III Niedziela Wielkiego Postu, 15 marca 2009 r.

III Niedziela Wielkiego Postu - 15.03.2009
Na górze Synaj Mojżesz otrzymał od Boga dwie tablice ka¬mienne, na których wypisanych zostało dziesięć przykazań, czyli Dekalog. Jest to fundament ludzkiego życia. Znajomość Bożego prawa i przede wszystkim przestrzeganie go w co¬dziennym życiu zbliża człowieka do Boga.
O tej istotnej prawdzie naszego życia przypomina nam dzisiejsza, trzecia już, niedziela Wielkiego Postu. Prawo Pań¬skie, które -jak mówi Psalmista -jest doskonałe i pokrzepia duszę (por. Ps 19,8), domaga się poszanowania i przestrzega¬nia. Módlmy się w czasie tej Mszy Świętej o to, byśmy z gor¬liwością realizowali zasady płynące z Dekalogu, a przez to kroczyli wytrwale drogą zbawienia.

INTENCJE NIEDZIELNE
8.00 – Żuków – + Zofia, Józef Połczyńscy
10.00 - Przywodzie: - + Pelagia Prawudzka, 6 rocz.
11.30 – Lubiatowo: - + + Tomasz i Franciszka Kowalscy
13.00 – Żuków: + Jan, Cecylia, Henryk, Stanisław i Eleonora
17.00 – Gorzkie Żale

INTENCJE NIEDZIELNE
8.00 – Żuków – + Zofia, Józef Połczyńscy
10.00 - Przywodzie: - + Pelagia Prawudzka, 6 rocz.
11.30 – Lubiatowo: - + + Tomasz i Franciszka Kowalscy
13.00 – Żuków: + Jan, Cecylia, Henryk, Stanisław i Eleonora
17.00 – Gorzkie Żale

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKI

1.Dobiegliśmy połowy Wielkiego Postu. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego i społecznego, rodzinnego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże Miłosierdzie. Pomagają w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowej Drodze Krzyżowej i niedzielnych Gorzkich Żalach. W tym duchu pragniemy też przeżyć nasze rekolekcje wielkopostne, które rozpoczniemy w przyszłą niedzielę. Dzięki pomocy osób starszych, dzieci i młodzieży zostały już rozprowadzone zaproszenia z podaniem dokładnego programu rekolekcji, teraz proszę o liczny udział w tych dniach skupienia i modlitwy.

2. Dziś przy wychodzeniu z kościoła specjalna zbiórka pieniężną na Krajowy Fundusz Misyjny. To okazja do wielkopostnego podzielenia się dobrem materialnym z tymi, którzy głoszą Chrystusa z dala od nas, często wśród prawdziwej biedy i wielu niebezpieczeństw.

9. marca br., zmarł Wawrzyniec Piekarz, ojciec Ks. kan.Piekarza. Pogrzeb odbył się w środę, 11 marca 2009 r., o godz. 11.00
w kościele parafialnym w Cerekwi k. Bochni (diecezja tarnowska).
Osobę zmarłego Wawrzyńca polecamy modlitewnej pamięci.

MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU
Poniedziałek, Żuków, 9.00 – Msza Św. – w intencji parafian
Wtorek, Lubiatowo, 18.00 – Droga Krzyżowa, Msza Św: + Józef, Marianna i Józef Mazur
Środa, Żuków, 17.00 – Nowenna do MBNP - Msza Św.
+ Maria Pietrzak
Czwartek, Uroczystość Świętego Józefa
W 1870 roku papież Pius IX ogłosił świętego Józefa patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Podczas Mszy Świętej przez wstawiennictwo Opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy się modlić za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnianie przez nich swojego powołania. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci. Według tradycji odszedł z tego świata w ramionach samego Pana Jezusa. Jego wstawiennictwu będziemy zatem polecać wszystkich konających.
Msze Święte:
16.00 – Lubiatowo: + Józef, Marianna i Józef Mazur
17.15 – Przywodzie:
18.30 – Żuków: + Józef i Władysława Nagadowscy
Piątek, Żuków, 18.00 – Droga Krzyżowa, Msza Św. + Józef Pacholik
Sobota, Przywodzie, 18.00 - Msza Święta + Wawrzyniec
Piekarz

INTENCJE W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ

8.00 – Żuków – + Jan Laskowski, 21 rocz.
10.00 - Przywodzie: - + Helena, Bolesław, Marian Pawłowscy
11.30 – Lubiatowo: - + Marianna, Józefa, Jan i Wiesław Grzelka
13.00 – Żuków: + Zygmunt Lewandowicz

17.00 – GORZKIE ŻALE

SPRZĄTANIE KOŚCIOŁÓW
Przywodzie: pp.
Lubiatowo: pp.
Żuków: pp.
Do nabycia nowy numer ‘NIEDZIELI’ – 6.00 zł.

Na nowy tydzień: „Szczęść Boże"