III Niedziela Wielkiego Postu

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 07.03.2010
WPROWADZENIE
Żyjemy w świecie, w którym prawo do szczęścia umiejscowione jest na szczycie hierarchii wartości człowieka. Niekiedy człowiek pragnie to szczęście zrealizować za wszelką cenę w myśl zasady: „cel uświęca środki". W takiej sytuacji wołanie Jezusa o nawrócenie, które jest nie tylko unikaniem jednego konkretnego grzechu, ale aktem odnoszącym się do całego na¬szego życia, staje się szczególnie dramatyczne. Nawrócenie to przede wszystkim zmiana mentalności, uporządkowanie hierarchii wartości, której zachwianie jest skutkiem grzechu.
Prośmy Jezusa Chrystusa podczas tej Eucharystii o zrozumienie, czym jest grzech i jego skutki. Prośmy także o siły potrzebne do przezwyciężania naszych słabości i podnoszenia się z codziennych upadków.

INTENCJE NIEDZIELNE
8.00 – Żuków: Intencja Żywego Różańca
10.00 – Przywodzie: Intencja Żywego Różańca
11.30 – Lubiatowo: Intencja Żywego Różańca
13.00 – Żuków: + Bogdan, urodzinowa i Marianna, Kowalskich

17.00 – Gorzkie Żale – Żuków

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza modlitwa dnia przypomniała nam triadę wielkopostnych uczynków: post, modlitwę i jałmużnę. Post jest ograniczeniem nie tylko jedzenia, ale także wszelkich przyjemności. Rezygnując z nich, możemy bardziej oddać się modlitwie, która w Wielkim Poście powinna być intensywniejsza. Jałmużna to biblijny i niezwykle skuteczny sposób ulżenia czyjejś niedoli oraz wynagrodzenia za nasze grzechy. Niech dzisiejsze przypomnienie tych uczynków pobudzi nas do jeszcze większej gorliwości w ich spełnianiu.
2. Trzecia niedziela Wielkiego Postu to półmetek tego ważnego okresu liturgicznego. Stąd coraz bardziej naglące zaproszenia na nabożeństwa wielkopostne, skierowane do tych, którzy jeszcze w nich nie brali udziału. W każdy piątek odprawiamy Drogę Krzyżową, a w niedziele Gorzkie Żale.
3. Pamiętajmy o dobrym przeżyciu sakramentu pokuty i pojednania. Przystąpienie do niego w tym czasie jest naszym obowiązkiem.

Msze Święte w tym tygodniu:
Poniedziałek, Żuków, 17.00 – Msz Św. - + Stanisław i Bolesława Woźniakowie i Franciszek i Natalia Ogarzyńscy.
Wtorek, Lubiatowo, 14.00 – Msza Św. + Franciszka i Józef Kobus
Środa, Żuków, 17.00 – Msza Św. + Franciszka Podrzycka urodzinowo-imieninowa
Czwartek, Przywodzie, 17.00 – Droga Krzyżowa - Msza Św. + Agnieszka Streflik
Piątek, Żuków, 17.00 – Msza Św. + Edward i Jadwiga Głuszczak, 8 rocz.
Sobota, Żuków, 17.00 – Msza Św. za parafian.

W najbliższą sobotę 13 marca o godz. 15.00 rozpoczniemy REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE przy krzyżu: modlitwą i zachętą do wzięcia udziału.

INTENCJE W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ:
8.00 – Żuków: + Damian Piątkowski od rodziców i rodzeństwa
10.00 – Przywodzie: + Bolesław, Helena i Marian Pawłowscy
11.30 – Lubiatowo: + Zofia, Antoni Sujkowie
13.00 – Żuków: + Wacław i Jan Pieczela
17.00 – Gorzkie Żale - Żuków

SPRZĄTANIE KOŚCIOŁÓW
Przywodzie: pp.
Lubiatowo: pp.
Żuków:

Do nabycia nowy numer ‘NIEDZIELI’ – 4 zł.

Lektorzy w przyszłą niedzielę – Przywodzie: - Katarzyna Mroczkowska – Dominik
Wójcik
Żuków: Katarzyna Szlinger – Małgorzata Struzik

Zapowiedzi:
Zieliński Rafał, kawaler, zam. Pyrzyce i Grygorcewicz Aldona Iwona, panna, zam. w Lubiatowie zap. I

Konrad Skwarek, kawaler, zam w Lubiatowie i Joanna Marzena Gruszewska, panna, zam. Drezdenko, zap. I

Zbiórka na kwiaty do Bożego Grobu

Na nowy tydzień: „Szczęść Boże”!