30 Niedziela Roku B, 25.10.2009 r.

30 niedziela zwykła, rok B, 25.10.2009
Wprowadzenie do Mszy Œwiętej

Ofiara z siebie, jakš złożył Jezus za nas wszystkich jest ostateczna i ma moc zbawczš.
Co więcej – tajemnica zbawienia dokonuje się na naszych oczach w trakcie spotkania eucharystycznego. To wielkie szczęœcie i zobowišzanie jednoczeœnie – by żyć obecnoœciš Jezusa na co dzień.

INTENCJE NIEDZIELNE
8.00 – Żuków: + Józef Fiłka
10.00 –Przywodzie: + Marianna Matyszczyk
11.30 – Lubiatowo: + Jan Kondratiuk
13.00 - Żuków: + Jerzy Kucharski od szwagierek: Danieli,
Grażyny, Urszuli, Wandy; od Barbary i Ewy z rodzinami.

17.00 – Nabożeństwo różańcowe

Msze Œwięte w Tygodniu:

Poniedziałek, Żuków, 17.00 - za parafian
Wtorek, Lubiatowo, 17.00 - Msza Œw. z nabożeństwem – abp. Marian (3)
Œroda, Żuków, 17.00 – + Tadeusz Szczęœniak (imieninowa)
Czwartek, Przywodzie, 17.00 – Msza Œw. z nabożeństwem: + Weronika
Staruch
Pištek, Żuków, 17.00 – Msza Œwięta: + Pluta Franciszek
Sobota, Żuków, 17.00 – Msza Œw. - + abp. Marian (4)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE.

1.Przed nami ostatni różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrznoœci. Matka Boża w swych objawieniach i wielu Œwiętych wskazuje na różaniec jako mistycznš broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrzeœcijanie, nie walczymy mieczem. „Kto mieczem wojuje, od miecza ginie”! Naszym orężem jest różaniec, w myœl zawołania Sługi Bożego Jana Pawła II: „Zło dobrem zwyciężaj”! Codziennie gromadzimy się na Eucharystii, którš łšczymy z nabożeństwem różańcowym. Wszystkich bez wyjštku zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Koœcioła.

2. W œrodę, 28 paŸdziernika, czcimy w liturgii œwiętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich œwiadectwo, będziemy prosić Boga o tak samo silnš wiarę. Na chrzcie œwiętym i nasze imiona padły z ust Boga. I my powinniœmy pójœć za Jezusem i całkowicie oddać Mu siebie, stosownie do obranego stanu i życiowej drogi. Œwięty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach. W wielu koœciołach w Polsce odbywajš się raz w tygodniu specjalne nabożeństwa ku jego czci, połšczone z odczytaniem próœb i podziękowań. Może warto powierzyć mu swoje problemy nie tylko w dniu jego liturgicznego wspomnienia!?

3. W przyszłš niedzielę, 1 listopada, przypada uroczystoœć Wszystkich Œwiętych. W tę uroczystoœć uwielbiamy Boga wszystkich czasów w Jego Œwiętych – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas sš oni drogowskazami na drodze do wiecznoœci, na radosne spotkanie z Ojcem w Niebie.

4. W listopadzie w sposób szczególny pamiętamy też o naszych zmarłych. Niech pamięć ta będzie wyrazem nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łšcznoœć z tymi, którzy przed nami odeszli do wiecznoœci. Z wdzięcznoœci za trud ich codziennego życia i poœwięcenie dla nas, za wszelkie dobro kiedyœ od nich otrzymane, zanieœmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar Ofiary Mszy Œwiętej lub wypominki. Dopiero wtedy zaniesione kwiaty i zapalone na grobie znicze stanš się wyrazem czegoœ, co jest cenne w oczach Boga. W obliczu œmierci i tajemnicy życia wiecznego nie wolno nam posługiwać się pustymi słowami i gestami.
Koperty z kartkami wspominkowymi sš cišgle rozdawane. Wymienione imiona zmarłych będš wyczytywane przez cały miesišc listopad: w Żukowie w pištek, w Lubiatowie we wtorek, a w Przywodziu w czwartek.
W tym roku składka ze Mszy Œw. w Uroczystoœć Wszystkich Œwiętych na Cmentarzu przeznaczona będzie na pokrycie kosztów przetargu na prace remontowe koœcioła filialnego w Przywodziu. Do przetargu potrzebny jest dokument: specyfikacja technicznego wykonania i odbioru robót (koszt: 500 zł.).
4. Dziœ do nabycia nowy numer NIEDZIELI. W numerze: Być koœciołem we współczesnym œwiecie; Prymas w Komańczy; Głód Boga; Dialog ze œmierciš; By bezpiecznie przeżyli młodoœć; Katyń ocalić od zapomnienia; Antyklerykalizm mediów; o miłoœci, która uzdrawia; Niedziela telewizyjna.

Intencje w przyszłš niedzielę:

8.00 – Lubiatowo: + Józef i Wiesław Perońscy
10.00 –Przywodzie: za parafian
11.30 – Żuków na Cmentarzu: za wszystkich zmarłych wymienianych w
wypominkach.

SPRZĽTANIE KOŒCIOŁÓW:
Przywodzie: pp.
Lubiatowo: pp.
Żuków: pp. Jadwiga Turtoń i Halina Walczak

Na nowy tydzień: „Szczęœć Boże”.