II Rodzinny Festyn Integracyjny

Rodzinny Festyn Integracyjny
Dnia 6 czerwca 2009 r. przy Koœciele pw. œw. Trójcy w Żukowie odbył się „II Rodzinny Festyn Integracyjny”. Impreza zorganizowana została w ramach Programu Integracji Społecznej ze œrodków PPWOW, a jej celem była organizacja czasu wolnego dla mieszkańców Sołectwa Żuków i gminy oraz ich integracja ze œrodowiskiem zamieszkania i aktywizowanie do udziału w życiu społecznym. Zależało nam również na pozyskaniu wsparcia finansowego na remont XV-wiecznego Koœcioła w Żukowie. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie „U Pana Boga za Piecem”, a w jej sprawnej organizacji dopomógł Urzšd Gminy w Przelewicach.
Uroczystego otwarcia „II Rodzinnego Festynu Integracyjnego” dokonał ks. Leszek Konieczny Dziekan Dekanatu Pyrzyckiego w asyœcie: Wiktora Tołoczko Starosty Pyrzyckiego i Zdzisława Pijewskiego Przewodniczšcego Rady Gminy w Przelewicach. Odwiedzili nas również Radni Rady Gminy w Przelewicach, mieszkańcy z terenu Gminy Przelewice, a także byli mieszkańcy Żukowa i pobliskich okolic. Uroczystoœć prowadzili konferansjerzy - Anna Garzyńska i Dariusz Jałoszyński.
Dla uczestników festynu przygotowano szereg atrakcji. Każdy mógł znaleŸć coœ dla siebie, zarówno dzieci, rodziny, jak i osoby dorosłe. Dla licznie zgromadzonej publicznoœci zaœpiewały dzieci ze œwietlicy œrodowiskowej z Żukowa i zespoły: folklorystyczny „JUTRZENKA” z Przelewic, Zespół Œpiewaczy „Retro” z Barlinka, a gwiazdš wieczoru był Zespół Muzyczny „Clerboyz” z Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie. Koncert muzyki chrzeœcijańskiej w ich wykonaniu jest nowš formę Ewangelizacji i wzbudza ogromne zainteresowanie. Jest pięknym, duchowym przeżyciem. W dalszej częœci festynu wystšpił także zespół taneczny „TOP DANCE” z Pełczyc, Zespół „SONATA” z Mostkowa i „Coco Jombo” z Żukowa.
W trakcie festynu odbyły się także różne konkursy sportowo–rozrywkowe, w których mogły uczestniczyć zarówno dzieci, jak też osoby dorosłe. W sprawnym przeprowadzeniu konkursów dla dzieci dopomogli Lidia Walkowiak i Stanisław Komorowski oraz Elżbieta Duda i Elżbieta Kurkowiak. Doroœli rozegrali mecze piłkarskie na boiskach wielofunkcyjnych Orlik. W turnieju piłki nożnej udział wzięły 4 drużyny piłkarskie. Zwyciężyła drużyna „Młode Wilki”. W turnieju siatkarskim udział wzięły 2 drużyny. Zwyciężyła drużyna Pani Sołtys Sołectwa Żuków. Dla dzieci dodatkowo przygotowano rozgrywki mini-tenisa stołowego, trampolinę, malowanie twarzy i inne ciekawe atrakcje. Duże emocje wzbudziły także przejażdżki samochodem policyjnym na sygnale. Z kolei doroœli mieli okazję wykazać się swš sprawnoœciš w różnych konkursach. Organizatorzy wszystkim uczestnikom festynu zapewnili poczęstunek. Można było posilić się m.in. flakami, bigosem, frytkami z rybš oraz potrawami z grilla, przygotowanymi przez Panie: Aleksandrę Grzybowskš, Małgorzatę Kowalskš, Teresę Pietraszkiewicz, Jolantę Gawryluk i Teresę Stalinger. Były też gofry z dodatkami i dużo pysznego ciasta, które upiekły Panie z Żukowa, Karska i Ukiernicy.
Podczas festynu można było obejrzeć ekspozycję produktów wykonanych przez Iwonę Fesner i Żanetę Mrówczyńskš oraz produkty firmy kosmetycznej. Nie zabrakło także loterii fantowej, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Losowanie nagród głównych odbyło się w póŸnych godzinach wieczornych, a ufundowali je Starosta Pyrzycki Wiktor Tołoczko i Wójt Gminy Przelewice Marek Kibała. Zorganizowano również zabawę tanecznš, przy muzyce Zespołu Ryszarda Bażanta. Imprezę wspomogli: Starosta Pyrzycki, Urzšd Gminy w Przelewicach, Spółka z o.o. „Karsko”, Rada Sołecka w Żukowie, Firma Paan- bus, Mieczysław Mularczyk i Jan Jaworski – Radni Rady Powiatu Pyrzyckiego, Eugeniusz Turtoń, Beata WoŸniak i Jerzy Szczęsny – Radni Rady Gminy w Przelewicach, Hieronim Stęplowski oraz Zbigniew Lewandowski. Wszystkim sponsorom bardzo serdecznie dziękujemy! Wyrażamy również słowa podziękowania za pomoc, zaangażowanie w organizację festynu mieszkańcom Żukowa i Karska. Dochód z festynu organizatorzy przeznaczajš tradycyjnie na remont Koœcioła pw. œw. Trójcy w Żukowie. Warto wspomnieć, że w ubiegłym roku podczas „I Rodzinnego Festynu Rodzinnego zbieraliœmy œrodki finansowe na remont dachu w/w Koœcioła. Mamy już piękny i nowy dach!
Autor:
Anna Garzyńska