tak przygotowane Jasełka prezentowane były przez dzieci w Publicznej Szkole Podstawowej  w Żukowie.

Ks. prob. kan. Franciszek Kokoszyński podziękował uczniom PSP Żuków za uświetnienie dzisiejszej uroczystości Objawienia Pańskiego i piękny występ.

 

Fotogaleria >> https://przelewice.pl/aktualnosci/pokaz/5208.dhtml

Zapraszamy!!!

Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętej Trójcy w Żukowie
Żuków 36, 73 -115 Dolice / tel./fax 91 563 01 90 

Msze święte

Niedziela i święta

8.00 – Żuków 
10.00 – Przywodzie 
11.30 – Lubiatowo
13.00 – Żuków 

 

Spowiedź

 przed Mszą Świętą

WSPÓLNOTY

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Trójcy w Żukowie

Żuków 36, 73 -115 Dolice
tel./fax: 91 563 01 90,
email: kontakt@zukow.eparafia.pl
Profil parafii

Kancelaria czynna
w każdą sobotę

od godz. 10.00 - 12.00
oraz po Mszy Św. w tygodniu w Żukowie.
© 2018 Wszelkie Prawa Zastrzeżone