Chrzest Pana Jezusa, 10 stycznia 2010

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO - 10.01.2010
Wprowadzenie do Mszy świętej
Wraz z całym Koœciołem przeżywamy dzisiaj œwięto Chrztu Pańskiego. Wspominajšc chrzest Jezusa w rzece Jordan, uœwiadamiamy sobie, że nasze życie z Chrystusem rozpoczęło się wraz z przyjęciem przez nas sakramentu chrztu œwiętego.
Niech udział w tej Najœwiętszej Ofierze będzie dla nas okazjš do dziękczynienia za dar włšczenia nas w Chrystusa i do Koœcioła. Proœmy także, abyœmy wiernie trwali przy Chrystusie i we wspólnocie dzieci Bożych - w Koœciele.
Przeproœmy teraz Boga za nasze grzechy, zwłaszcza za to, że niekiedy sprzeniewierzyliœmy się przyrzeczeniom chrzcielnym, abyœmy mogli godnie uczestniczyć w tej Mszy Œwiętej.

INTENCJE NIEDZIELNE
8.00 – Żuków – Dziękczynna i o Boże błogosławieństwo dla Andrzeja i Ewy Marszałków.
10.00 - Przywodzie: - + Damazy, Agnieszka i Czesław Lewandowscy
11.30 – Lubiatowo: - + Franciszek i Marianna Zajšc
13.00 – Żuków: + Krystyna Wiœniewska i Janina Madeńska.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. Dzisiejsza niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany okres zwykły. Jednak tradycyjnie przedłużamy œpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do œwięta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas Matki Bożej Gromnicznej, które bezpoœrednio wišże się z Bożym Narodzeniem.

2. Trwa wizyta duszpasterska zwana „kolędš”. Niech ona będzie okazjš do wspólnej modlitwy, wzajemnego poznania się, zbliżenia i rozmowy o problemach nie tylko konkretnej rodziny, ale także o sprawach naszej parafialnej wspólnoty. Kapłan przynosi w nasz dom Boże błogosławieństwo. Program Kolędy na najbliższy tydzień:
Poniedziałek, Żuków; 14.00 – Msza Œw. – rozpoczęcie Kolędy
W Karsku: od p. Barbary Piotrowskiej do pp. Urbaniaków

Wtorek, Żuków, 14.00 – Msza Œw. Karska: pp. Majorek do p. Fiłki w Żukowie.

Œroda, Żuków, 14.00 Msza Œw. – od p. Grażyny Trzoniec do
p. Zofii Pietrzeli.
Czwartek, Żuków, 14.00 Msza Œw. Kolęda: od p. Genowefy Jaworskiej do Mirosława Walczaka.

Pištek, Żuków, 14.00 Msza Œw. Kolęda od p. Anny Kinert włšcznie z Blokiem 57B.

Sobota, Żuków, 10.00 Msza Œw. Kolęda od Bloku 57A, Blok 56 B i 56A. 48 B, 48A.

3. W sobotę, 17 stycznia, przypada Dzień Dialogu Chrzeœcijańsko-Żydowskiego. Tego dnia pamiętajmy szczególnie o naszych starszych braciach w wierze, proszšc Boga o wzajemne przebaczenie krzywd, uprzedzeń, coraz lepsze zrozumienie i wzajemnš miłoœć. Te intencje włšczmy w naszš codziennš modlitwę.

4. W przyszłš niedzielę, 17 stycznia, rozpoczniemy obchody Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jednoœć Chrzeœcijan.

INTENCJE W PRZYSZŁĽ NIEDZIELĘ

8.00 – Żuków – + Zofia i Michał Szufel, 30 rocz.
10.00 - Przywodzie: - + Czesław Mroczkowski, Katarzyna, Marianna, Adam, Zdzisław, Henryk
11.30 – Lubiatowo: - + Maria, Władysław, Leszek, Jan Dembowscy
13.00 – Żuków: + Jerzy Piotrowski w miesišc po pogrzebie

SPRZĽTANIE KOŒCIOŁÓW
Przywodzie: pp.
Lubiatowo: pp.
Żuków:
Do nabycia nowy numer ‘NIEDZIELI’ – 4 zł.

Do stanu małżeńskiego przygotowujš się:
Balcerczak Justyna, panna zam. w Przywodziu i Gorczyński Grzegorz, kawaler zam. w Szczecinie zap. 1

Na nowy tydzień: Szczęść Boże!