IV Niedziela Roku, 1 lutego 2009 r.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA - 1.02.2009
Chrześcijanie przychodzą do kościoła na Mszę Świętą, aby poprzez uczestnictwo w liturgii słowa i liturgii eucharystycznej składać uwielbienie i dziękczynienie Bogu Ojcu za wszystkie otrzymane przez Chrystusa dary. Każdy z nas zostaje zapro¬szony przez kochającego Ojca do stołu eucharystycznego, któ¬ry Jest równocześnie stołem słowa Bożego i Ciała Pana" (KKK 1346).
Zanim przyjmiemy Ciało Chrystusa, będziemy słuchać sło¬wa Bożego, które -jak przypomina Święty Paweł -jest „mocą Bożą ku zbawieniu dla każdego wierzącego" (Rz 1,16). Słowa wypowiadane przez Jezusa mają w sobie moc przemieniającą i uzdrawiającą nasze życiowe zranienia. Otwórzmy się zatem na żywe słowo Boże i powierzmy Chrystusowi własne życie i naszych bliskich.

INTENCJE NIEDZIELNE

8.00 – Żuków – Intencja Żywego Różańca – polecamy Bogu przez Maryję naszych chorych
10.00 - Przywodzie: - Intencja Żywego Różańca
11.30 – Lubiatowo: - Intencja Żywego Różańca
13.00 – Żuków: + Wanda Połczyńska, 13 rocznica

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKI
Poniedziałek, OFIAROWANIE PAŃSKIE – MB GROMNICZNEJ
Jutro poniedziałek, 2 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Od początku czczono w Kościele pamiątkę przyniesienia Dzieciątka Jezus przez Maryję i Józefa do Świątyni Jerozolimskiej. W Jerozolimie to święto obchodzono już w V wieku i łączono z procesją ze świecami. Zarówno na Wschodzie, jak i na Zachodzie miało ono charakter święta Pańskiego. Od X wieku upowszechnił się zwyczaj święcenia w tym dniu świec. Święto Ofiarowania Pańskiego ukazuje nam Chrystusa-Światłość świata. Przyniesiona przez nas świeca ma przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca zawiłe i ciemne drogi naszego życia. Po drogach wiary dobrze jest kroczyć z Chrystusową Matką.
W tym dniu dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają z rąk swoich rodziców świece. Świece są do nabycia w zakrystii za 15 zł. Również są do nabycia gromnice po 15 zł. Msze Święte wg następującego planu:
Lubiatowo, 16.00 - + Jan Pijewski
Przywodzie, 17.15 - + Jerzy Szuber, 14 rocznica.
Żuków, 18.30 - + Marianna Pietrzak (imieninowa) i Marianna Łodygowska (imieninowa)
Jutro obchodzimy też ustanowiony przez Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą w szczególny sposób obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w niezliczonych zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Prośmy też o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Niech też nie zabraknie z naszej strony wsparcia materialnego dla wielu borykających się z trudnościami klasztorów i domów zakonnych – jutrzejsza składka przeznaczona jest na pomoc klasztorom zakonnym.

Wtorek, Lubiatowo, 17.00 - + Maria Filipczak, Jan, Teresa Knap
Środa, Żuków, 17.00 Msza Św. – o zdrowie fizyczne i duchowe dla Marka
Czwartek, Żuków, 17.00 Msza Św. - + Wacław Bujalski
Piątek, Żuków, 17.00 Msza Św. jest to I piątek miesiąca od 16.3 okazja do spowiedzi.
Sobota, Żuków, 9.00 Msza Św.

INTENCJE W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ

8.00 – Żuków –
10.00 - Przywodzie: - + Władysław i Olga Komorowscy
11.30 – Lubiatowo: - + Leszek Dębowski, 4 rocz. od żony
13.00 – Żuków: + Zofia Kolasińska (urodzinowa).

SPRZĄTANIE KOŚCIOŁÓW
Przywodzie: pp.
Lubiatowo: pp.
Żuków: pp.
Do nabycia nowy numer ‘NIEDZIELI’ – 4 zł.

Na nowy tydzień: „Szczęść Boże”!